Język polski w mediach

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Z pewnością pamiętacie z TVP program "Mówi się". Nie wiem, czy program ten jeszcze istnieje, jednakże ostatnio interesują mnie tego typu programy. W Trójce (Polskie Radio) jest wspaniała audycja "Co w mowie piszczy". Uwielbiam jej słuchać. A czy wy znacie jakieś programy telewizyjne, audycje radiowe, artykuły lub felietony dotyczące wiedzy o języku? Interesują mnie jedynie te, które mają swoje stałe miejsce w mediach (nie zaś jednorazowe i okolicznościowe artykuły na stronach internetowych, bo takich jest pełno). Jeśli znacie, piszcie.
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Polecam video blog prof. Jerzego Bralczyka http://bralczyk.blog.polityka.pl/. Z tego, co się orientuję aktualnie nie ma nic takiego w TV, co dotyczy języka. Często prowadzi się ciekawe dyskusje w Radiu BBC 4 (ale tu potrzebna jest biegła znajomość angielskiego).
Pozdrawiam

P.S. Co dokładnie, o języku, interesuje Cię?
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Polecam Ci również książki Bralczyka. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z językoznawstwem, będą dobre na początek. Poza tym, jest dużo podręczników akademickich, wprowadzających do lingwistyki.
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Szczerze mówiąc moja przygoda z językoznawstwem zaczęła się już parę lat temu, więc nie można powiedzieć, że chcę ją zacząć. Nad zakupem książek się jeszcze zastanowię. Póki co nie są mi one do życia niezbędne. Temat ten traktuje o lingwistyce w mediach, nie należy więc zbytnio odbiegać od tego zagadnienia. J
ak już wspomniałem w pierwszym poście, mnie zaciekawiła audycja "Co w mowie piszczy" Programu Trzeciego Polskiego Radia. Krótka, ale treściwa. W 15 minut można dowiedzieć się naprawdę interesujących rzeczy. O tajnikach języka opowiada Katarzyna Kłosińska. Nie wiem dokładnie, kiedy nadawana jest ta audycja, ale chyba w przerwie programu "Orzech i reszta". Zapraszam wszystkich do słuchania.
 
Do góry