Biała plamy na koszuli po praniu O_o wtf ?

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Powie mi ktoś dlaczego takie plamy się pojawiają to już nie pierwszy raz, kiedyś na starych t-shirtach się robiło tak samo na niektórych :(

PS: W tej chwili używam dezodorantu RexonaMen Sport.

PS2: Plamy pojawiają się pod pachami i czasem w innych miejscach na koszuli.

PS3: Dużo się pocę jak jest ciepło (jestem trochę otyły).
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
No od niektórych antyperspirantów robią się takie plamy. Spróbuj je usunąć piorąc ręcznie szarym mydłem a potem do pralki na samo płukanie.
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
To samo zrobiło sie na T-Shircie z Dobrych programów ;/ teraz ten t-shirt pomoczyłem w wodzie z mydlinami z mydła i nasmarowałem go trochę, poczekam 30min potem wypukam na misce może zejdzie :( ale dlaczego tak się robi :/ dezodoranty wszystkie w tej samej cenie a odpierdzielają takie cyrki :/ szczególnie że ta rexona dobrze się sprawdzała jeśli chodzi o tamowanie zapachu potu =_=

PS: Obydwie koszulki, koszula i t-shirt były prane ręcznie w wiadrze :(
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Niestety dodatkowo pomoczylem potem koszule w samej wodzie ale nie zszedło to dalej są białe plamy ;(
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
plamy robią się od talku, który jest obecny w praktycznie każdym antyperspirancie (Rexona jest chyba najgorsza pod tym względem - mam na myśli tą w sztyfcie, bo ta w żelu nie powinna zostawiać śladów o ile mi wiadomo, ale mogę sie mylić), najlepiej kupić taki "bez-talkowy", nawet hypoalergiczny, a jeszcze lepiej poradzić się farmaceutce.
a te plamy w innych miejscach aniżeli pod pachami mogą się robić od wybielacza albo płynu do płukania.

ps. a jeśli chodzi o dobry antyperspirant, to polecam reklamowany etiaxil, który stosuje się na noc.

jeśli koszulka jest biała to może spróbuj vanisha?
 
Do góry