Code Geass

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
largeAnimePaperscans_Code-Geass_-18.jpg

W roku 2010 Święte Imperium Brytanii wypowiedziało neutralnej Japonii wojnę. Do walki po raz pierwszy została wysłana broń najnowszej generacji – olbrzymie humanoidalne roboty bojowe, zwane Knightmare Frame. Siły obronne Japonii, nie mając szans w starciu z taką potęgą militarną, szybko zostały pokonane, a sama Japonia stała się częścią terytorium Imperium. Zostały jej odebrane „wolność, prawa, honor oraz imię”. Od tej pory zaczęto ją określać mianem „Area 11”, a jej mieszkańców nazwano Eleven.

Siedem lat później. W centrum Tokio, jednej z kolonii Imperium, mieszkają obok siebie dwie społeczności: Eleven, ulokowani w getcie Shinjuku oraz obywatele Brytanii, opływający we wszelkie dobra, jakich tylko może im dostarczyć państwo. Bogate centrum prosperuje, a z jego obrzeży, którymi biegnie linia metra, widać gruzy dawnego Tokio. „Normalni” ludzie boją się i gardzą Eleven.

Nie od dziś wiadomo, że ciemiężony naród będzie próbował wyrwać się spod władzy okupanta. Nie inaczej jest i tutaj. Istnieją i działają grupy terrorystyczne, złożone z osobników, którzy uparcie nazywają się Japończykami, nie przyjmując i nie akceptując miana Eleven. Jednakże ich zamachy i dywersyjne działania są dla olbrzymiego Imperium zaledwie drobnymi wypadkami, nie wyrządzającymi większych szkód. Zmienia się to jednak, gdy terroryści kradną trzymany w ścisłej tajemnicy obiekt badań wojskowych – podobno śmiercionośną broń. W wydarzenia, mające miejsce podczas pościgu, przypadkowo zostaje wmieszany pewien uczeń – Lelouch Lamperouge, przez przyjaciół zwany Lulu. Zapewne rozwój wypadków skończyłby się dlań śmiercią, gdyby nie pojawienie się tajemniczej dziewczyny, która w zamian za obietnicę spełnienia jednego jej życzenia obdarza Lulu mocą – tytułowym geass, pozwalającym zmusić człowieka do wykonania jego rozkazu. Znalazłszy się w sytuacji, gdy jego szanse na przeżycie drastycznie zmalały, Lulu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki nieprzeciętnemu umysłowi, skradzionej broni, a także nowej mocy udaje mu się przejąć kontrolę nad sytuacją. Tak oto rodzi się Zero – nowy przywódca buntowników – a wraz z nim jego legenda. Okazuje się zresztą, że terroryści nie mogli trafić lepiej – życiowym celem Leloucha jest zemsta, czyli zniszczenie Świętego Imperium Brytanii oraz zabicie pewnej osoby. By to osiągnąć, nie zawaha się przed sięgnięciem po najbardziej radykalne środki, pozostawiające wiele do życzenia pod względem etycznym.

źródło. ;]

zakończenie pierwszej serii jest.. okropne! :D
a Luluś[Lelouch] jest cudowny *___* [ale nie cudowniejszy od Kyouya ^^]
anime fajne, nawet bardzo.
szkoda mi tylko Yuffie [Euphemii, ale zmieniłam sobie jej imię na Yuffie żeby łatwiej zapamiętać xD] L
ubiłam ją.. no ale cóż. ^^
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Ten tekst o Euphi należało by oznaczyć, że to spoiler. Co do samego anime to póki co jedno z najlepszych jakie widziałem. Martwi mnie tylko czy zakończenie mnie nie zawiedzie (mam na myśli R2) ale to się jeszcze okaże, na razie sporo namotali. Cóż mówiąc najprościej mam nadzieję że zginie Suzaku, Charles i Shnizel a przeżyje Lulu, C.C. i Karen ;)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Jedno z nielicznych anime których druga seria podobała mi się bardziej od pierwszej.
Ale obie serie są świetne.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Wielu znajomych polecało mi tę serię. Nawet obejrzałem pierwszy odcinek. Niestety postać głównego bohatera kompletnie mnie od niej odrzuciła.
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Po wczorajszym odcinku stwierdzam, że teraz to dopiero będzie jatka...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
niekoniecznie, nie powiedziałam co z nią się stało. tylko,że mi jej szkoda bo ją lubiłam. :p i to już o co chodziło zależy od pomysłu poszczególnej osoby. ;p
sposobem pisania o niej wyjawiłaś że ona ginie.

nie sądziłem że polubię Oranżowego xD
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
no ale z C.C. to co wymyślili mi się nie podoba za bardzo... to do niej nie pasuje jak się zachowuje teraz xD
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Mi się bardzo historia C.C. spodobała a zważywszy, że teraz ma szansę być szczęśliwa to w sumie dobrze się stało. Ciekawi mnie tylko co się stało z jej code.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie było go widać między włosami... sieczka? 18 odcinek to dopiero sieczka... lista osób które powinny zginąć jak najszybciej powiększa się...
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Vardamir poczekaj do następnego epa jak dobrze zrozumiałem pewne wydarzenia i zapowiedź następnego odcinka to
Ougi i/lub Todou mogą zdradzić Zero
i wtedy Lelouch będzie miał dopiero przerąbane, ale obstawiam że i tak coś wymyśli.
A tak przy okazji to jestem ciekawy kiedy pokażą tą Polkę w akcji co walczy po stronie Brytanii.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Polka...? hym... zdrajczyni, ech, za dużo na głowie, musiałem coś przeoczyć. mam nadzieję że szybko zginie jak
Wampir Brytanii. co do zdrady stawiam że to Ougi, ma większy powód emocjionalnie. Todou uczuciowo problemów nie ma, przegrana bitwa jest czymś normalnym na wojnie a to było coś czego się nie spodziewali, więc to nie powinno wpłynąć na niego. do Brytanii się nie przyłączy a obecnie wszystko co przeciwstawia się Imperium jest pod komendą Zero. Chyba że chciałby zastąpić Zero, ale to byłaby duża pomyłka, z punku widzenia człowieka nieznającego emocjonalnych pobudek Lulu. ale to tylko moja logika, nie wiem jak postąpią twórcy :)
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Ta Polka to Monica Kruszewski - Knight of Twelve - przynajmniej takie info znalazłem na temat składu rycerzy brytyjskich.
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
A wśród Black Knights, kapitanem siódmej dywizji jest "Frederik Szymanowski",nazwisko brzmi też całkiem polsko.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ach... po angielsku się oglądało... ja sobie poczekam cierpliwie... po ostatnim jest tak namieszane że boje się 21 odcinek oglądać...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
naprawdę boje się... aż mam ochote zapytać co dokładnie było ale też strach czytać... to anime naprawde zainteresowało mnie jak mało które, od dawna tak nie byłem podniecony :)


zaczynam 21 odcinek.... scena z suzaku.... nie no już sam początek zwala z nóg... xD


co za potworny odcinek.... nie moge się niczego w następnym spodziewać, to mnie piekielnie podnieciło, nie spodziewałbym się czegoś takiego XD
 
Do góry