O Powstaniu Warszawskim słów kilka...

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Dziś 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Minęło już 64 lat, odkąd generał 'Bór' Komorowski dał sygnał do rozpoczęcia walki z okupantem... Walki miały trwać kilka dni, a przeciągnęły się aż do początku października, kiedy to nic nie pozostało po naszej stolicy. Od początku zdania były podzielone, co do tego, czy owo powstanie miało sens... A jak Wy sądzicie? Postawcie się na miejscu generała Komorowskiego. Żyjąc wtedy i nie wiedząc do czego to doprowadzi, jak byście się zachowali?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Od początku zdania były podzielone, co do tego, czy owo powstanie miało sens...

Nie.

Postawcie się na miejscu generała Komorowskiego. Żyjąc wtedy i nie wiedząc do czego to doprowadzi, jak byście się zachowali?

Wykonywałbym rozkazy przełożonych. To do nich wszak należało ocenienie sytuacji, nie Komorowskiego, który miał jedynie poprowadzic powstanie, a więc na nich spoczywa również odpowiedzialność za zniszczone miasto i przegrane powstanie, które upadło w momencie podjęcia decyzji o jego wybuchu.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Tak czy siak to był wielki czyn. Podejrzewam, że teraz nikt nie poszedłby do powstania... sukcesu militarnego może i nie odnieśliśmy, Warszawa została zniszczona, ale co do ofiar... myślę, że gdyby okupacja potrwała jeszcze troche to pochłonęłaby podobną ilość ludzi, ehh.. no niestety to jest wojna...;/ mOżemy być dumni, że praktycznie bez uzbrojenia broniliśmy sie aż do pazdziernika, to naprawde coś.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Powstanie Warszawskie jest dla mnie jednym z najgłupszych decyzji w historii Polski, zresztą tak samo i inne powstania, które niczego nie zmieniły.

świetowanie powstania co rok jest chore i żałosne.

Narodowcy z NSZ byli przeciwni powstaniu, jednak kiedy wybuchło, wzieli w nim udział.
 

Uesugi

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Powstanie Warszawskie jest dla mnie jednym z najgłupszych decyzji w historii Polski, zresztą tak samo i inne powstania, które niczego nie zmieniły.
Powstania były krwawe, nieudane i często źle zorganizowane, ale były również czynnikiem który jednoczył naród, nie pozwalając aby utracił on swoją tożsamość. Dla mnie osobiście poświęcenie godne największego szacunku.
świetowanie powstania co rok jest chore i żałosne.
Chore i żałosne jest to, że niektórzy nie mają krzty szacunku dla ludzi co umierali za to byś mówił teraz po polsku i cieszył się dobrodziejstwami własnej kultury.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Chore i żałosne jest to, że niektórzy nie mają krzty szacunku dla ludzi co umierali za to byś mówił teraz po polsku i cieszył się dobrodziejstwami własnej kultury.

ah jaki ty jestes madry ze az czasem nawet wrecz przeciwnie synku

wskaz mi choc 1 slowo swiadczace ze nie szanuje tych co zgineli.

To nie dzieki nim mówie po Polsku, tylko dzieki Armi Czerwonej... powstanie nie udalo sie i przyczyniło sie do śmierci nie tylko stolicy ale kwiatu polskiej młodzierzy, co nie wiesz o tym?

szacunku nie mam dla organizatorów tej rzezi synku, jak i dla masohistów, obchodzacych co roku jego rocznice , rzygac mi sie chce !
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
Powstanie Warszawskie jest dla mnie jednym z najgłupszych decyzji w historii Polski, zresztą tak samo i inne powstania, które niczego nie zmieniły.

a powstanie wielkopolskie?

świetowanie powstania co rok jest chore i żałosne.

Taki tekst jest dla mnie wyrazem braku świadomości narodowej. Nie musisz brać udziału w obchodach, nie musisz nawet znać daty wybuchu powstania, ba nie musisz nawet o nim pamiętać ale nie możesz czegoś takiego wypisywać. Po prostu się nie
godzi. Historia jest elementem tworzonej przez nas kultury, więc warto pamiętać.
 

Uesugi

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
ah jaki ty jestes madry ze az czasem nawet wrecz przeciwnie synku
Synku to ty mów do kolegów z piaskownicy arogancie.
wskaz mi choc 1 slowo swiadczace ze nie szanuje tych co zgineli.
świetowanie powstania co rok jest chore i żałosne.
To zdanie chyba rodzi naturalne konotacje. Jeśli świętowanie powstania jest sposobem na oddanie szacunku poległym, a dla ciebie jest to chore i żałosne to o czymś świadczy. Więc są dwie opcje: albo teraz wykręcasz kota ogonem, albo ( co jest dla mnie bardziej prawdopodobne ) jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz się posługiwać językiem polskim i w efekcie piszesz co innego niż myślisz.
To nie dzieki nim mówie po Polsku, tylko dzieki Armi Czerwonej...
O tak, ACz dobroczyńca Polski.
zresztą tak samo i inne powstania, które niczego nie zmieniły.
Już pisałem, że to właśnie powstania COŚ zmieniły, bo one (między innymi) nie pozwalały by naród się rozpadł i dał stłamsić.
powstanie nie udalo sie i przyczyniło sie do śmierci nie tylko stolicy ale kwiatu polskiej młodzierzy, co nie wiesz o tym?
I młodzież ta sama decydowała o swoim losie, WIESZ O TYM?
szacunku nie mam dla organizatorów tej rzezi synku, jak i dla masohistów, obchodzacych co roku jego rocznice , rzygac mi sie chce !
Jeśli istniał tylko cień szansy na powodzenie, to należało tą szansę wykorzystać, a nie siedzieć z założonymi rękoma. Równie dobrze możesz powiedzieć, że Polacy powinni się poddać od razu 1 września, bo przecież walka była tak samo "bezsensowna". A siedząc teraz przed komputerem w wygodnym fotelu, znając historię ( tutaj nie mówię o tobie nuworld ) to możemy sobie jedynie komentować.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
To zdanie chyba rodzi naturalne konotacje.

No widzisz synku, znowu piszesz jak chory na mongolizm, bo zadnych konotacji te zdanie nie rodzi. Czym innym jest pamięć o poległych a czym innym robienie corocznej , zalosnej szopki od której kazdemu chce sie rzygac ale nie kazdy sie przyzna. To tak jabkby Niemcy co roku swietowali zburzenie Berlina.

O tak, ACz dobroczyńca Polski.

Doborczynca nie ale gdybys nie był tumanem to wiedzialbys ze Polska nie wygrała wojny powstaniem, a spod niemieckiego jarzma wyzwolila nas Armia Czerwona. Gdyby nie AC gadalbys po niemiecku, czy to ci sie podoba czy nie.

Już pisałem, że to właśnie powstania COŚ zmieniły, bo one (między innymi) nie pozwalały by naród się rozpadł i dał stłamsić.

Tak zmienily, gestosc krzyzy na cmentarzach.

Reszty nie komentuje bo to typowy bełkot , dzieciaka TVN nie majacego pojecia o niczym.
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
No widzisz synku, znowu piszesz jak chory na mongolizm, bo zadnych konotacji te zdanie nie rodzi.
Właśnie że rodzi, poprzez sposób w jaki wyrażasz swój pogląd, ale chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy...

Doborczynca nie ale gdybys nie był tumanem to wiedzialbys ze Polska nie wygrała wojny powstaniem, a spod niemieckiego jarzma wyzwolila nas Armia Czerwona. Gdyby nie AC gadalbys po niemiecku, czy to ci sie podoba czy nie.
No super, z jednego jarzma pod drugie, fakt że ZSRR dźwigało większy ciężar wojny niż zachodni Alianci, ale dla Polaków "wyzwoliciel" był zarazem ciemiężycielem.


Nuworld, nie masz pojęcia o zasadach poprawnej dyskusji, nie umiesz zaprezentować poprawnie swoich poglądów, co automatycznie wskazuje, że inteligencja nie jest twoją mocną stroną. Można uważać powstanie za bezsensowną rzeź, a obchody za zbędne, ale trzeba umieć takie stanowisko w dojrzały sposób zaprezentować a nie atakować i obrażać innych forumowiczów.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
kolejny otumaniony lub małoletni...Dogadalibyscie sie z bacusiem

czy ja powiedzialem ze "super" odmózdzony baranie? Piszac ze gdyby nie Armia Czerwona to mówilbys po niemiecku to dla ciebie pochwała AC?

jezu czemu takie tłuki jak wy obaj, zawsze dokładnie w taki sam sposób wciskacie oponentom cos czego nie powiedzieli?

takie sa fakty, czy to ci sie podoba czy nie, powstanie przyniosło same szkody, i to OGROMNE, nie wiem co tu swietowac co rok?

Równie dobrze możesz powiedzieć, że Polacy powinni się poddać od razu 1 września, bo przecież walka była tak samo "bezsensowna". A siedząc teraz przed komputerem w wygodnym fotelu, znając historię ( tutaj nie mówię o tobie nuworld ) to możemy sobie jedynie komentować.

ha jeszcze na ten idiotyzm odpisze

no wiec widzisz synku, gdybys znal historie z dobrych ksiazek a nie z MTV to wiedzialbys ze Polska kilka lat przed wojna mogla uratowac pokój, przynajmniej na jakis czas, przystepujac jedynie do paktu osi (co by sie ideologicznie zgadzało z naszym antybolszewizmem)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,12471,wid,8484...mosc_prasa.html

no ale ze u wladzy byli tobie i bacusio-podobni to skonczylo sie jak skonczylo
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
kolejny otumaniony lub małoletni...Dogadalibyscie sie z bacusiem

czy ja powiedzialem ze "super" odmózdzony baranie? Piszac ze gdyby nie Armia Czerwona to mówilbys po niemiecku to dla ciebie pochwała AC?

jezu czemu takie tłuki jak wy obaj, zawsze dokładnie w taki sam sposób wciskacie oponentom cos czego nie powiedzieli?

takie sa fakty, czy to ci sie podoba czy nie, powstanie przyniosło same szkody, i to OGROMNE, nie wiem co tu swietowac co rok?

Oczywiście obelgi, kultura twojego języka niewątpliwie świadczy o twojej inteligencji.

"Gdyby nie Armia czerwona" co by było gdyby bla bla, nie wiesz co by było gdyby. Gdyby co? Gdyby Armia niemiecka nie zamarzła by w Stalingradzie to III Rzesza dalej by istniała? a my byśmy po Niemiecku gaworzyli tak? Wątpię. Ja napisałem, że wyzwolenie Polski przez ZSRR była dla nas brzemienne w skutkach, nic Ci nie zarzuciłem, ale nie dziwie się że tego nie zauważyłeś, a dlaczego to już napisałem w pierwszym zdaniu tego postu.

A świętuję się pamięć poległych i ich ofiarność. Niezależnie od skutków powstania, cel był słuszny, ale że nie wyszło to nie znaczy, że mamy zapomnieć.


ha jeszcze na ten idiotyzm odpisze

no wiec widzisz synku, gdybys znal historie z dobrych ksiazek a nie z MTV to wiedzialbys ze Polska kilka lat przed wojna mogla uratowac pokój, przynajmniej na jakis czas, przystepujac jedynie do paktu osi (co by sie ideologicznie zgadzało z naszym antybolszewizmem)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,12471,wid,8484...mosc_prasa.html

no ale ze u wladzy byli tobie i bacusio-podobni to skonczylo sie jak skonczylo

No lol i co by to dało? Wspólna walka z ZSRR u boku Niemiec? Nigdy nie wierz w sojusz z silniejszym. Zostalibyśmy wykorzystani nic więcej. A co z Żydami w Polsce?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
malo to matołów, którzy uzywają pieknej i kulturalnej polszczyzny wyuczonej na pamiec, pozujac na inteligentów? Nawet Lepper to umie.

I co jest najsmieszniejsze to to, ze wlasnie takie tluki w dyskusji , gdy nie maja argumentów to zarzucaja brak inteligencji bo ktos kogos obrazil albo zrobił blad.

A inteligencja to rzecz wrodzona i albo ja masz albo nie. Wiedza, ortograia, kultura itp. - to rzeczy nabyte.

Jak mam inaczej ciebie i uesugi nazywac skoro piszecie jak typowe matoły? Przeciez to szablonowy przykład.
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
malo to matołów, którzy uzywają pieknej i kulturalnej polszczyzny wyuczonej na pamiec, pozujac na inteligentów? Nawet Lepper to umie.

I co jest najsmieszniejsze to to, ze wlasnie takie tluki w dyskusji , gdy nie maja argumentów to zarzucaja brak inteligencji bo ktos kogos obrazil albo zrobił blad.

A inteligencja to rzecz wrodzona i albo ja masz albo nie. Wiedza, ortograia, kultura itp. - to rzeczy nabyte.

Jak mam inaczej ciebie i uesugi nazywac skoro piszecie jak typowe matoły? Przeciez to szablonowy przykład.
No faktycznie Lepper to wzór posługiwanie się piękną polszczyzną to raz, a dwa to Ty zacząłeś obrażać innych, trzy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, cztery nie znam inteligentnej osoby bez kultury.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A co z Żydami w Polsce?

a co mialoby mnie to obchodzic?

wazniejszy pokój dla Polski czy dobro zydów?

zeszlismy z tematu, dyskusja o Polsce w Osi byla juz poruszana i nie chce mi sie do tego wracac.

Na nastepna rocznice jednej z najwiekszej tragedii w historii Polski przygotuj sobie wate cukrową i baloniki, ja tymczasem pojade sobie poza miasto, by odpoczac od tego absurdu.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Wiesz nuworld poznałem już trochę twoją mentalność i rozumiem a co ci chodzi, ale nie dziwię się im że tak na Ciebie naskoczyli, o twoje posty wyglądają jakby pisał je jeden z tych myślą "Polska jest do d... wy.pierdalam na zachód, bo nie ma i nie było nigdy niczego wartościowego w tym kraju"
Powstanie Warszawskie jest dla mnie jednym z najgłupszych decyzji w historii Polski, zresztą tak samo i inne powstania, które niczego nie zmieniły.


Narodowcy z NSZ byli przeciwni powstaniu, jednak kiedy wybuchło, wzieli w nim udział.
Powstanie wcale nie było głupim pomysłem, ludzie którzy je zaplanowali myśleli w ten sposób, że albo wyzwolimy się sami albo zmienimy okupanta i przyznasz chyba, że mieli rację. Szanse na wyzwolenie mieliśmy 50 na 50, gdyby AK nie podjęło decyzji o wybuchu powstania (do którego przygotowywano się od 39 roku) to by świadczyło o tym, że AK nic nie robiło przez całą okupację(zasada stania z bronią u nogi). Zresztą przykłady z Włoch, Jugosławii czy Grecji świadczą o tym, że powstania się powodziły, nasze nieszczęście polegało na tym, że Niemcy nie mogli sobie pozwolić na utratę Polski która zasłaniała Rzeszę.
Poza tym przecież w pierwszych dniach udało się nam wyzwolić większość Warszawy, niektórzy generałowie odradzali Hitlerowi tłumienie powstania-proponowali zniszczenie tych części Warszawy gdzie jeszcze znajdowali się Niemcy a resztę zbombardować. Hitler lepiej by zrobił słuchając tych dowódców.
Większość z osób które brało udział w powstaniu twierdzi, że gdyby mieli wybierać to stanęli by jeszcze raz

świetowanie powstania co rok jest chore i żałosne.
Trzeba czcić pamięć tych co zginęli. Mamy o nich zapomnieć? Poza tym takie świętowanie uczy dzieciaki odpowiedniej postawy wobec ojczyzny. Myślisz, że 1 sierpnia świętuje się klęskę? Te obchody są po to aby pamięć o tych czynach, nie można pozwolić żeby pamięć o takich ludziach zginęła. c.:cenzura: z tym że przegraliśmy stanęliśmy(mówię my Polacy) do nierównej walki bo nie mieliśmy innego wyboru, poza tym po 5 latach okupacji mieliśmy prawo do zemsty...


Od siebie powiem, że zawsze mnie cholera brała gdy ludzie z zagranicy mylą PW z powstaniem w getcie(w której brali też udział Polacy o czym pejsate skurvysyny jakby zapominają). Powinniśmy bardziej dbać o rozsławianie PW.
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
Na nastepna rocznice jednej z najwiekszej tragedii w historii Polski przygotuj sobie wate cukrową i baloniki, ja tymczasem pojade sobie poza miasto, by odpoczac od tego absurdu.

Dalej nie rozumiesz co się świętuje... sprawiasz wrażenie osoby o klapkach na oczach. Widzisz tylko negatywne skutki wypisane w książkach, nie rozumiesz, że NIEZALEŻNIE od skutków powstania, powstańcom należy się pamięć i szacunek.
 

Uesugi

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Czym innym jest pamięć o poległych a czym innym robienie corocznej , zalosnej szopki od której kazdemu chce sie rzygac ale nie kazdy sie przyzna. To tak jabkby Niemcy co roku swietowali zburzenie Berlina.
Ta w wywoływaniu śmiechu to ty nawet dobry jesteś. Wiedz niewdzięczny psi synu, że kamienie mury i budynki to nie wszystko co się liczy w życiu. Jak już ci się uda skończyć podstawówkę to może to zrozumiesz, ale na razie nie widzę dla ciebie perspektyw.
Doborczynca nie ale gdybys nie był tumanem to wiedzialbys ze Polska nie wygrała wojny powstaniem, a spod niemieckiego jarzma wyzwolila nas Armia Czerwona.
Tumana to poszukaj w domku. O tym, że to nie sama ACz wygrała wojnę nie wspominasz, bo po co?
jezu czemu takie tłuki jak wy obaj, zawsze dokładnie w taki sam sposób wciskacie oponentom cos czego nie powiedzieli?
Nic ci nie muszę wciskać bo sam sobie strzelasz w plecy. Ale tak to jest jak się nawet podstawowych zasad ortografii nie zna...
no wiec widzisz synku, gdybys znal historie z dobrych ksiazek a nie z MTV to wiedzialbys ze Polska kilka lat przed wojna mogla uratowac pokój, przynajmniej na jakis czas, przystepujac jedynie do paktu osi (co by sie ideologicznie zgadzało z naszym antybolszewizmem)
O :cenzura:a w tym momencie to padłem. Ludzi tak głupich jak ty to powinno się traktować stalinowskimi metodami: kula w łeb i dół z wapnem. Wiesz czym jest suwerenność? Pewnie nie. bo wtedy byś wiedział, że idąc na ustępstwa z panem H. Polska stałaby się wasalem Niemiec. Patrz co się stało z Czechosłowacją i wyciągaj wnioski. I poczytaj o ideologii nazistowskiej i o antyslawizmie zanim coś powiesz bo na razie to bez problemu wycieram sobie tobą buty jak szmatą.
Jak mam inaczej ciebie i uesugi nazywac skoro piszecie jak typowe matoły? Przeciez to szablonowy przykład.
Szablonowy przykład to ty tutaj pokazałeś , ale ignorancji w dziedzinie historii i ówczesnej dyplomacji. Nie masz pojęcia o priorytetach Nazistów, tamtejszej sytuacji międzynarodowej, a nawet o ideologii. Więc skończ waść, wstydu ( sobie ) oszczędź.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Patrz co się stało z Czechosłowacją i wyciągaj wnioski.

tyle ze Czechosłowacji nikt do Osi nie chciał przyjąć a Polske tak...

wez nawet nie próbuj polemizowac dziecie mtv

narodowiec, powstanie nie moglo sie udac w zadnym wypadku, chyba ze, jakby udzial w nim wziela cala Polska, ale powodzenie i tak watpliwe

Pamietaj tez o tym, ze za kazda akcje ak czy partyzantów SS mani robili zemste na cywilach w skali srednio 100:1...

PS: nie wyjade stad i nie uwazam ze Polska jest do dupy, po prostu dosm mam tego pseudopatriotycznego patosu, wspominania porazek, zaborów ipt, dosc tych klesk !
 

Adaś90

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2007
Posty
421
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Okolice Wawy&kujawskopomorskie
ja nie moge znowu nuworld chce pokazać jaki to inteligentny człowiek z obiektywnym poglądem na świat -_-... gadka z nim nie ma sensu. On wie swoje my wiemy swoje i tyle. Teraz siedząc sobie w fotelu możesz tak gdybać że to było bez sensu bo wiesz czym to sie skończyło. Ale przecież ludzie którzy wydawali w tym czasie decyzje o wybuchu Powstania MUSIELI widzieć możliwość wygranej inaczej by NAPEWNO takiej decyzji nie podjeli.
 
Do góry