14 lat i seks ?

OnaToMa^^

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Wrocław
hym.... niewiedziałam gdzie ten temat umiescic .. ale postanowilam ze tu bedzie ;)) [ jak ktos znajdzie lepszy noiech przeniesie ;D ]
a wiec ...
Moja koleżanka ma 14 lat . Ma chłopaka o 3 lata starszego z którym jest już 8 miesięcy.
Gadałyśmy z nią na temat seksu itp. i ona mi powiedziała że już to zrobiła . Byłam w szoku !! :przestraszony:
Mówiłam jej że ona jest jeszcze młota i takie tam... A ona mi powiedziała że wie że ma dopiero 14 lat i że wie że jest za młoda ale ona czuła sie już gotowa i nie żałuje tego. A wy co o tym sądzicie??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie nie ukrywajmy ze 14 lat to jest za malo na rozpoczecie zycia seksualnego chodz jej chłopak takze nie jest dorosły...ale jezeli ona była na to gotowa i tego chciała to moim zdaniem nie przeciwskazan...decydujac sie na seks trzeba sie liczyc z konsekwencjami.nie zmienimy postepowania "małolat" to ich indywidualna sprawa...
 

McGrady

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
To jej nie usprawiedliwia, tak czy tak, nie powinna była tego robić.
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
Troszku sie kobita pospieszyła...no ale życie niech robi co chce ze swoim ciałem. Jesli uważa że jest spoks....
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Skoro uważa,że jej partner był godzien tego,i wogóle czuła sie gotowa i odpowiedzialna do ewentualnych konsekwencji to nie mam nic przeciwko.
Z innej beczki - no póki z nim jest i jest jej dobrze,żałować nie będzie, gorzej jak sie rozstaną wtedy sie zacznie "a mogłam poczekać", tak często bywa.
Przypływ emocji, zero pomyślunku i szybka decyzja...
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Ehh.... brak słów ;p Jestem starsza od twojej koleżanki, ale wcale mnie nie ciągnie do "tych" spraw... uważam, że mam na to jeszce duuużo czasu.
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
A wogóle chłopak dopuscił się czynu karalnego. seks z osoba poniżej 15r.ż. nawet za zgodą jest karalny. I w dodatku ścigany z urzedu, nie musi byc skargi. Wystarczy, ze zglosi się do lekarza a ten zbierze wywiad i ma prawo zglosic to na policję. Pomijam konsekwencje związane z nieplanowanym poczeciem, ale może warto zaczekać do ukończenia 15tu lat, zeby nie narobic prblemów "ukochanemu". :]
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
olakrowka dobrze byloby aby wszyscy patrzyli pod tym wzgledem...ale realia sa inne
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
14 lat...rodzice powinni wsadzić ją w gips.
Ja bym jej zamurował cipkę żelbetonem.
Pozniej z moich podatków trzeba utrzymywać benkardy spłodzone przez takich bezmózgich ludzi.
Jesli taka małolata daje dupy i urodzi się pozniej dziecko to gdy odda je do domu opieki powinna za nie płacić.
Dlaczego ja mam to robić?
 

Ja3390

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
443
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam :D
No ja sobie nie wyobrażam tego.. to za wczesniej :/
No ale nic nie możemy zrobic z takimi ludzmi..
Ich zycie.. oni potem beda zalowac i ponosic konsekwencje swoich blędow i zbyt wczesnych decyzji..
 

ma_lunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kołobrzeg
Choc bardzo bym chciala to nie skrytykuje, poniewaz sama przezylam pierwszy raz w wieku 14 lat. Nie wiem jak jest rozwinieta fizycznie i psychicznie. Ja zawsze bylam,ze tak powiem "do przodu". Czy dobrze zrobilam czy nie... Sama nie wiem. Teraz mam spore doswiadczenia, moj facet jest zadowolony. Dziecka narazie nie posiadam. [chyba,ze o tym nie wiem, bo ostatnio mam dziwne objawy]
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
14 lat...rodzice powinni wsadzić ją w gips.
Ja bym jej zamurował cipkę żelbetonem.
Pozniej z moich podatków trzeba utrzymywać benkardy spłodzone przez takich bezmózgich ludzi.
Jesli taka małolata daje dupy i urodzi się pozniej dziecko to gdy odda je do domu opieki powinna za nie płacić.
Dlaczego ja mam to robić?
Zacznij najpierw płacić te podatki, dopiero potem o nich decyduj. Póki co to z tego co się zorintowalam, to ja płacilam jakiś czas na Ciebie. Proponuję równiez podobne oryginalne metody wychowawcze wypróbowac na dzieciach własnych a potem proponowac je innym rodzicom.
Jezyk nieco nieokrzesany, moze warto nad nim popracowac? Choc ideę chwytam i nawet mogłabym się z nią zgodzić... Gdyby nie forma...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Ja bym jej zamurował cipkę żelbetonem.
Pozniej z moich podatków trzeba utrzymywać benkardy spłodzone przez takich bezmózgich ludzi.
Jesli taka małolata daje dupy i urodzi się pozniej dziecko to gdy odda je do domu opieki powinna za nie płacić.
Dlaczego ja mam to robić?
nie umiesz innaczej układac zdan?a własnie placisz te podatki?nie zrozumiałes ze ta 14latka byla gotowa na seks...wiec to jest jej indywidualna sprawa...wiec moze z niej zejdzmy poniewaz to była jej decyzja.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Nie popieram wulgaryzmów, ale bez przesady... "zejdzmy z niej, ponieważ to jej decyzja"... każdy ma prawo oceniać uczynki drugiego człowieka. Ja uważam, że zachowała się niedopowiedzialnie i głupio i tyle.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Ale to jest jej zachowanie jej decyzja...nam tylko latwo komentowac ale nie zauwazylismy ze ta dziewczyna swiadomie i dobrowolnie rozpoczela w tym wieku zycie seksualne, 14 lat jak pisalam wczesniej nie jest odpowiednim wiekiem ale jezeli uprawia sie seks to widocznie w jej mniemaniu do tego "dorosła"...fajnie byłoby aby na swiecie "małolaty" tak wczesnie nie zaczynały pozycia ale kazdy odpowiada za swoje czyny
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
14 lat i jest gotowa? Większej bzdury nie słyszałem. Totalny brak świadomości i wiedzy o życiu. Czy jest w stanie w razie "wpadki" ponieść wszelkie konsekwencje? Nie! Konsekwencje będą ponosić prawni opiekunowie nastolatki. Kto zaopiekuje się dzieckiem jeśli zajdzie w ciążę? Oczywiście jej rodzice - czyli dziadkowie dziecka.

Lewaki oczywiście podniosą larum. Co? 14-latka w ciąży? Przecież dzieci nie mogą rodzić dzieci - znowu zacznie się batalia o prawo do aborcji. Dla niektórych takie przypadki to woda młyn do forsowania aborcji na życzenie.

Albo zmyśli się historię o rzekomym gwałcie...

Chłopak ma 17 lat. Gdyby był o rok starszy mógłby odpowiadać przed sądem za seks z nieletnią. I nie miało by znaczenia, czy ona zgodziła się na współżycie dobrowolnie, czy nie.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ale nikt nie wytrzsna z nas ze jest gotowa tylko to jej słowa...wiec jezeli byla gotowa na seks to musi byc gotowa na poniesienie konsekwencji w razie ciazy...szkoda ze u nas w Polsce nie mowi sie głosno o seksie,antykoncepcji moze wiecej 14latek zachowywało swe dziewictwo na pozniejszy okres
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Zacznij najpierw płacić te podatki, dopiero potem o nich decyduj. Póki co to z tego co się zorintowalam, to ja płacilam jakiś czas na Ciebie. Proponuję równiez podobne oryginalne metody wychowawcze wypróbowac na dzieciach własnych a potem proponowac je innym rodzicom.
Jezyk nieco nieokrzesany, moze warto nad nim popracowac? Choc ideę chwytam i nawet mogłabym się z nią zgodzić... Gdyby nie forma...
Każdy za każdego kiedyś płaci..ale myślę, że Twoja inwestycja w moją naukę się opłaciła bo dziś posiadam złotą kartę kredytową i płacę wielotysięczne podatki m.in. na szkolnictwo Twoich przyszłych czy obecnych dzieci. Nie żałuję wydawania pieniędzy na twórczych i mądrych ludzi - żeby było jasno.

nie umiesz innaczej układac zdan?a własnie placisz te podatki?nie zrozumiałes ze ta 14latka byla gotowa na seks...wiec to jest jej indywidualna sprawa...wiec moze z niej zejdzmy poniewaz to była jej decyzja.
Ad. 1. Umiem.
Ad. 2. Płacę.
Ad. 3. Nie rozumiem, ponieważ 14 lat to jeszcze jest dziecko za które odpowiadają rodzice. Innymi słowy za jej kłopoty bedą pociągnięci to odpowiedzialności osoby trzecie. Ja w wieku 14 lat sam się utrzymywałem bo nie miał kto tego robić za mnie. Denerwuje mnie brak odpowiedzialności u niektórych osób za swoje czyny. Zrozum, ze ewentualna ciąża dla tej dziewczyny to wyrok skazujący na dożywocie - dożywocie opieki nad tym dzieckiem a przynajmniej przez 18 lat.
Każdy dobrze wie, że tzw. "pierwsze miłości" nie mogą przetrwać, ponieważ ludzie się mniej więcej po 18 roku życia inaczej kształtują. Efekt? Albo mus bycia razem, albo dziecko wychowywane jest w patologii tzw. jednego rodzica.
Ad. 5. Nie interesują mnie decyzję dziecka 14 letniego o seksie czy rodzinie. Takie decyzje są zbyt poważne jak na ten wiek i nie oszukujmy się w tej materii. Każdy dobrze wie jaki był mając 14 lat i co miał w głowie. W tym wieku możesz decydować co najwyżej o wyborze ogólniaka i to wszystko.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
No jesli była gotowa na sek to ok... Ale czy była gotowa również na konsekwencję? Bo seks to nie tylko przyjemność i to nie tylko "dowód miłości"...
Wielokrotnie te "dowody miłości" kończą się nieplanowaną ciążą a wtedy następuję olśnienie, że jednak decyzja o seksie była zbyt pochopna...

I szczegół który umknął uwadze samym zainteresowanym - jakby nie patrzeć popełniono przestępstwo - seks z nieletnią co jest traktowane jak gwałt. Zresztą ktoś już o tym wspomniał. I pomyślcie sobie co będzie jak zerwą ze sobą i ta dziewczyna w ramach zemsty rozpowie wszem i wobec że uprawiała z nim seks jak miała dopiero 14 lat... Przecież to można zmyślić, ze ją zmusił, że zagroził, ze kazał milczeć... Chłopak bedzie miał przerąbane jak w ruskim czołgu a dziewczyna łatkę zgwałconej... Ot i młodzieńcze porywy serca...
 
Do góry