Demony

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Jak słusznie zauważył matthek przydałby się osobny temat odnośnie demonów, szczerze nigdy się nimi nie interesowałem (z wyjątkiem przeczytania artykułu jakoby kościół kradł ludzkie dusze) więc może niech ci którzy coś o tym wiedzą podają jakieś argumenty, a ja w tym czasie poszukam w google.
 

fankypanki

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Oł Jee Poland
Hmmm demony ...lepiej ich nie wywoływać to gorsze od duchów :niepewny: nie wiem co o tym sądzić :mruga:
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
Ja w te wszystkie bajki nie wierzę...twardo stąpam po ziemi.....albo nigdy tego nie doswiadczyłem i nie chce.
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Ja także nie wierzę w demony ani w egzorcyzmy. Uważam że zachowania które są spowodowane rzekomo przez opętanie to po prostu choroba psychiczna.
 
B

Bad Boy

Guest
Na początku jakiegokolwiek debatowania o demonach przydałoby się jednoznacznie określić co dokładnie człowiek ma na myśli mówiąc demon. Jest wiele różnych istot, które ktoś wrzucił do jednego gara z napisem Demon. Najpewniej był to bogobojny Augustyn, który wszystko co nadprzyrodzone a "nie pochodzące" od boga określał "złe".

Kilka "definicji" istot uznawanych za demony:
- po prostu duch
- istota, która nie reinkarnuje się jako człowiek
- istota całkowicie "zła"
- istoty niefizyczne, tak dobre jak i złe
- wszystkie istoty niefizyczne, nie będące bogiem i jego posłańcami, zdefiniowane jako "złe"
- wyobrażenie, na które można było zrzucać winy za wszelkie niepowodzenia itp.
- inne

Większość wyobrażeń istot demonicznych jest wypaczona przez chrześcijaństwo, gdyby naprawdę czyhały by na nas całe rzesze istot chcących nam szkodzić to gatunek ludzki przetrwałby max 100lat.

Co do opętań: człowiek sam dopuszcza do siebie opętanie i przypadki opętań wbrew woli człowieka raczej nie występują.
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
Aha... jeśli słyszał ktoś o Annelise Michel (czy jak to się tam pisze) powinien się ze mną zgodzić.
Jeśli ktoś się zainteresuje to wstawiam link do filmu dokumentalnego opowiadającego jej historię. Radzę zwrócić szczególną uwagę na taśmy ze ścieżką dźwiękową egzorcyzmów.

http://pl.youtube.com/watch?v=BlhFK2Gc1Nw - część I. Resztę sami bez problemu znajdziecie.

Głupio tak samego siebie cytować :p
Czyli jednak nikt nie zapoznał się z tym linkiem. Polecam. Wielu może zmienić zdanie po usłyszeniu taśm, zobaczeniu zdjęć. Polecam poczytać o Annelise Michel. Wystarczy użyć google ;)

Mam wujka egzorcyste. To, co on mi opowiadał (a było tego dużo) nie uważam za bajki. Rodzinie się wierzy ;) :p Poza tym jakim cudem skoro to jest zdaniem wielu rzekomo choroba psychiczna, po odprawieniu egzorcyzmów, wszystko, co było nie tak mija...? Jeśli to nie demony, to mnie jednak nurtuje co to i dlaczego egzorcyzmy (nie tylko odprawiane "po katolicku") tak na to działają.

pozdrawiam :)
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja właśnie po obejrzeniu filmu ' Egzorcyzmy Emilie Rose ' zainteresowałam się tym i słyszałam nagranie z tych egzorcyzmów. Na ile to jest prawda to nie wiem, ale wygląda na prawdziwe.
Nie wiem czy wierzyć w duchy, demony - nigdy się z nimi nie spotkałam ; ) I bardziej nie wierzę niż wierzę.
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Po prostu trudno jest mi uwierzyć w demony i opętanie, gdyż z reguły nie wierzę, czy też nie dopuszczam do siebie myśli że może istnieć coś, czego nie można w racjonalny sposób wyjaśnić.
@matthek Mówisz że masz wujka egzorcyste, więc może jesteś w stanie wyjaśnić skąd się takie opętania biorą?
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Na początku jakiegokolwiek debatowania o demonach przydałoby się jednoznacznie określić co dokładnie człowiek ma na myśli mówiąc demon. Jest wiele różnych istot, które ktoś wrzucił do jednego gara z napisem Demon. Najpewniej był to bogobojny Augustyn, który wszystko co nadprzyrodzone a "nie pochodzące" od boga określał "złe".
zdecydowanie od tego tzreba zaczac bo sie zaczna nieporozumienia. choc sam nie wiem jak dokladnie zdefiniowac demona. moim zdaniem demony to nie tylko te zle istoty, ale wszelakie stworzenia niefizyczne.
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Obejrzałem te filmy na youtube o annelise michel i prawdę mówiąc nie wiem co o tym myśleć. Filmy wyglądają na autentyczne, księża którzy w nim występują zdają się mówić prawdę. Nie wiem czy to prawda czy nie, ale wygląda przekonująco.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Najbardziej prawdopodobnym wg. mnie pochodzeniem demonów jest zredukowanie pogańskich bożków do poziomu demonów podczas chrystianizacji. Co do egzorcyzmów z tego co mi wiadomo wszelkie są ściśle tajne, kościół nie pozwala nikomu na wstęp podczas rytuału, co komplikuję sprawę. Filmu jeszcze nie widziałem (zobaczę wkrótce) więc może od mnie przekona.
edit: Judasz, Lucyfer, Hitler, Neron po usłyszeniu tych imion prawie się zaśmiałem.
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
@matthek Mówisz że masz wujka egzorcyste, więc może jesteś w stanie wyjaśnić skąd się takie opętania biorą?

Wiesz co... Do końca nie wiem. Jest z tego co się orientuje dużo nie powiązanych ze sobą "czynników" narażających nas na opętanie. Wg. ogółu chrześcijaństwa jest to np. maczanie palców w szeroko pojętym okultyźmie. W.w wujek wspominał o dziewczynie, która sprzeniewierzyła się swemu plemieniu, czym naraziła się szamanowi owego plemienia. Brzmi to trochę głupio i niewiarygodnie, ale trzeba wziąć pod uwagę, że rzecz działa się w Indonezji, a tam jeszcze takie rzeczy są. Na opętanie narażają też podobno seanse spirytystyczne.
Wg. osób, które zajmują się rozwojem duchowym, czyli bynajmniej nie katolików :p na opętanie mogą narazić właśnie w/w seanse i tego typu rzeczy właśnie. Czyli ogólnie ta jakby to powiedzieć... "ciemna strona mocy" o...:D

Tylko proszę was, nie opierajcie się na tym co ja tutaj napisałem. tak naprawdę to ja tego do końca nie wiem. Mówię to, co myślę, że może mieć na opętanie wpływ i to co słyszałem od w/w wujka :) :p

ps. Tak dla wiadomości niektórych, egzorcyzmy, czy inne rytułały wypędzeń występują w prawie każdej religii z nielicznymi wyjątkami z tego co wiem. Ale może się mylę :)
 

klauducha14

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
357
Punkty reakcji
2
Miasto
z raju
w duchy to wierze ale w demony nie do konca
na pewno nie wierze w te wszystkie opetania i egzorcyzmy
choc duzo teraz o tym pisza
sama nie wiem co o tym sadzic
 

24-24

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wierzcie w demony lub nie , czytałem na ten temat wiele artykułów i widziałem dużo filmów. Niestety większość opętań to choroba psychiczna a nie demon, jednak zdarzają się przypadki w których ludzie przejawiają nadludzkie zdolności. Wtedy mamy do czynienia z autentycznym demonem.

Większość ludzi opętanych posiada nadludzką siłę, kiedy są wiązani do egzorcyzmów często zrywają pasy i łamią w palcach metalowe uprzążki. Niektórzy potrafią czytać w sumieniach i znają grzechy innych ludzi. Ludzie tacy są dosłownie dzicy, rozpiera ich energia ; wspomniana wcześniej Anielise (czy jakoś tak) często rozbierała się do naga i skakała po ścianach jak kozioł, tarzała się w węglu itp. Przejawiają się też obrzydzeniem do świętych przedmiotów np. krzyż czy woda święcona. Osoby takie nie znają zmęczenia, głodu , ich ciało ulega zmianom ( wystarczy spojrzeć na twarz Anielise ) . Ludzie opętani BARDZO CZĘSTO rzucają przekleństwa i bluźnierstwa w stronę ludzi oraz świętych przedmiotów. W aktach złości są niezwykle agresywni.

Jest jeszcze jedna rzecz która dzieje się wokół demonów, aczkolwiek nie została do końca potwierdzona. Wielu egzorcystów twierdzi iż spotkało się z czymś niezwykłym i niewytłumaczalnym. Otóż rzekome przypadki potrafiły generować anomalie grawitacyjne. Pewien włoski egzorcysta rzekomo widział jak w szklance z wodą (która stała na stoliku) powierzchnia wody zmieniła nachylenie zupełnie jakby ktoś przechylił szklankę. Inny przypadek opowiada o osobie opętanej która tuż przed egzorcyzmem uciekała do kąta... tylko że na suficie. Ja osobiście wątpię w te przypadki, ale kto wie , może to prawda ?

Co do samych egzorcyzmów też mam wątpliwości, czytałem iż opętani mogą być „leczeni” psychiatrycznie. Poza tym widziałem jak robią to osoby świeckie czy też kapłani wielu różnych religii. Co powoduje opętanie ? Wg Kościoła katolickiego opętanie powoduje okultuzm , wróżby , bioenergoterapełtyka , nieodpowiednia medytacja, zodiak itp. Nie wiem jak to się ma w innych wyznaniach... Pozdro ! Ciekawy temacik :D Jak mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę :D
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
jest to bardzo ciekawy temat ;) polecam serial 'supernatural', chociaż nieco typowo amerykański, jest wart obejrzenia ze względu na te domooony ;D
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
nie ogladalem, ale watpie zeby serial przekazal rzetelne informacje :p
 

24-24

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A ja polecam Constantine...
Trochę nadużyli tam wiedzy o demonach ale sam filmik cacy cacy !!! :D

Polecam ten filmik !!! Egzorcysta co prawda mówi po bodajże włosku ale i tak wszystko zrozumiecie z przebiegu wydarzeń i angielskich napisów :lol: Polecam !!!



http://pl.youtube.com/watch?v=_9awf-hOiCw



Co sądzicie o tym filmiku ?
 
Do góry