KIM JESTEM W JEZUSIE MESJASZU

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Czy powiesz o sobie ,że ...
.,.,.,
Kim jestem w Jezusie Chrystusie * Mam pełnię w Nim, który jest Głową nadziemskiej władzy i zwierzchności (Kol. 2:10).
* Jestem ożywiony wraz z Chrystusem (Ef. 2:5).
* Jestem wolny od prawa grzechu i śmierci (Rzym. 8:2).
* Jestem daleki od ucisku i od przestrachu, bo nie zbliży się do mnie (Iz. 54:14).
* Jestem zrodzony z Boga, On mnie strzeże i zły nie może mnie tknąć (1 Jan 5:18).
* Jestem święty i nienaganny przed obliczem Jego w miłości (1 Piotr 1:16; Ef. 1:4).
* Jestem myśli Chrystusowej (Flp. 2:5; 1 Kor. 2:16).
* Mam pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum (Flp. 4:7).
* Mam Większą Osobę mieszkającą we mnie; większy jest Ten, który we mnie mieszka niż ten, który jest w świecie (1 Jan 4:4).
* Otrzymałem dar usprawiedliwienia i będę królować w życiu przez Jezusa (Rzym. 5:17).
* Otrzymałem Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu Jezusa, oczy mojego serca są oświecone (Ef. 1:17,18).
* Otrzymałem moc Ducha Świętego, aby kłaść ręce na chorych i widzieć ich uzdrowionymi, wypędzać demony, mówić nowymi językami. Mam moc nad wszelką potęgą nieprzyjacielską, i nic nigdy mi nie zaszkodzi (Mk. 16:17,18; Łk. 10:19).
* Odrzuciłem starego człowieka i przyoblekłem nowego człowieka, który jest odnowiony ku poznaniu na obraz Tego, który mnie stworzył (Kol. 3:9,10).
* Dałem i dano mi; miarę dobrą, natłoczoną, potrzęsioną i przepełnioną ludzie dadzą w moje zanadrze (Łk. 6:38).
* Niczego mi nie braknie, bo mój Bóg zaspokoi wszelkie potrzeby moje według bogactwa chwały Swojej w Jezusie Chrystusie (Flp. 4:19).
* Mogę zgasić wszystkie ogniste pociski złego moją tarczą wiary (Ef. 6:16).
* Mogę wszystko w Chrystusie Jezusie tym, który mnie wzmacnia (Flp. 4:13).
* Będę nawet dokonywać większe uczynki niż Chrystus Jezus (Jan 14:12).
* Rozgłaszam cnoty Tego, który mnie powołał z ciemności do Swojej cudownej światłości (1 Piotr 2:9).
* Jestem dzieckiem Bożym, bo jestem nowonarodzony z nieskazitelnego ziarna Słowa Bożego, które żyje i trwa na wieki (1 Piotr 1:23).
* Jestem dziełem Bożym, stworzony w Chrystusie do dobrych uczynków (Ef. 2:10).
* Jestem nowym stworzeniem w Chrystusie (2 Kor. 5:17).
* Jestem duchową istotą - żyjącą dla Boga (1 Tes. 5:23; Rzym. 6:11).
* Jestem wierzący i światło ewangelii świeci w moim umyśle (2 Kor. 4:4).
* Jestem wykonawcą Słowa i jestem błogosławiony w swoim działaniu (Jak. 1:22,25).
* Jestem współdziedzicem z Chrystusem (Rzym. 8:17).
* Jestem więcej niż zwycięzcą poprzez Tego, który mnie kocha (Rzym. 8:37).
* Jestem zwycięzcą poprzez krew Baranka i słowo swojego świadectwa (Ob. Jana 12:11).
* Jestem uczestnikiem Boskiej natury (2 Piotr 1:3,4).
* Jestem ambasadorem (posłem) Chrystusa (2 Kor. 5:20).
* Jestem częścią wybranego rodu, królewskiego kapłaństwa, świętego narodu, nabytego ludu (1 Piotr 2:9).
* Jestem Bożą sprawiedliwością w Jezusie Chrystusie (2 Kor. 5:21).
* Jestem świątynią Ducha Świętego; nie należę do siebie (1 Kor. 6:19).
* Jestem głową a nie ogonem; jestem zawsze na górze, a nie na dole (5 Moj. 28:13).
* Jestem światłością świata (Mat. 5:14).
* Jestem Jego wybranym, pełnym współczucia, uprzejmości, pokory i cierpliwości (Rzym. 8:33; Kol. 3:12).
* Mam przebaczenie wszystkich moich grzechów i jestem obmyty w krwi Jezusa (Ef. 1:7).
* Jestem wyrwany z mocy ciemności i przeniesiony do Bożego królestwa (Kol. 1:13).
* Jestem odkupiony z przekleństwa grzechu, choroby i ubóstwa (Gal. 3:13; 5 Moj. 28:15-68).
* Jestem mocno wkorzeniony, zbudowany i utwierdzony w Jezusie, składając nieustannie dziękczynienie (Kol. 2:7).
* Jestem powołany przez Boga, aby być głosem Jego chwały (2 Tym. 1:9; Psalm 66:8).
* Jestem uzdrowiony sińcami Jezusa (1 Piotr 2:24; Iz. 53:5).
* Jestem wzbudzony wraz z Chrystusem i wraz z Nim posadzony w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie (Kol. 2:12; Ef. 2:6).
* Jestem bardzo umiłowany przez Boga (Kol. 3:12; Rzym. 1:7; 1 Tes. 1:4; Ef. 2:4).
* Jestem utwierdzony wszelką mocą według potęgi mocy Jego (Kol. 1:11).
* Jestem poddany Bogu, a diabeł ucieka ode mnie, ponieważ przeciwstawiam się mu w imieniu Jezusa (Jak. 4:7).
* Zmierzam do celu, aby wygrać nagrodę w górze, do której jestem powołany (Flp. 3:14).
* Albowiem Bóg nie dał mi ducha bojaźni; lecz mocy, miłości i trzeźwego myślenia (2 Tym. 1:7).
* Już nie ja żyję, ale Chrystus żyje we mnie (Gal. 2:20).
* Moje życie jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu (Kol. 3:3).
* Miłuję Boga z całego mojego serca, z całej mojej duszy i z całej mojej siły; miłuję także bliźniego swego jak siebie samego (5 Moj. 6:5; Mat. 22:37,39).
* Mieszkam w miłości, a więc mieszkam w Bogu a Bóg we mnie, gdyż Bóg jest miłością (1 Jan 4:16).
* Kocham, a więc się nie boję, gdyż doskonała miłość usuwa lęk (1 Jan 4:18).
* Żadna broń ukuta przeciwko mnie nic nie wskóra (Iz. 54:17).
* Jestem skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu (Jak. 1:19).
* Znam głos Boży i zawsze jestem posłuszny temu, co On mi mówi (Jan 10:27).
* Składam wszystkie moje troski na Pana, bo On troszczy się o mnie (1 Piotr 5:7).
* Jestem martwy dla grzechu, a żyjący dla sprawiedliwości (Rzym. 6:11).
* Unicestwiam złe zamysły i wszelką pychę podnoszącą się przeciw poznaniu Boga, zmuszam wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi (2 Kor. 10:4,5)
.
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
śliczne...
tylko smutne że tak rzadko sobie uświadamiamy jak wiele znaczymy w oczach Boga,grzech nam odbiera poczucia tej pięknej wartości tak często :(
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
śliczne...
tylko smutne że tak rzadko sobie uświadamiamy jak wiele znaczymy w oczach Boga,grzech nam odbiera poczucia tej pięknej wartości tak często :(
Bardzo smutne ,bo to co jest w zasięgu serca zostaje oddalone z powodu niewiedzy - braku Poznania
Moze i grzech ,ale dlatego ,ze wielu nazbyt wielu chlubi sie swoim grzesznym stanem.
Nie czuje wstydu ani zażenowania .
Nie pozwólmy sobie ODBIERAC TEGO CO NAM SIE Z RACJI PRZYMIERZA NALEżY.
TO zostało Opłacone krwia .
><
popatrz jak wszyscy unikaja tego tematu ,wybieraja niesnaski ,kłótnie it* .
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Jedno nie wyklucza drugiego - rozmowa może byc refleksyjna
może ?
Kim JESTEM W NIM
czy mysle o tym czy Wyznam ,że JESTEM ?
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Jako ateista (o dziwo, lol) nie neguje niczego co związane jest z wiarą...
Ale tematy takie jak te, mimo wszystko zalatują fanatyzmem (co de facto dobre nie jest)
Wybaczcie jeśli kogoś obraziłem...
Poprostu nie rozumiem czegoś takiego jak cytowanie pisma świętego jako ostrą zachęte do wiary...
 

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
Jako ateista (o dziwo, lol) nie neguje niczego co związane jest z wiarą...
Ale tematy takie jak te, mimo wszystko zalatują fanatyzmem (co de facto dobre nie jest)
Wybaczcie jeśli kogoś obraziłem...
Poprostu nie rozumiem czegoś takiego jak cytowanie pisma świętego jako ostrą zachęte do wiary...
Każdy dom ktoś zbudował,a Tym, który zbudował wszystko-jest Bóg.Ateizm:glina mówi do garncarza:ty nic nie umiesz!
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
@up

Miałem nie pisać, no ale trudno...

....


Człowieku, co Ty do mnie w ogóle rozmawiasz? :D
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
No, You can't ...

Szpanujesz tym, że znasz podstawy angielskiego?

Okej... zacznijmy od polskiego...
Proszę znajdź jedną, konkretną odpowiedź na to co teraz napiszę...

Wydaje Ci się, że jesteś nowym prorokiem, który ma nawrócić wszystkich niewierzących przez słowa które nie mają żadnego sensownego pokrycia, który kazdy jeśli tylko będzie chciał może znaleźć w książce wartej 20PLN ale o dziwo....
Sorry Winnetou... czasy chrześcijańskiego męczeństwa dawno minęły... I słowa tak ostro cytowane, słowa które dla Ciebie mają super-za:cenzura:istą wartość w rzeczywistości są góvvno warte bo w tych czasach w których przystało nam żyć ludzie przejmują się tylko i wyłącznie sobą i mają w szczerym i głębokim poważaniu wszystko to co jest napisane w biblii...
I nie mów mi, że to obłuda czy też moje fałszywe wrażenie...

Poprostu odpuść sobie dude, jeśli nie potrafisz skelić innej riposty...
A teraz jeśli naprawdę masz na to ochotę...

Again and again... NO... You can't help me, until You give at least one serious reason...
Just tell me... why should I believe in god in same way as U do...
Just give me one serious example, please...

...


U can't...?

Ohh, I'm sooo terrible sorry for You...

Dare to play more?
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Orsa
Kim JESTEM W NIM
czy mysle o tym czy Wyznam ,że JESTEM ?
Skąd podałaś takie piękne cytaty? Mnie brakuje uzupełnienia do nich:Kim CHRYSTUS jako realnie i rzeczywiście obecny w nas JA JESTEM,SŁOWO BOŻE,SYN,ŁASKA BOŻA,ŁASKA PANA JEZUSA CHRYSTUSA,POCIESZYCIEL,itd.jest w NAS?

II Kor.13.5...czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?..
Efez.4.7.A każdemu z nas dana została Łaska według miary daru Chrystusowego.
Rzym.5.15...albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu,to daleko obfitsza okazała się dla wszystkich Łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka,Jezusa Chrystusa.
Tyt.2.11.Albowiem objawiła się Łaska Boża,zbawienna dla wszystkich ludzi.
Tyt.3.7.Abyśmy,usprawiedliwieni Łaską Jego stali się dziedzicami żywota wiecznego,którego nadzieja nam przyświeca.
Jak.1.21.Przeto ...przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo,które może zbawić dusze wasze.

Mam nadzieje,że znajdą sie osoby,które podadzą dalsze cytaty z NT,o obecności w każdym z nas Chrystusa przez Ducha Świętego.

Fil.25.Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa,niech będzie z duchem waszym.
 

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
No, You can't ...

Szpanujesz tym, że znasz podstawy angielskiego?

Okej... zacznijmy od polskiego...
Proszę znajdź jedną, konkretną odpowiedź na to co teraz napiszę...

Wydaje Ci się, że jesteś nowym prorokiem, który ma nawrócić wszystkich niewierzących przez słowa które nie mają żadnego sensownego pokrycia, który kazdy jeśli tylko będzie chciał może znaleźć w książce wartej 20PLN ale o dziwo....
Sorry Winnetou... czasy chrześcijańskiego męczeństwa dawno minęły... I słowa tak ostro cytowane, słowa które dla Ciebie mają super-za:cenzura:istą wartość w rzeczywistości są góvvno warte bo w tych czasach w których przystało nam żyć ludzie przejmują się tylko i wyłącznie sobą i mają w szczerym i głębokim poważaniu wszystko to co jest napisane w biblii...
I nie mów mi, że to obłuda czy też moje fałszywe wrażenie...

Poprostu odpuść sobie dude, jeśli nie potrafisz skelić innej riposty...
A teraz jeśli naprawdę masz na to ochotę...

Again and again... NO... You can't help me, until You give at least one serious reason...
Just tell me... why should I believe in god in same way as U do...
Just give me one serious example, please...

...


U can't...?

Ohh, I'm sooo terrible sorry for You...

Dare to play more?
Czyli,kim jesteś w Jezusie Mesjaszu?Poważny powód , abyś uwierzy w Jezusa znalazł by się niejeden,i biblijny i niebiblijny.A może taki,żeby nie wkręcać się w dzikość i barbarzyństwo, w różne draństwa i rozmaite zbrodnie?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
vivere
twoje uzupełnienie dotyczy tego co On daje w nas
ale chodzi oto by sobie tez UśWIADOMOć - KIM JESTEM W NIM W JAHSZUA MESJASZU .
widzisz to jest zgodne z Jego SłOWEM - JA W WAS - WY WE MNIE -TRWAC BEDZIECIE .
to my Zostajemy Wszeczepieni w NIEGO- DRZEWO ZYCIA i dopiero wtedy Jego Soki Duch świety
przepływa przez nas i RODZI OWOCE SWOJE .
dzisiaj jest wiele takich wszczepionych ,ale rodza WłASNE owoce.


Jako ateista (o dziwo, lol) nie neguje niczego co związane jest z wiarą...
Ale tematy takie jak te, mimo wszystko zalatują fanatyzmem (co de facto dobre nie jest)

Poprostu nie rozumiem czegoś takiego jak cytowanie pisma świętego jako ostrą zachęte do wiary..Wybaczcie jeśli kogoś obraziłem... .
jak sam przyznałeś - nierozumiesz
widzisz ,Pismo Boga Niebios jest " receptą" na nasza śmiertelną chorobe Pismo a nie litera onej ksążki.
Pismo - SłOWO które Uzdrawia nasza Dusze bo jest śmiertelnie zraniona i potrzebuje Ratunku.
to
cos jakbyś potrzebował lekarstwa dla swego jedynego dziecka które umiera a ty patrzysz
w jego gasnące spojrzenie - CO ZROBISZ ?
 

muminek1003

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
320
Punkty reakcji
0
No, You can't ...

Szpanujesz tym, że znasz podstawy angielskiego?

Okej... zacznijmy od polskiego...
Proszę znajdź jedną, konkretną odpowiedź na to co teraz napiszę...

Wydaje Ci się, że jesteś nowym prorokiem, który ma nawrócić wszystkich niewierzących przez słowa które nie mają żadnego sensownego pokrycia, który kazdy jeśli tylko będzie chciał może znaleźć w książce wartej 20PLN ale o dziwo....
Sorry Winnetou... czasy chrześcijańskiego męczeństwa dawno minęły... I słowa tak ostro cytowane, słowa które dla Ciebie mają super-za:cenzura:istą wartość w rzeczywistości są góvvno warte bo w tych czasach w których przystało nam żyć ludzie przejmują się tylko i wyłącznie sobą i mają w szczerym i głębokim poważaniu wszystko to co jest napisane w biblii...
I nie mów mi, że to obłuda czy też moje fałszywe wrażenie...

Poprostu odpuść sobie dude, jeśli nie potrafisz skelić innej riposty...
A teraz jeśli naprawdę masz na to ochotę...

Again and again... NO... You can't help me, until You give at least one serious reason...
Just tell me... why should I believe in god in same way as U do...
Just give me one serious example, please...

...


U can't...?

Ohh, I'm sooo terrible sorry for You...

Dare to play more?
Fanatyzm[fanaticus]zagorzały,szalony,naruszający normy społeczne.Taki był Jezus według Ciebie?A w jaki sposób Ty wierzysz w Boga?
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Nie... fanatykami stali sie ludzie którzy dokonali nadinterpretacji pisma świętego...
Gdybym wierzył w boga nie pytał bym Cię o konretne dowody potwierdzające jego istnienie bo takich i tak nie ma.
(I nawet nie pofatygowałeś się żeby jakikolwiek przedstawić...
chociaż i tak pewnie bym go podważył, więc możesz się już nie trudzić :))
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Widzę kolejny temat skalany pyskówką i jadem serca ... ech :( Kwestie wartości Pisma proszę poruszać w odpowiednich tematach. Jeżeli nie macie nic do powiedzenie w kwestii jaką poruszyła autorka proponowabym opuścić to miejsce aby nie wszczynać zwad oraz nie robić offtopu.
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Ojej, ale mi przykro...
Naprawdę...
Ale zauważ jedno... panuje to wolność słowa i równie dobrze mógłbym tu postawić
wirtualnego kloca i jedyną konsekwencją było by zapewne usunięcie posta...
(co zresztą lata mi koło wiesz której części ciała)

:D

widzisz ,Pismo Boga Niebios jest " receptą" na nasza śmiertelną chorobe Pismo a nie litera onej ksążki.
Pismo - SłOWO które Uzdrawia nasza Dusze bo jest śmiertelnie zraniona i potrzebuje Ratunku.

Pomocy to potrzebują tylko niektórzy... nie będę pokazywał palcami...

to cos jakbyś potrzebował lekarstwa dla swego jedynego dziecka które umiera a ty patrzysz
w jego gasnące spojrzenie - CO ZROBISZ ?

Poczytam mu pismo święte i cudownie odrowieje?
Nie sądzę...


Dobra, kończe już bo jakakolwiek dyskusja z Wami nie ma sensu :D
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'SickboY'

:D
Pomocy to potrzebują tylko niektórzy... nie będę pokazywał palcami...
nawet nie wiesz JAK BARDZO JEJ POTRZEBUJESZ
a palcem możesz wskazać patrząc w lustro

Poczytam mu pismo święte i cudownie odrowieje?
Nie sądzę...
pierw musiał byś zacząć czytać a potem sie UKORZYć - kto wie może został bys wysłuchany.

Dobra, kończe już bo jakakolwiek dyskusja z Wami nie ma sensu
:D
ty nie dyskutujesz ty sie boisz .
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
nawet nie wiesz JAK BARDZO JEJ POTRZEBUJESZ

Nie sądzę... A zresztą jak możesz mi pomóc? Poddawając cytaty które nic dla mnie nie znaczą?

pierw musiał byś zacząć czytać a potem sie UKORZYć - kto wie może został bys wysłuchany.

Taa jasne... najpierw zapłać a potem czekaj czy łaskawie oddadzą... i tak bez skutku, do śmierci.
Wiesz dla czego mówię to co mówię?
Bo....

NIE MA ŻADNEGO KONKRETNEGO DOWODU NA TO, ŻE BÓG ISTNIEJE.
NIE MA ŻADNEGO KONKRETNEGO DOWODU NA TO, ŻE PO ŚMIERCI COŚ JEST.

Nie ma żadnego konkretnego dowodu na to, że odmawiając sobie przyjemności doczesnego życia
"spotka mnie nagroda w niebie" czy "wieczne życie u boku najwyszego"
WIARA (jakakolwiek, chrześcijańska, muzłumańska ble ble) została stworzona TYLKO i WYŁĄCZNIE dlatego, że dawno, dawno temu ciemni ludzie obawiali się tego, że po śmierci całe ich "ja" poprostu przestanie istnieć, DLATEGO wymyślili sobie jakiś wyższy byt który rządzi nad wszystkimi i nagradza tych którzy żyją sobie jak barany podporządkowane kijowi pasterza.
A nie zgadniesz kto stał pod postacią pasterza... Ci którzy posiadali WŁADZĘ.
Bo ogłupiałych fanatyków łatwiej jest kontrolować...

Mam pisać dalej? Czy nadal uważasz, że boję się dyskutować / przedstawić swój punkt widzenia?
 
Do góry