Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Kibole...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 19 luty 2008 - 02:13

U mnie w mieście nie ma dużo kiboli. Klub piłkarski jest na tyle denny, że prawie go nie ma. Inaczej sprawa wygląda z koszykówką (Turów Zgorzelec zawsze w czołówce tabeli). Ale na koszykówce pseudokibiców nie ma. Owszem są dresy, które po meczu łażą i rozwalają śmietniki drąc mordy, ale na meczach jest względny spokój.
  • 0

#42 zielona15

zielona15

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 19 luty 2008 - 06:44

u mnie są kibole ... jak gra ŁKS z WIDZEWEM Łódź ...to się zbiera ta hołota...ale większych awantur ni ma...
raz kilka lat temu zlali na osiedlu łańcuchami mojego sąsiada....syf a nie kibic
  • 0

#43 SÄRS

SÄRS

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 19 luty 2008 - 08:37

Zielona15 jest kibiolem - sam widziałem jak okładała łancuchami sąsiada: P
  • 0

#44 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 20:45

Pozwole sobie odkopać temat.

Najpierw rozgraniczcie fanów piłki nożnej... przyjrzyjcie sie stadionom idźcie na mecz... Zobaczycie że Ci źli to chuligani, a Ci dobrzy to ultrasi i szalikowcy, którzy są wrzucani do jednego worka - stadionowi bandyci.... To nie jest tak ;-) Tutaj pozdrawiam Yara ;-) Zobaczcie sobie zdjęcia z prezentowanych opraw, czy to nie jest sztuka wręcz? Niektórzy poświęcają dla tych 90 minut, dla dopingu, oprawy, wyjazdu.. (tutaj już nie kiedy cała sobota/niedziela/piątek/środa) Po to by być razem z klubem... Gadżety... koszulki, vlepki, bluzy, szaliki... Rozgraniczcie Ultrasów, Chuliganów i Szalikowców... no i pikników ;-)
  • 0

#45 ReMO

ReMO

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 20:50

zaciekawilo mnie to co piszecie... kibole... hmm nigdy sie nad tym nie zastanawialem... twierdzilem ze kibole sa tylko do bicia i do meczy ;/
  • 0

#46 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 20:55

I tutaj jest błąd, a co byś zrobił jak byś sie dowiedział że Twój kuzyn dostał zakaz stadionowy na 2 lata (jak to brzmi.) za odpalenie racy? Które w odpowiednich rękach jest w 100% bezpieczne? To nie jest też tak że race daje sie byle komu... Pirotechnika jest dla grup ultras, a do tej łatwo sie też dostać, to nie środowisko hermetyczne ;-) Jednak by dostać sie do pirotechniki trzeba zdobyć zaufanie :-)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 El Pablo

El Pablo

Tyran Okrucieństwa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2980 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 10:49

Wiekszość i tak będzie kojarzyć kibica piłkarskiego jako chuligana który idzie na mecz tylko po to żeby bić się z policja albo z kibicami przeciwnej drużyny taka to "reklamę" robia media.
  • 0

#48 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 11:08

Fakt, chociaż ostatnio z tym sie poprawiło (choćby patrzeć awantura GKS Katowice w Tarnowie) tutaj na + dla telewizji, jak i np prowokacje policji (a w końcu bicie pałką PO GŁOWIE za nic [są filmiki udokumentowane]) w stosunku do Hetmana Zamość... Tak można wymieniać, jednak nic nie zmieni nastawienia mocherowych berecików, i pań/panów w wieku pod emerytalnym...
  • 0

#49 El Pablo

El Pablo

Tyran Okrucieństwa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2980 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 11:25

Fakt, chociaż ostatnio z tym sie poprawiło (choćby patrzeć awantura GKS Katowice w Tarnowie) tutaj na + dla telewizji, jak i np prowokacje policji (a w końcu bicie pałką PO GŁOWIE za nic [są filmiki udokumentowane]) w stosunku do Hetmana Zamość... Tak można wymieniać, jednak nic nie zmieni nastawienia mocherowych berecików, i pań/panów w wieku pod emerytalnym...

Tu nie tylko chodzi o mohery ale o ogół społeczeństwa wśród młodych też jest mit kibica brutala.
  • 0

#50 Guest_robaldo_*

Guest_robaldo_*
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2008 - 11:45

red army- kibole Man UTD :)
  • 0

#51 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 11:47

No fakt, że wśród młodzieży też, ale tutaj jest inny 'przejaw' każdy na fotkach, i naszych klaasch innych wpisuje sobie wielkie "kibic tego itego klubu" zdjęcia z szalikiem jakieś duperele, a o wyjściu na mecz można śmiało zapomnieć (nie mówie nawet o wyjeździe). Jednak wśród ludzi starszych bardziej kultywuowany jest ten mit "kibol/szalikowiec - chuligan"... szkoda że i babcie cały ten syf wpakowywują w głowy dzieci... :/ Przez to teraz na stadion niektórzy boją sie iść "bo mnie zbiją"... co jest parodią ..
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 Morion

Morion

Sinner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10335 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 14:04

No fakt, że wśród młodzieży też, ale tutaj jest inny 'przejaw' każdy na fotkach, i naszych klaasch innych wpisuje sobie wielkie "kibic tego itego klubu" zdjęcia z szalikiem jakieś duperele, a o wyjściu na mecz można śmiało zapomnieć (nie mówie nawet o wyjeździe). Jednak wśród ludzi starszych bardziej kultywuowany jest ten mit "kibol/szalikowiec - chuligan"... szkoda że i babcie cały ten syf wpakowywują w głowy dzieci... :/ Przez to teraz na stadion niektórzy boją sie iść "bo mnie zbiją"... co jest parodią ..

haha, mnie w moim mieście by zabili na stadionie, (tylko pewnie nie dowiedziałbym się czy za długie włosy - oj bardzu tu takich nie lubią - czy to już od samej mojej reputacji - jestem tu bardzo nie lubiany, sam nie wiem czemu :) )
  • 0

#53 Benjamin Linus

Benjamin Linus

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:05

Jeśli dobrze myślę to kibole to łysi ubrani w szaliki zasłaniające twarz około 18-letni ludzie o IQ poniżej 60 wywodzący się z patologicznych rodzin. Tak ?
  • 0

#54 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:09

Kibole to często ludzie inteligentni i to bardzo ;-) (znam paru, którzy studiują na prawie / resocjalizacji / psychologii / czy medycynie :!:) Także to kolejny stereotyp... I nie około 18 letni... są i tacy co mają po ~28 lat naprzykład... (tutaj mówiłem o chuliganach) bo ultrasi to zwykli ludzie którzy sie nie biją, tylko po prostu są fanatycznymi kibicami ;-) A szalikiem to i ja zasłaniam twarz, a chucherko ze mnie nie złe (prócz tego, że łysa główka...)

Użytkownik piec22 edytował ten post 09 lipiec 2008 - 15:09

• 0

#55 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:12

Jeśli dobrze myślę to kibole to łysi ubrani w szaliki zasłaniające twarz około 18-letni ludzie o IQ poniżej 60 wywodzący się z patologicznych rodzin. Tak ?

...którzy przychodzą na mecze nie w celu wspierania swojej drużyny dopingiem lecz w celu wyżycia się na kibicach lub kibolach z przeciwnej drużyny.

Użytkownik master6x6 edytował ten post 09 lipiec 2008 - 15:12

• 0

#56 El Pablo

El Pablo

Tyran Okrucieństwa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2980 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:21

haha, mnie w moim mieście by zabili na stadionie, (tylko pewnie nie dowiedziałbym się czy za długie włosy - oj bardzu tu takich nie lubią - czy to już od samej mojej reputacji - jestem tu bardzo nie lubiany, sam nie wiem czemu :) )

Nie wiedziałem że w Łęcznej trwają polowania na długowłosych, a wydawało mi się że to takie spokojne miasteczko.
  • 0

#57 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:25

Domyślam sie że punk ;-) skoro "takich nie lubią" ... Powiem Ci że Górnik Łęczna (byłem w tym sezonie u Was :D) nie jest aż tak nastawiony prawicowo, tutaj przoduje Lechia Gdańsk "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści" ;-) Czy Śląsk Wrocław... Motor Lublin... Tutaj racja większość to ludzie skrajnie prawicowi - skinhead... Ale są także kluby typowo punkowe - KS Karkonosze :D Ale to w sumie zależy od miasta... Wszędzie znajdzie sie grupka Skinhead...

Użytkownik piec22 edytował ten post 09 lipiec 2008 - 15:26

• 0

#58 El Pablo

El Pablo

Tyran Okrucieństwa

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2980 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:29

Legia też swego czasu miała swój Biały Legion teraz coś o tym ucichło.
  • 0

#59 piec22

piec22

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 15:36

Każda ekipa jest mniej lub bardziej radykalna ;-) Pogoń Szczecin, Korona Kielce (flaga narodowa -> Biały Honor, Biała Duma) Wywodzi sie to z tego że w latach 90' na stadionach dominowały fleki, tanie wina, flagi narodowe i wojny punk/skin ;-) Zwyciężyli skini... ;-)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 Domelek89

Domelek89

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 326 postów

Napisano 09 lipiec 2008 - 16:01

Chce udzielić głosu he he he... na mecze chodze od roku około i zawsze do młynu bo tam najwięcej się śpiewa i wogóle:) Kumpel mi kiedyś powiedział-"Pójdziesz ze mną raz na mecz a potem nie będe musiał Ci nawet namawiać" he he he i miał racje jestem kiedy tylko mogę:)
i do tego jeszcze z nikim się tam nie tłukłem:) chociaż trenuje Kickboxing ... Uważam też ,że ustawki gdzie obie strony chcą walczyć to bardzo dobra forma wyładowania agresji...
Do tego mieszkam w Gdyni ucze się w Sopocie który podzielony jest na Areczkę i Lechię a więc zdarzają się lekkie przepychanki ... tyle ,że nawet mój szwagier jest z Gdańska jak i kumple z klasy zapaleni kibice Lechii i jakoś się żyje wspólnie gadajac o meczach ...
Pozdro...
Tylko Arka Gdynia:)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1