Jaki namiot wybrać?

sołtys

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Gdańsk
Hej!
Czy ktoś mógłby doradzić w kwesti zakupu namiotu?

Chcemy z Narzeczoną zrobić sobie kilka weekendowych, a moze nawet dłuższych, wypadów nad jeziorko. Mój stary kilkunastoletni namiot juz sie raczej nie nadaje więc zastanawiam się nad zakupem nowego.

Skłaniałbym się raczej do czegoś większego (i tak będziemy raczej jeździć autem) a i w razie czego można więcej osób zabrać, chciałbym też raczej kupić coś na przyszłość (jak już się rodzinke założy i będzie nas więcej to nie chciałbym znów kupować kolejnego namiotu). Dodatkowo mam fioła na punkcie porządku i nawet pod namiotem musze miec "porządek" w swoich rzeczach :) Macie może jakieś typy?

Czy warto dopłacać do namiotów "firmowych" (alpinus, campus...) czy jakiś zwykły namiocik z allegro wystarczy np:
http://www.allegro.pl/item400383566_namiot...jone_szwy_.html
http://www.allegro.pl/item407527222_namiot...y_podloga_.html
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
hmmm. :p bardziej podoba mi się ten pierwszy pod względem nie wiem czego, taki fajny jest jakiś, ale w tym drugim więcej osób można wźiąść, więc bardziej polecam ten drugi. :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
osobicie radziłbym kupić mniejszy namiot powiedzmy 3 osobowy i później w razie potrzeby dokupić drugi duży namiot zajmuje wiele miejsca jest cięższy i mniej poręczny do przenoszenia, rozkładanie (i składanie, szczególnie w pośpiechu) go niewprawionym będzie sprawiać spory kłopot. Poza tym koserwacja, naprawa dużego namiotu będze cięższa.

Jeżeli nie chcesz kupować szybko następnego namiotu kup porządny- nie dość że wytrzyma dłużej to jest jeszcze mniejsza szansa że w środku nocy będzesz np. musiał wypompowywać wodę z namiotu i uszczelniać go.

BTW. Po zakupie namiotu trzeba go w domu przetestować ( czy nie jest dziurawy, czy nie przecieka) i nauczyć się go rozkładać :eek:k:
 

pionas

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
652
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Zielona Góra
odradzam namioty marki Campus (łamią się kijki), Alpinus (psują się zamki, w plecakach też). Najlepszą marką moim zdaniem co do namiotów jest SALEWA ( i śpiworów). Jeszcze mi się nie rozwalił w porównaniu z tymi poprzednimi. Barierą może być cena, ale moim zdaniem warto zainwestować i później sie nie martwić, że coś się zepsuje.
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Osobiście odradzam namioty Campusa, rozkładanie jest bardzo czasochlonne, pełno niepraktycznych udziwnień. Co do Alpinusa, to mam sporo sprzętu tej firmy i nie spotkałam się z żadnymi problemami z zamkami etc. Więc nie wiem, skąd takie opinie. Dobrą firmą jest też Lafuma.
 

pionas

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
652
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Zielona Góra
Miałem 4 plecaki Alpinusa, 2 wyprawowe i 2 do szkoły. Normalnie użytkowane. Nie jestem jakimś tragarzem czy coś w tym stylu. Dosłownie w każdym poszedł mi zamek. Na gwarancje nie można oddać bo się skończyła, ale sprzęt był jeszcze "młody" 3, 4, 5 lat. O namiocie nie wspomnę. Nie polecam. Duża kasy na sprzęt wydałem, a jakość marna. Zawiodłem się na Alpinusie, liczyłem na coś więcej. Jak mi się jeden zamek rozwalił, myślałem że to wyjątek, zdarza się. Ale we wszystkich plecakach.
Co do Campusa, nie kupujcie ich termosów. Użytkowanie może zakończyć się poparzeniem przez nieszczelne zamknięcie.
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Nei no OK. Wiadomo, że każdy ma inne doświadczenia ze sprzętem. Ja mam plecak mały i duży na wyprawy. Z każdym wszystko OK. Bardzo dobre materiały, z zamkami nie mam absolutnie żadnych problemów. Oba wytrzymały, hmm, skrajne warunki (to będzie chyba najlepsze okreslenie). A co do gwarancji , to ja mam dożywotnią... Trzeba było w necie się zalogować i przyznawana jest gwarancja dożywotnia.
 

albert25

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Kup sobie jakiś firmowy namiot ze średniej półki nie kupuj jakiś chińskich bez firmówki. Lepiej sobie zaoszczędzić parę złotych i kupić coś dobrego co ci posłuży na kilka lat niż co roku wymieniać jakieś chińskie g..... Ja mam juz 3 lata namiot 3 osobowy alpinusa i jest ok.
 

pokolorowana

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Chciałam podbić wątek żeby nie zakładać nowego. Możecie mi doradzić w zakupie namiotu? Nigdy nie kupowałam takiego sprzętu i nie wiem do końca czym się kierować. Potrzebuję porządnego namiotu dwuosobowego (z opcją dla trzech) z przedsionkiem, coś takiego jak to http://www.kamai.pl/index.php?cPath=56_482&sort=2a&page=2#!p217946,c56_482,namiot+alaska+2+xl+bazil czy ktoś kto zna się na tym, mógłby mi podpowiedzieć czy to jest dobra opcja?
 

1gmisiek1

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam Skandika Milano. Moje wakacje na mazurach nie udały się bo cały czas lało. Jedyny pozytyw - sprawdził mi się namiot. Pozdrawiam.
 

mateusz11111

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
HAH tak jak kolega wyżej :D w wakacje prawie co weekend nocowaliśmy w 6-cio osobowym jednym slowem SZAŁ ale co to za firma była nie mam pojęcia .. :(
 

Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Polecam namioty z dużym przedsionkiem co daje możliwość trzymania nie wszystkich rzeczy w środku. Świetne są namioty szybko rozkładalne, szczególnie przydatne w brzydką pogodę. :) Podstawą namiotu jest jego tropik, ważne, żeby nie przylegał do wnętrza i dał się dobrze rozpiąć i naciągnąć, wtedy nie będzie przemakać :)
 

kotykoty

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam taki namiot, dwuosobowy, ale całkiem przestronny.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2852970268
 
B

basia1227

Guest
Według mnie dobry i tani jest ten: zabierzkoniecznie.pl/product-pol-19484-Namiot-Rocky-Gelert.html Miałam już Campusy i Alpinusy, ale strasznie się w nich łamał stelaż.
 
R

Rejczel

Guest
Dodatkowo do namiotu polecałbym zakupić moskitierę. Nasączona odpowiednim repelentem da niemal 100% skuteczną ochronę.
 
Do góry