Golenie się - Kurs "step by step"

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Witam, patrząc tak na tematy w tym dziale to znaczna część dotyczy golenia. Postanowiłem podzielić się z wami moją wiedzą i doświadczeniem (może nie jakimś super dużym, aczkolwiek... hm "skutecznym" ? :D) No to zaczynamy:

Co to jest golenie?

Jak dla mnie jest to maksymalne skracanie włosów na twarzy, rękach, nogach i innych częściach ciała za pomocą maszynki do golenia. My zajmiemy się dzisiaj pozbywaniem się zarostu z twarzy.



Po co się golimy?

Powody są przeróżne, nie wiem dlaczego Ty masz zamiar się ogolić, ale ja golę się dla wyglądu i dziewczyny. Jak to wpływa na wygląd? Facet ogolony wygląda na zadbanego - 2,3 dniowy zarost oczywiście, że może być sexy, ale dwutygodniowy chyba nie bardzo (chociaż... co kto lubi, niemniej jednak w moim przekonaniu jest to nieestetyczne). Tak więc golimy się dla lepszego wyglądu, wygody a nierzadko dla higieny.



Czy już powinienem się zacząć golić?

Dla mnie jeśli to pytanie pada to wewnętrznie czuję, że odpowiedź powinna brzmieć "tak". Jeżeli widzisz meszek pod swoim nosem to: niektórym to nie przeszkadza innych obrzydza, ale jedno jest pewne - nikomu się ten meszek nie podoba! Teraz chcę podkreślić słowa "jeżeli widzisz". Jeżeli czujesz go pod palcami, ale patrząc w lustro go "nie ma" - poczekaj, z pewnością pojawi się wkrótce. Jeżeli jednak stoisz przed lustrem w odległości +/- 0,5m a pod nosem masz dziwne "coś"... bez paniki! zachowaj spokój, nałóż buty, idź do sklepu po maszynkę.



Kupiłem maszynkę, ale w opakowaniu nie było instrukcji obsługi... jak się do tego zabrać?!

Bez paniki to normalne. Producenci myślą, że młodzi mężczyźni potrafią się golić już od pierwszego razu (lub liczą, że to ich maszynki same Cię ogolą). Jeżeli robisz to pierwszy raz to z pewnością golenie "z włosem" wystarczy. Jak się do tego zabrać? Dobrze jest mieć piankę do golenia, która zmiękcza zarost (osobiście używam tylko żeli do golenia bo jakoś przyjemniej mi się nakłada - ale to naprawdę kwestia osobista ;) ). Jak dużo tego badziewia nałożyć? Tyle, żeby można jeszcze było dokopać się do zarostu - nie wiele. Po nałożeniu pianki odczekaj sekundkę aż się wchłonie, następnie przyłóż maszynkę do zarostu i przesuń ją delikatnie w tym samym kierunku w którym rosną włosy (to właśnie jest golenie z włosem). usuń w ten sposób cały zarost, który drażnił twoje odczucia estetyczne. Jeśli się zaciąłeś - no cóż tak bywa wtedy zatamuj jakoś krew, poczekaj aż zaschnie i trudno, następnym razem bądź bardziej ostrożny ;).



No ogoliłem się, ale moja cera teraz wygląda strasznie!

Jeżeli goliłeś tylko meszek pod nosem omiń ten podpunkt. Jeśli jednak goliłeś całą twarz i spotkał cię przykry problem z wypryskami i innymi "gównianymi" sprawami - Jest mnóstwo kosmetyków przygotowanych na taką ewentualność - polecam ten temat: http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=53224&st=0 lub po prostu http://www.google.pl (ja znalazłem np. to: http://www.sfd.pl/Wypryski_po_goleniu-t220175.html). Myślę, że po goleniu z włosem takich problemów być nie powinno, aczkolwiek różne przypadki chodzą po ludziach.



Mój zarost jest już coraz twardszy! Po goleniu z włosem ciągle go widać!

No synu, dojrzałeś. Czas na golenie się "pod włos". Jak się do tego zabieramy? Jeśli masz serio twardy zarost i jakoś dawno nie miałeś okazji się ogolić polecam najpierw ogolić się całkiem z włosem, nałożyć ponownie piankę i dopiero zacząć golić pod włos. Jeśli jednak jesteś odważny i nie boisz się zmian naskórnych - pianka nałożona, przykładamy maszynkę i przesuwamy ją w odwrotnym kierunku do kierunku wzrostu włosów. po wszystkim sprawdzamy naszą gładkość, jeśli jest satysfakcjonująca przemywamy twarz, usuwamy resztki pianki. Tutaj polecam od razu profilaktycznie zastosować jakiś kosmetyk po goleniu, ponieważ taki rodzaj usuwania zarostu często przysparza różnych dziwnych akcji ze skórą.



Przez to, że zacząłem się tak szybko golić, teraz muszę to robić prawie codziennie!
Tak to już jest. Mi to nie przeszkadza bo nawet jak się nie ogolę te 2 czy 3 dni wyglądam nawet trochę lepiej niż zaraz po goleniu, ale za to moja dziewczyna nie lubi w dotyku mnie nieogolonego ;]



Mam problemy z ogoleniem zarostu na szyi!

Ja też. Po prostu trzeba się przyłożyć ;P

EDIT: korzystając z rady modern_monkey:
Spróbuj wolną ręką naciągnąć skórę szyi zarazem unosząc podbródek, po mocno naciągniętej skórze łatwiej się golić i trudniej zaciąć.




Mam trądzik, jak to wpływa na golenie?

Walczyłem z trądzikiem przez 3 upiorne lata mojego życia :) na szczęście pozbyłem się tego syfu po pół rocznej kuracji - izotretinoiną (leki izotek, tretinex [dużo tańszy odpowiednik izoteku]) - wszystkim i przy każdej okazji wspomnienia o trądziku polecam ten lek - tylko on na mnie zadziałał (i nie tylko na mnie) tak skutecznie jakby się marzyło :). Jednak przez te 3 lata musiałem się golić i robiłem to bez większych przeszkód. wystarczy po goleniu nałożymy coś przeciwko wypryskom a stan się nie pogorszy. Jednocześnie dużo łatwiej się zaciąć więc trzeba uważać.



Jestem w ciąży czy mogę się golić?

To temat Dla facetów, więc albo nie jesteś w ciąży, albo nie jesteś facetem.



Golenie, a prowadzenie pojazdów mechanicznych

Badania nie wykazały, żeby golenie uszkadzało sprawność psychomotoryczną



Fajnie, jestem gładziutki

Spoko, ruszaj na podbój świata :)





Słowem zakończenia to ten... for life kid, for life!
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Głupie pytanie ale szczerze jak sprawdzić czy się golisz z włosem czy pod włos ? ja się gole od jakiegoś czasu ale nie mam pojęcia czy robię to pod włos czy z włosem wiem jedno że w jednym takim małym miejscu pojawiło się trochę czarnych włosków nawet po ogoleniu ale to jest bardzo mała powierzchnia przypominająca kwadrat albo kółeczko =_=
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Też nie wiem jak to jest zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów ;)
Ale obstawiam, że to tak do dołu (bo włoski mimo wszystko trochę opadają), a pod włos to w drugą stronę.

Ja zazwyczaj golę się najpierw zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów :)P), a potem pod włos.
Gwarantuje to brak bólu i świetnie ogoloną twarz.
Czasem warto też nabrać trochę powietrza w usta i 'wypchnąć' poliki. Znacznie wygodniej.

I ponury, może napisałbyś też coś o maszynkach elektrycznych? ;)
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Wiesz ja mam dużo włosów na szyi z tym ze ja na szyi niemalże od początku golę się od dołu do góry o_O, Najpierw zaczynam od twarzy od boków bo tam mam włosy i gole je w od góry do dołu, po czym przechodze do szyi i golę od dołu do góry. A potem pod nosem mały wąsik którego posiadałem od 14 roku życia i zgoliłem go dopiero miesiąc temu o_O (no co nie wiedziałem że to się nie podoba :( ) i gole go od góry do dołu.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Szyję się prosto goli. Wystarczy mocno odchylić głowę do tyłu i już.
Prawa jest taka, że samemu musisz znaleźć sposób golenia, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

A co do wszelkich wąsików - zawsze wyglądają paskudnie. Zawsze.


PS.
Jestem w ciąży czy mogę się golić?
To temat Dla facetów, więc albo nie jesteś w ciąży, albo nie jesteś facetem.
Czy ja wiem.. czasem się widzi dziewczyny i kobiety z takim okropnym meszkiem nad wargami..
To trzeba golić!
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
A co do wszelkich wąsików - zawsze wyglądają paskudnie. Zawsze.

trzeba było mi to powiedzieć wcześniej bo jak widzisz od 14 roku życia do 19 roku życia a prawie 20 (w tym miesiącu mam urodziny a w połowie lipca dopiero zgoliłem go) nosiłem z początku ten meszek a potem taki śmieszny pociemniany wąsik i najwyraźniej myślałem że jest OK myślałem że normalnie wygląda A TYMBARDZIEJ!! nie wpadłem na pomysł że to się dziewczyną nie podoba bo niby skąd ja to miałem widzieć.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
napisałem że wspomogę was swoim doświadczniem. niestety takowego w maszynkach elektrycznych nie posiadam. :) ale spoko mozecie dopisać coś jak macie exp'a, tylko co by modek jakiś przesunął ten post zaraz pod mój albo dokleił do mojego żeby wszystkie najpotrzebniejsze info było na początku tematu (bo jakby nie daj boze temat się rozrósł a jakis newbie miałby szukac jakiejs info to i tak przejrzy dwie strony i powie ze odpowiedzi na jego pytanie nie ma)

Czy ja wiem.. czasem się widzi dziewczyny i kobiety z takim okropnym meszkiem nad wargami..
To trzeba golić!

one powinny to depilować nie golić
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Kupiłem maszynkę, ale w opakowaniu nie było instrukcji obsługi... jak się do tego zabrać?!

Niezły poradnik dla początkujących ;) ale z drugiej strony chyba kązdy (kto ma) ojca widział jak ten się kiedyś goli ;p
Ale uznanie dla Ciebie ;)
Napewno niektóym to pomoże :)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Niezły poradnik dla początkujących ;) ale z drugiej strony chyba kązdy (kto ma) ojca widział jak ten się kiedyś goli ;p
Ale uznanie dla Ciebie ;)
Napewno niektóym to pomoże :)

hhehe no widzisz ... nie każdy ma ojca to raz a dwa mój np. nie goli brody do zera bo lubi swój zarost i nie używa żyletkowatych maszynek tylko elektryczną oglarkę taką jak się goli łeb u fryzjera :))
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
Mam pytanko dotyczące golenia, pod nosem mam czarny meszek, na szyi i policzkach już czuję zarost lecz go nie widać (tylko pod nosem jest widoczny). Nie wiem to zgolić czy jeszcze raczej nie ma potrzeby? No i ile goleń musi minąć żeby zaczął rosnąć taki czarniutki, twardszy męski zarost? :p Mam 16 lat.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Mam pytanko dotyczące golenia, pod nosem mam czarny meszek, na szyi i policzkach już czuję zarost lecz go nie widać (tylko pod nosem jest widoczny). Nie wiem to zgolić czy jeszcze raczej nie ma potrzeby? No i ile goleń musi minąć żeby zaczął rosnąć taki czarniutki, twardszy męski zarost? :p Mam 16 lat.

sprawa osobista. Ja jak już bym cokolwiek pod nosem widział to bym ogolił bo dziewiczy wąs jest prze ohydny jak dla mnie :p ale jak ci się podoba:p
 

R3D

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
The cty of Żyrardów :)
Panowie a co myślicie o żelach? Głośno o tym w tv, ale jakoś nie znam nikogo kto by sie tym bawił. Lepsze toto od pianki?
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Hmmm...pianki jeszcze nie używałem ale za to miałem w rękach krem i żel.
Oba mają swoje zalety i wady.
Jeśli chodzi o krem to łatwiej się go nakłada na twarz (przy pomocy pędzla rzecz jasna ;p) lecz niestety trudniej go usunać (łącznie z zarostem) spomiędzy ostrzy maszynki.
Żel natomiast nakłada się na twarz dłońmi (przynajmniej ja tak robie ;p) i robi się to nawet całkiem przyjemnie lecz jeśli trzeba go nałożyć na szyje (a na 99,9 % trzeba) to jest mały problem...trudno się to robi...jeśli chce się dokładnie pokryć nim twarz.Żel też jest o niebo łatwiej usunąc spomiędzy ostrzy maszynki.

Żel również wolniej zasycha niż krem.
No i mogę jeszcze dodać że po użyciu żelu (przynajmniej u mnie na twarzy ;p) mam dużo mniej podrażnień niż po kremie i lepiej prowadzi mi się maszynke :)

O piance się nie wypowiadam bo nie używałem.
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
A ja mam pytanie, czy golenie pod włos przyspiesza pojawienie się twardego zarostu? Bo tak się golę, i golę (z włosem) i nadal rośnie mi taki pedalski biały meszek. <_<
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
A ja mam pytanie, czy golenie pod włos przyspiesza pojawienie się twardego zarostu? Bo tak się golę, i golę (z włosem) i nadal rośnie mi taki pedalski biały meszek. <_<

ciesz się z tego 'pedalskiego' meszku :p przynajmniej nie drapiesz przy odrastaniu... mnie moja laska zawsze wysyłała do łazienki jak mi się z rana nie chciało ogolić ;x
 

Naughty90

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Ja tam w sumie chciałbym mieć pełny zarost na policzkach, ale niestety jak na razie tylko wąsy, bródka i baki, no niby na policzkach i szyi też są, ale rzadko. A że codziennie muszę te wąsy golić bo mnie nieziemsko irytują to tak czy tak nie robiłoby mi różnicy czy zgoliłbym te kilka cm2 więcej.
 

piotrek_he

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
potrzebna rada:
golę się od kilku lat i teraz muszę to robić co 2-3 dni, jednak kiedy się golę tak często to występują mi podrażnienia na twarzy i nie czuje się z tym zbyt dobrze...golę się normalnymi maszynkami jednorazowymi, chciałem się przerzucić na elektryczną maszynkę jednak mam wątpliwości czy będę się mógł ogolić dokładnie taką maszynką... tak żeby nie było efektu 3dniowego zarostu. muszę się prezentować nienagannie i o zaroście nie ma mowy a już na pewno o kilkudniowym...

a i jeszcze...miałem ostatnio styczność z przezroczystym kremem do golenia o oleistej konsystencji...był ekstra. nie zamieniał się w piankę a goliło się super. niestety była to próbka i nie było na niej nazwy...wie może ktoś co to takiego i gdzie można to dostać??
 

PTS888

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czego używacie po goleniu? Ja tego balsamu Nivea, ale szczerze przyznam, że średnio jestem z niego zadowolony i chciałbym na coś zmienić, tylko nie wiem na co. Ważne, żeby zapobiegało podrażnieniom, szybko się wchłaniało i za bardzo nie pachniało, bo wolę zapach perfum :D Moglibyście coś polecić?
 
Do góry