To Co Początkujący Dj Powinien Posiadać

djviero

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
PROGRAMY DO TWORZENIA MUZYKI
  • Fruity Loops - Program dobry dla początkujących osób które chca pobawic sie w tworzenie muzyki
  • Reason - Program bardziej skomplikowany ale profesjonalny
  • Logic Audio - To już wyższa pułka .. z niego korzystają sławy :p
PROGRAMY DO TWORZENIA MUZYKI (dla dzieci)[ja od tego zaczynalem .. jak mialem 8 lat :)] :p
  • eJay - program do sklejania sampli , nie potrzeba zadnych umiejetnosci poprostu wrzucasz byle co i gra :p
  • Magix Music Maker - coś podobnego jak eJay :p
PROGRAMY DO MIXOWANIA MUZYKI
  • Traktor DJ Studio - Chyba najepszy i najprostszy program do robienia setów , prowadzenia małych imprez oraz do mixowania muzyki
  • Virtual DJ - Też niby dobry ale mi sie on nie podoba ...
Zapewne jest jeszcze wiele innych ciekawych programów, ja korzystam / korzystalem z tych wymienionych powyżej ..

Programy można ściągnąć eMulem.

Jeśli chcecie myśleć poważniej o tworzeniu muzyki itd. najważniejsze jest, żeby się nie zniechęcać. Na początku nie spodziewajdzie się niewiadomo czego... dobrze bedzie jak na samym fruity loopsie zrobicie "umcy umcy" :p a na traktorze zrobicie ładne przejście między utworami :) Nie pytajcie się jak to sie obsługuje. Do wszystkiego powoli dojdziesz sam! Są różne tutoriale itd - nie pytaj o linki znajdź w googlach. Jedyne co to możecie poprosić jakiegoś DJa który Wam pokaże jak obsługiwać prawdzią konsole :)

Ja osobiscie na poczatek Wam polecam do tworzenia FL Studio (Fruity Loops) oraz do mixowania Traktora DJ Studio najepiej wersje 2.61 . Niedawno wyszedł nowy traktor 3 ale on jest strasznie pokręcony .. wszystko jest w nim inaczej ... mam kolege któremu świetne mixy wychodzą na traktorze 1 więc nowsze nie oznacza że lepsze :)

Pozdro :papa:
 

DeeJayLex

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Rydułtowy
Witam.. teraz kilka słów odemnie...
Co do tworzenia muzyki to polecam program Reason.. Stworzyłem wraz z kumplem kilka produkcji na nim i ciesza sie one nawet powodzeniem...
Co do Fruity Loop'a to program dosć prosty w obsłudze, dość dobry i musze powiedziec że korzystają z niego nawet najlepsi polscy Dj'e...
Do fruity loopa możecie znaleźć kilka przydatnych rzeczy i toturialów na www.muzikum.pl .

Co do programów mixujacych muzykę... Traktor to banalny program który nie posiada rzadnych ciekawych efektów... za to Virtual Dj to co innego.. jest to bogatsza, ylepszona wersja znanego AtomixMp3... Najnowsze wersje Virtual Dj'a posiadaja nawet możliwość mixowania teledysków, bezpośrednio nagrywania płyt, maja wbudowana funkcję shoutcast i broadcast które umożliwiają bezpośrednie nadawanie w radiu internetowym bez specialnego pluginu.. i wiele wiele innych przydatnych funkcji.. osobiście bardzo go polecam przegrałem na nim kilkaset imprez od dyskotek szkolnych przez 18-stki po studniówki itp...

A co do grania na żywo czyli z decków lub vynili to całkiem inna sprawa.. ludzie pytali mnie czy warto robić kurs Dj'a... a ja im odpowiadam że oczywiście NIE... Ten kurs nic nie daje, oprócz papierka a czasami nawet papierka nie zobaczymy a zapłacimy dosyć sporo... lepiej miec znajomości w dyskotece lub klubie i poprosić znajomego Dj'a rzeby nam pokazał co i jak... i powolutku się uczyć... a obsługiwać konsole taka na dyskotece to nie jest rzaden problem...
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Z nieba mi spadliście!!
Włąsnie takich ludzi szukałem...
Jak któryś z Was panowie może to poprosze o wiecej wskazówek!!
PROOOOSZE!!!

:D
Pozdro!@!
Deras
 

djviero

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Traktor to banalny program który nie posiada rzadnych ciekawych efektów...

hmm, moze te starsze wersje faktycznie, ale mi przejscia wychodza takie jak na normalnym sprzecie... sciagnij sobie nowego traktora ma o wiele wiele wiecej funkcji, calkiem nowy interfejs poczytaj o nim wiecej a napewno zmienisz zdanie... w Kanadzie ludzie z Native Instruments jezdza po klubach i pokazuja ze cyfrowe mixowanie wcale nie rozni sie od tego normalnego ...a co do virtual dj to moim zdaniej jest od niego o wiele wiele gorszy .. jak masz sprzet to przy pomocy traktora mozesz zdzialac cuda... z tego programu korzysta wiele swiatowej slawy DJi wystarczy przyjzec sie na roznych filmikach co jest na ich laptopach :)

PS. nawet Paul van Dyk korzysta z traktora :D :D :D
 

gwiazdeczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
853
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Mój qmpel zaczynał od Atomixa i teraz uullalala gra sobie w klubie i wymiata :D ja sama nawet sie tym bawiłam;P trudne to nie jest, a ile radości daje :D Pzdr :*
 
P

Pawelko

Guest
Nom ja sam kozystam z FL...Jednak sam on ma niewiele w sobie ...kozystam głównie ze wtyczek Vst...Ale dużo by o tym pisać...jak ktoś naprawdę zainteresowany to gg6652152 - odniosłem już jeden sukces w tworzeniu nutki:D :p
 

DJ_Rockers

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
z kąd można ściągnąć ruity Loop'sa????????????Pisać na gg 1670958 :)
 

Cut-R

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opole
ej macie jakas strone w ktorej by opisywali dokladnie obsluge traktora?? najlepiej w jezyku polskim... ale w angielskim tez ze poradze!! :) help plizzz... w sumie na nagrywaniu muzy sie znam ale nauczylbym sie miksowania :)
dzieki z gory :)
 

kieszko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
7
Punkty reakcji
0
ej macie jakas strone w ktorej by opisywali dokladnie obsluge traktora?? najlepiej w jezyku polskim... ale w angielskim tez ze poradze!! :) help plizzz... w sumie na nagrywaniu muzy sie znam ale nauczylbym sie miksowania :)
dzieki z gory :)
ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz ! To jedyny sposob : ). W sumie nie ma takiej recepty, wiesz co to beatmatch ? No i juz, dajesz czasem jakies proste efekty (nie za glosno), no i sluchaj duzo setów i staraj się z nich podpatrzec (podsluchac :p) jak to robią profesjonalisci.


co do Fruity Loops to sie z tobą nie zgodzę Viero. Prosty w obsludze nie znaczy nieprofesjonalny
FL jest uzywany profesjonalistow i wiele wspanialych trackow wyszlo z tego wlasnie programu.
Reason... nie uzywalem, ale slyszalem o nim wiele dobrego, tyle, ze trudniejszy w obsludze.


Do miksowania tracktor zdecydowanie lepszy od V DJ... w Virtualu scratch brzmi do doopy, zupelnie nie jak na prawdziwym vinylu i nawet jak wcisniesz przycisk Beatmatch to Ci sie czasem rozjezdza <_<

Tak więc, Produkcja muzyki - FL studio + jakies dobre VSTi i FX'y i sample :)
Mixowanie - Tracktor : )

Ja sam jestem początkujący i musze powiedziec, ze pierwsze moje 2 sety brzmialy ochydnie i sie zniechecalem... BŁĄD! Poprostu wscluchac sie jak to robią prawdziwi DJ'e i starac sie robic to podobnie (oczywiscie mając przy tym swoj wlasny styl).

Co do produkcji, to jest ona zdecydowanie trudniejsza (przynajmniej jak dla mnie), ale mając dobre sample, pomysl, fajne efekty i wtyczki VSTi mozna zdziałać cuda ;)
 

Piotr

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
1 005
Punkty reakcji
0
Ja gram w Radiu FTB i nie mixuje muzy , gram w w plenerze na dyskotekach i także minimalnie co mixujemy :) Liczy się głos i Haryzma :)
 

kieszko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ale Traktor ma same filtry a Virtual ma EFEKTY :)
ale o wiele gorszy. Niejednego znam DJa, ktory zaczynal na Virtual'u, a teraz jedzie na Traktorze i sikają na VDJ, ja zresztą mysle to samo : ). Pozatym bez efektow da sie zyc.
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
mam Virtuala i Traktor... lecz gdy je sciagalam to nie moglam znalesc cokolwiek o tym.. :|
Gdy powiedzialam o tym kumplowi.. to powiedzial tak : chcesz grac.. to sie ucz.. a nie szukasz instrukcji obsługi <_< nio wiec mistrzem stanie sie ten co sam sie nauczy...
a ztym ze polscy Dj korzystają z tych łatwiejszych to nie jest prawda.. bo Ci są juz sławniejsi... to korzystają z programu płatnego :p
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
nauczysz sie traktor jest stosunkowo prosty, jak masz za duzo opcji w nowych wersjach to weź jakąś 1 i jak opanujesz to nowsza wersje aż dojdziesz do najnowszej
 

Ralphi1989

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Ja korzystam z e-Jaya 6 edycji hip - hopowej i jestem naprawde zadowolony. Fajne bity nawet wychodzą. :sexy:
 

mold

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Leszno
Ale Traktor ma same filtry a Virtual ma EFEKTY :)


A po co Ci efekty?? najpierw naucz sie grac porzadnie a dopiero potem lap za efektor... bo i bez tego mozna zagrac naprawde niezle sety... efektor to tylko bajer, przydatny, ale tez trzeba umiec go obsluzyc, zeby nie popsuc kawalka
 
Do góry