Cała prawda o zdrowej żywności

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Witam serdecznie!

Chciałbym jako absolwent Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz jako podyplomowy student Żywienia Człowieka i dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim przybliżyć Wam drodzy forumowicze jak społeczeństwo jest manipulowane przez wielkie koncerny.
Pracowałem w Coca-Coli jako kierownik produkcji. Znam cały proces produkcji tego słynnego czarnego napoju. Wielu z Was na pewno próbowało a już na 100% słyszało o produkcie Coca-Cola LIGHT.
Czy Coca Cola light pomaga schudnąć?
Otóż NIE...pijąc Coca-colę light można jedynie przybrać na wadze, mało tego...można mieć w przyszłości poważne problemy ze zdrowiem.

Warto w tym miejscu sobie zadać pytanie: Czy jeśli produkt nie zawiera tzw. KALORII to czy spożywanie jego pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy?
Odpowiedz brzmi: NIE

Trzeba przeanalizować skład produktu - to pierwsze co powinniśmy zrobić. Co mamy w napojach typu LIGHT?
Np. Aspartam czy Acesulfam K. Związki - tzw słodziki....
Fakt nie zawierają one węglowodanów - zatem i kalorii, ale za to mają dwie potężne wady o których już większość z Was nie ma zielonego pojęcia. Dlaczego?
Dlatego, ponieważ ktoś chce abyśmy myśleli, że mniej kalorii= niej kilogramów. Jest to jedna wielka farsa.
Czy na opakowaniu Coca-Coli light macie napisane, że spożywając ten napój pomoże Wam to zrzucić kilogramy? NIE...nie może tak być napisane bo to byłoby kłamstwo zagrożone procesem sądowym.
Za to mamy manipulację obrazkową:
Ładna etykieta - z napisem 0,2 kalorii...od razu kojarzy się to naszym Paniom z ładną sylwetką.

Jakie są słabości picia Coli light oraz słodzenia herbaty słodzikami?
Po pierwsze mogą one uszkadzać układ nerwowy i powodować różne dalekosiężne choroby o których dziś tak naprawdę ciężko nam powiedzieć.
Po drugie - spowalniają proces metaboliczny...czyli...zaczynasz tyć. Mało kto o tym mówi...a prawidłowy proces metaboliczny to 99% sukcesu w diecie. To m.in dlatego jednym pasuje dana dieta a innym nie, gdyż każdy powinien swoją dietę mieć dopasowaną do siebie.
Po trzecie - Nie znany jest rzeczywisty wpływ produktów rozpadu tych związków na nasz organizm.

Dla przykładu:

Czy wiesz, że...
Soki, które kupujesz w sklepie a które zawierają benzoesan sodu - konserwant są niebezpieczne dla zdrowia?
Otóż benzoesan sodu reaguje z witaminą C (obecną w soku) i powstaje produkt uboczny - BENZEN. Silnie rakotwórczy związek chemiczny.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miejmy nadzieje, że to co napisałeś sprawi, że ludzie zaczną myśleć nad tym co jedzą i piją, a nie bezmyślnie wierzyć we wszystkie reklamy. Przydałoby się więcej 'artykułów' i przykładów na ten temat.
Ale chyba od paru łyków od czasu do czasu nic sie nie stanie, prawda ;p raczej nałogowo by trzeba pić, żeby doznać 'skutków ubocznych'

*
dobrze, że ja nie piję tego typu rzeczy :p

*
swoją drogą też myślę o takich studiach. fajna sprawa :)
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Już gdzieś o tym czytałam, że coca cola light jest właśnie bardziej szkodliwa od tej zwykłej.
Bardzo rzadko ją piję, ale jak już to wybieram zwyczajną.
Ostatnio natknęłam się na cole - zero <_< Ciekawe co to znowu za wynalazek wymyślili xD
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Coca-Cola ZERO to jest to samo co LIGHT. Typowy zabieg marketingowy...
Początkowo Cola light miałą być napojem dla chorych na cukrzycę. Rynek prawie 3 milionów osób w Polsce kusi wielkie koncerny. Jednak pózniej przybrało to już niezdrową formę reklamowania light jako napoju dietetycznego.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Musze powiedzieć,że normalnie... posiadasz imponującą wiedzę. Zawsze interesował mnie ten kierunek.

A więc jednak, tuczy. Dobrze,że jestem do coli uprzedzona nie ma co kobieca intuicja mnie przestrzegła :D
 

olgus94

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
351
Punkty reakcji
0
Hej :)
To ja już wiem, czemu mój pradziadek tak strasznie tyje... Wprawdzie nie pije on coca-coli, ale herbatę i kawę słodzi słodzikiem, bo ma cukrzyce :/
Coca-coli i tak nie pije, bo nie lubię takich wynalazków, wolę wodę niegazowaną :)
Ale moja znajoma jest strasznie gruba (przy wzroście 160cm waży 85kg) zaczęła od maja pić coca-colę light, bo powiedziała, że musi schudnąć... Teraz jest jeszcze grubsza... I nie wie od czego... Ale ja jej nie powiem :p
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Daniel napisz, jeśli możesz, więcej o takich substancjach chemicznych, skoro znasz się na tym. A może znasz jakieś strony w necie, na których można znaleźć informacje o takich zagrożeniach? Tak w ogóle, tego benzoesanu wszędzie pełno, czy w zwykłych napojach też jest taki szkodliwy?
 

dies_irae

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
FarAway:)
tak , wiecej informacji bardzo sie przyda , szczegolnie z dobrego zrodla,ja polece pewna ksiazke, jak na razie 1 pozycja.... "jestes tym co jesz" G.Mckeith , autorka prezentuje nieco skrajne podejscie , a zalecane skladniki diety sa czasem nieco kosmiczne , ale na pewno przeczytanie nie zaszkodzi , co wiecej mozna wykorzystac pewne rady wg potrzeb:)
ujeta jest tam wieloaspektowosc odzywiania, sposob w jaki nasz organizm " przemawia" ,sygnalizuje co sie dzieje w naszym ciele.dodatkowo przyklady z wieloletniej praktyki autorki, ciekawe przypadki , ogolne informacje na temat pokarmow i przykladowe przepisy. przydatna lektura:)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Najważniejszym problemem jaki należy sobie postawić to tzw. Indeks Glikemiczny. Bez tego każda wasza dieta idzie w łeb.
Żeby nie klepać..to podam link:

http://zdrowezywienie.w.interia.pl/glikemiczny.htm

Tu jest mniej więcej wytłumaczone co to jest. Najważniejsza rzecz w jakiejkolwiek diety. Pamiętajcie jedno: Nie odchudzajcie się u tzw. znachorów tudzież na podstawie czasopism dla kobiet bo to co tam czasami można wyczytać woła o pomstę do nieba.

Qon:

Pewnie, że mogę napisać, ale musisz sprecyzować co chciałabyś dokładnie wiedzieć. Związków jest setki i każdy ma swoją określoną rolę w produktach spożywczych. Posiada też zalety i wady. Ważny jest również sam proces technologiczny. Kupujecie czasami fasolkę lub groszek po cenie 1/2 tego co kosztuje u markowych producentów?
Prosty przykład:
Aby zaoszczędzić na gotowaniu fasolki robi się to tak: Wrzuca fasolkę czy kukurydzę do pojemnika z ługiem sodowym i gotuje w tym roztworze ługu (NaOH). Oszczędzamy 70% czasu na gotowaniu a co za tym idzie na energii. Przez co możemy dać niższą cenę detaliczną..ale coś za coś. Stosując tą metodę wypłuczemy wszystkie cenne składniki i witaminy. Pozostaje totalny badziew tylko do zapchania tyłka.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Powiedzmy, że na początek coś o tych związkach, które reagują ze sobą tworząc szkodliwe substancje.

Na marginesie, wkurza mnie, że teraz mnóstwo oznaczeń składników to po prostu E cośtam. Przecież nie będę chodził ze spisem oznaczeń wszystkich substancji. Jak takie oznaczanie może w ogóle być legalne?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ojaaa. Szkoda, że tak działa na organizm, bo jest dobra. Ale cóż. Nie wszystko co dobre, jest też zdrowe...
 

Alexandraa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Czy wiesz, że...
Soki, które kupujesz w sklepie a które zawierają benzoesan sodu - konserwant są niebezpieczne dla zdrowia?
Otóż benzoesan sodu reaguje z witaminą C (obecną w soku) i powstaje produkt uboczny - BENZEN. Silnie rakotwórczy związek chemiczny.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!

To co mamy pić? Tylko wodę mineralną? :( Ja np. uwielbiam soki Tymbarka pomarańczowe (takie z niby kawałkami miąszu czy coś).... I że niby też mnie to "zabija"? :(



A o coca - coli light słyszałam też. Mój Ukochany mówił, że jego kumpel jak ją wypije to ma boleści brzucha.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ja coca coli nie piję ani pepsi tak, że nie mam problemu
jak pije to nektary owocowe :)
 

Lena_Russian_Girl

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Norge ;)
jestem na zdrowiu i przedmiotach socjalnych i wlasnie dzisiaj mielismy pogadanke o aspartamie.
To straszne do czego moze doprowadzic nadmierni picie i spozywanie porduktow bezcukrowych do ktorych ladowane jest to swinstwo :/
 

joanna30

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
wrocław
uwielbiam pić Coca cole ( czasami mówię na to Macku pićku :lol: ) i nigdy z tego napoju nie zrezygnuje. Na dzień dzisiejszy prawie wszystko jest szkodliwe i tyje się. Oczywiście nie pije co dziennie.
 

zyklon

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dwie kwestie!!

1. Nie mam pojęcia skąd ten pomysł, że "light" ma powodować chudnięcie...ma ograniczyć tycie, przez mniejszą zawartość tzw. pustych kalorii..jedno i drugie to nie to samo...może jako dyplomowany dietetyk miałeś styczność z ludźmi którzy tak to pojmują, ale jeśli to twoja teoria to...

2. Osobiście przestałem się przejmować tego typu rewelacjami...z wiedzą na temat chemii żywności, toxykologii a co najważniejsze sposobów produkcji żywności, absolwenci TŻ powinni biegać po lasach...zbierać jagody i żołędzie na zupę..w pewnym momencie przestaje cię to "ruszać" bo wiesz, że nie masz na to wpływu i sposobu obrony tudzież ucieczki...na ekologiczną żywność mnie nie stać, a i jej już przestałem ufać...przy dzisiejszym konsumpcyjnym stylu życia, wyścigu szczurów, ale co ważniejsze przy dzisiejszym stopniu zaludnienia naszej niebieskiej planety, bez wspomagaczy w produkcji żywności, nie damy rady...żywność genetycznie modyfikowana, polepszacze, konserwanty to nasza przyszłość której nie da się odrzucić...pogódźcie się z tym i czerpcie przyjemność z tego na co stać każdego z nas...ze smaku!!! Co nam zostanie z życia na suchych waflach, wodzie i głodowych porcjach cienkiej zupki (light)...nasi ojcowie celebrowali każdy posiłek jako osobną ucztę i my dzisiaj róbmy to samo nawet...jeśli robimy to z mielonych z mięsa mechanicznie oddzielanego od kości wypełnionych soją i glutaminianem sodu, nawet...gdy pijemy mleko UHT, białą zupę śmierci gdzie swój żywot zakończyło tysiące bakterii, nawet...gdy pijemy colę light...
 

salvador(ka)

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jedząc lub pijąc rózne produktu uwielbiam czytac ich składy na etykiecie, z tego co wiem to benzoesan sodu to wzmacniacz smaku i jest dodawany prawie do wszystkiego!! Czy w produktach, które nie zawieraja witaminy C równiez zachodzi taka reakcja, ktorej efektem jest rakotwórczy BENZEN?
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
A ja wiem, że bez tych wszystkich soków da sie żyć... No i że wiekszość dzisiejszych produktów to ściema i full wypas szkodliwych substancji chemicznych (taki jourt czy mleko chociażby... :/) Coli wogle nie pije, a soki jak musze.
Oduczyłam się je pić po operacji wycięcia wyrostka i od tej pory (lutego yego roku) pije tylko mineralną niegazowaną (oczywiście herbate tez ;P ). A gazowanej to już wogle nie wypije ;).
 
Do góry