Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na odchudzanie.

Idont

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
witam, mam takie może mało mądre pytanie, ale muszę je zadać żeby się upewnić...
moja dziewczyna i ja sie odchudzamy. Bierzemy takie tabletki odchudzajace (nazywają sie formoline), ona jeszcze dodatkowo chce teraz zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. To można tak łączyć?? czy są jakieś lepsze i gorsze tabletki anty, które mogą "nie pasować" do naszych tabletek na odchudzanie??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie tabletki tylko cwiczenia wiecej ruchu...pamietajcie ze musicie dziennie pic 2 l wody,stosowac dodatkowo diete i cwiczyc bo bez tego wasze cudne tabletki nie pomoga....co do antykonceptow negatywnie wpływa na hormony wiec odstep miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a formoline musi wynosic min.4 godz.
czy są jakieś lepsze i gorsze tabletki anty, które mogą "nie pasować" do naszych tabletek na odchudzanie??
głupie pytanie przeciez kazde antykoncepty zaiwraja hormony a to ginekolog ustala jakie tabletki ma zazywac kobieta a nie wy
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
głupie pytanie przeciez kazde antykoncepty zaiwraja hormony a to ginekolog ustala jakie tabletki ma zazywac kobieta a nie wy
No raczej.
Wiem,że na ulotkach są często wypisane z czym nie można łączyć antykoncepy. Ale jeśli wolisz powiedz dziewczynie ,żeby osobiście spytała ginekologa, czego jeszcze nie powinna zażywać. Są też środki przeciwbólowe których zażywać sie nie powinno w czasie stosowania antykoncepów, więc lepiej sie dowiadywać takich rzeczy.
 

Idont

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
No przecież wiadomo, ze to sa tabletki WSPOMAGAJĄCE odchudzanie, a nie odchudzające. Moja dziewczyna ćwiczy, pije bardzo duzo wody (bo przy formoline to podstawa), ale przynajmniej sie nie głodzi. Też jej mówiłem żeby poszła do ginekologa, on jej wszystko powie. A wy dziewczyny sie nie odchudzacie :p?? Zawsze mi sie wydawało, że dziewczyny sie zawsze odchudzają :p :p :p
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jezeli dziewczyna cwiczy to problemu z sylwetka nie powinna miec...ja nie jem tabletek przyspieszjacych przemiane materii bo nie jest mi to potrzebne a Twoja dziewczyna niech smiga do ginekologa
 

destructive

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
3miasto
tabletki odchudzające osłabiają działanie niektórych tabletek antykoncepcyjnych.... najprościej to chyba będzie pójść do ginekologa, on wszystko wyjaśni twojej dziewczynie:) zresztą i tak musi do niego pójść skoro chce brać tabletki;)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie wszystkie tabletki oslabiaja dzialanie hormonow ale te ktore nam przedstawiles oslabiaja
 

Idont

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
No byla wczoraj u tego lekarza, denerwuje mnie, że chodzi do faceta a nie do jakiejś kobiety :| no ale mniejsza o to. Powiedziała, że bierze te formoline i dostala jakieś tabletki antykoncepcyjne, tylko że musi tam być jakiś odstęp czasu, chyba 4 czy 5 godzin. Mam nadzieję, że żadna wpadka nam się nie przytrafi :p
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
denerwuje mnie, że chodzi do faceta a nie do jakiejś kobiety
a co za roznica?jestes zazdrosny??ja tez chode do faceta chodz wczesniej chodzilam do baby i po wizycie u kobiety powiedzialam ze uz nigdy w zyciu nie pojde do kobiety ginekologa....
tylko że musi tam być jakiś odstęp czasu, chyba 4 czy 5 godzin
toz to samo ci napisalam a ty mi nie wierzyles...
Justyśkaa Napisano 11.08.2008, 12:16
negatywnie wpływa na hormony wiec odstep miedzy tabletkami antykoncepcyjnymi a formoline musi wynosic min.4 godz.
 

Idont

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
no wierzyłem wierzyłem Justyśkaa nie złość się ;) sytuacja się wyjaśniła i teraz moja dziewczyna bierze i tabletki wspomagające odchudzanie i antykoncepcyjne. I trochę jestem zazdrosny o tego lekarza :p oby tylko schudła :p
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
otóż to! a jeśli przyrost wagi spowodowany jest antykonceptami, to żadne ćwiczenia, diety i tabsy wspomagające odchudzanie nie pomogą, niestety.
ale z drugiej strony - niektóre kobiety chudną po tabletkach...
ryzyk-fizyk :p
 

her-holy-hooves

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Poznan
Prawda jest taka, że jeśli pierwszy raz będzie przyjmowała tabletki antykoncepcyjne, to dobrze by było, gdyby poczekała z tym odchudzaniem. Dlaczego? Myślę, że powinna najpierw zaobserwować, jak je [tabletki] znosi (nie tylko pod kątem tycia/chudnięcia). Załóżmy, że miałaby np. zawroty głowy (lub cokolwiek innego, to tylko przykład). Skąd ma wiedzieć, czy to efekt zbyt drastycznej/nieodpowiedniej diety (albo tabletek odchudzających) czy antykoncepcji hormonalnej?
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
No, ale z tego, co mówi jej chłopak ona odchudza się z głową - dieta, ćwiczenia plus wspomagacz, zamiast głodówki. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Nic, powinna spróbować. Skutki uboczne stosowania pigułek antykoncepcyjnych mogą się pojawić w trakcie 3 pierwszych opakowań, a nawet po upływie tego czasu. Jeśli więc będzie się racjonalnie odżywiać, ćwiczyć i mimo to będzie tyła - to jak dla mnie przez tabletki. Oby nie :)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
her-hooly-hooves - ma wiele racji. i może lepiej byłoby gdybyś narazie odradził swojej dziewczynie odchudzanie (?)... lepiej gdyby wiedziała jak jej organizm zareaguje, bo może sie dziewczyna podłamać kiedy zauważy ,że zamiast chudnąć , tyje i to na miare... (bywa też tak), niektóre moje koleżanki przytyły po 5-10 kg i to widać, właśnie przez antykoncepy, sama też przytyłam jakieś 5-6 kg :/ ... okropne...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
a ja uwazam ze nie ma przeciwskazan moja kolezanka tez "jadla" tabletki na odchudzanie i antykoncepcyjne
 
Do góry