Kolorowe soczewki kontaktowe

mala_g

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
stąd i stamtąd;)
Mam zamiar kupić kolorowe soczewki kontaktowe....zerówki które poprostu zmieniają kolor tęczówki :)
Może ktoś z was używa i poleci mi jakieś dobrej jakości (żeby później ni ebyło problemów z łzawieniem ;) )
Czy do takich soczewek równierz powinnam dokupić płyn do soczewek??
 

Ja3390

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
443
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam :D
Ja miałam soczewki a o tych kolorowych też myslałam zeby w przyszłosci sobie takie sprawić.
Co do tego płynu to pewnie przy ich kupnie Ci doradzą ale wydaje mi się że płyn bedzie tak samo potrzebny jak do zwykłych soczewek, bo przeciez tu chodzi ich czystosc i plyn musi spelniac swoją role w tym przypadku ;)
Wiec bez niego sie nie obejdzie :p
 

mala_g

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
stąd i stamtąd;)
No tak masz rację, chyba że te jednodniowe ale wydaje mi się że bardziej opłacają się na dłuższy okres a wtedy już płyn tez musi być :) dzięki
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Ja odradzam soczewki kolorowe , dość ze to sztucznie wygląda, chyba ze kupisz takie po 100zł ... Te najlepsze
To jeszcze masz ograniczenie w nich widośność , bo w nich masz tylko taka dziurke przez którą patrzysz ...
 

magda_170

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
122
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
kraków
Więc teraz ja się wypowiem:) Płyn do soczewek będzie ci niepotrzebny jeśli masz zamiar kupić soczewki jednodniowe, ponieważ wystarczy że je otworzysz, założysz, zużyjesz i wyrzucisz, <chyba że przez przypadek soczewka wyleci ci i będzie konieczne przepłukanie jej>. A jeśli kupujesz soczewki tygodniowe, miesięczne i tak dalej to wtedy po całym dniu wkładasz je do pojemnika ze specjalną wodą do soczewek, dzięki której są świeże i czyste następnego dnia. Jeśli nigdy nie miałaś soczewek to przy wkładaniu ich jest duże prawdopodobieństwo że będą czerwone i będą łzawić, po kilku minutach to zniknie. Co do soczewek kolorowych, jeśli są dobrze dobrane to nie sprawiają kłopotu. Dużą wadą kolorowych jest to że nie są zalecane do noszenia po zachodzie słońca.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
ja miałam raz na sobie kolorowe i widziałam w nich normalnie. podobało mi się, bo miałam brązowe oczy a naturalne mam jasne :)
 

mlody_20

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
No właśnie ja też myślę o soczewkach kolorowych bo to w sumie może być bardzo ciekawe. A mam pytanie czy kolorowe soczewki są na wszystkie wady tak jak zwykłe czy są tylko zerówki?
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Ja marzę o brązowych oczach, a od małego mam jasne niebieskie :) mam astygmatyzm i nie wiem czy w przypadku astygmatyzmu takie soczewki też są dostępne ? jeśli tak to ile takie kosztują ?
 

mlody_20

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Myślę że skoro są na wszystkie wady to pewnie są też i na astygmatyzm. Ale pewnie musisz o to zapytać specjalistę.
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
nie wiem czy wiecie ale soczewki psuja wzrok...bo wysuszaja oczy tak samo jakbyscie ciegle mieli otwarte oczy i nie mrugali zeby nawilzyc oko
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
możesz tak myśleć oczywiście, ale czy masz ku temu podstawy ? skąd taka opinia ? znasz się na soczewkach ? rozmawiałaś np. z optometrystą na ten temat ?
 

Malgoska123

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mi się wydaje że soczewki nie psują wzroku. Czytałam, że teraz w soczewkach jest tak, że mają one w sobie specjalny system nawilżający, który powoduje jej zwilżenie przy każdym mrugnięciu okiem.
 

oO_Agnieszka_Oo

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Gorzyce
ja też mam sobie zamiar kupić kolorowe soczewki o kolorze dolly black są śliczne. ;) nosialam kiedyś brązowe jednodniowe i płynu nie potrzebowałam lecz w tym przypadku chce na 3 msc i wiem ze bez plynu się nie obędzie tylko ze ile taki plyn moze kosztowac?? :027: i myślę ze soczewki nie psują wzroku bo jak wcześniej koleznka mowiła ze sa coraz nowsze a co pewno lepsze.. ;) i czytałam ze nawet pomagaja oczom np. w słońcu.. ;) a wiec same zalety nom a wady to to ze jak się zdejmie do trochę oczy delikatnie 'bola' ale zaraz prestają ;)
 

motylek1232

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
nie wiem czy wiecie ale soczewki psuja wzrok...bo wysuszaja oczy tak samo jakbyscie ciegle mieli otwarte oczy i nie mrugali zeby nawilzyc oko


ale własnie od tego są krople nawilzajace zeby je nawilzac jak ma sie suchosc oka

ja też mam sobie zamiar kupić kolorowe soczewki o kolorze dolly black są śliczne. ;) nosialam kiedyś brązowe jednodniowe i płynu nie potrzebowałam lecz w tym przypadku chce na 3 msc i wiem ze bez plynu się nie obędzie tylko ze ile taki plyn moze kosztowac?? :027: i myślę ze soczewki nie psują wzroku bo jak wcześniej koleznka mowiła ze sa coraz nowsze a co pewno lepsze.. ;) i czytałam ze nawet pomagaja oczom np. w słońcu.. ;) a wiec same zalety nom a wady to to ze jak się zdejmie do trochę oczy delikatnie 'bola' ale zaraz prestają ;)


zalezy jak duzy chcesz ten plyn ja kupowalam 360 ml za 50 zł , ale na allegro ja tansze te płyny

Myślę że skoro są na wszystkie wady to pewnie są też i na astygmatyzm. Ale pewnie musisz o to zapytać specjalistę.

ja nie widzialm soczewek kolorowych for ASTIGMATISM , wiec chyba takich nie ma
 

Paweł11

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
motylek1232 napisał:
ja nie widzialm soczewek kolorowych for ASTIGMATISM , wiec chyba takich nie ma
Soczewki korygujące astygmatyzm albo nazywają się "for astigmatism" albo "toric".
I jeżeli chodzi o soczewki kolorowe toryczne to są takie dostępne w sprzedaży. Tylko, że są to soczewki roczne:
http://www.twojesoczewki.com/soczewki-zero...-1-soczewka.htm i http://www.twojesoczewki.com/soczewki-omni...-1-soczewka.htm. Trochę drogo, ale w innych sklepach jeszcze droższe, ale jak na soczewki roczne to koszt miesięczny nie jest tak wysoki.

A co do:

Tanczaca w ciemnosciach napisał:
nie wiem czy wiecie ale soczewki psuja wzrok...bo wysuszaja oczy tak samo jakbyscie ciegle mieli otwarte oczy i nie mrugali zeby nawilzyc oko
to nie wiem kto Ci takie bzdury naopowiadał. Jak jakiś lekarz to zmień go na lepszego. Chyba że mówisz o jakiś starych prehistorycznych soczewkach, które można było nosić kilka godzin dziennie. Aktualnie takich już nie ma. Najnowsze można nosić nawet cały miesiąc 24h. I to bez konieczności ściągania nawet na chwilę. Oczywiście do wszystkiego potrzebna jest konsultacja specjalisty. Pod soczewkę normalnie dostaje się film łzowy i nawilża rogówkę. Jak ktoś ma problemy z suchymi oczami, pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu to rzeczywiście czasem musi użyć kropli, albo używać płynu z hialuronianem sodu.
Polecam krople do soczewek see leau drops 15ml i płynz hialuronianem see leau eyecare synergie 350ml.

Pozdrawiam
 

aneta-suno

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeśli kolorowe to polecam freshlook nie są bardzo tanie ale masz pewność ,że są dobre ,dają ładny kolor i no i od jednego z najlepszych producentow soczewek czyli jakość . Jeśli chcesz kupić taniej to proponuje kupić przez internet ja np. kupuję w okokontakt.pl i tam jest naprawdę tanio.
 
Do góry