A Kto Studiuje Prawo?

Naimad

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Napiszcie mi gdzie i jakie wrazenia. Prosze:) Z gory dzieki za kazda odpowiedz:)
 

Absynt

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Sporo nauki, a po studiach tez niezbyt ciekawie. aplikacje sa trudne, dlugie, nieplatne(albo trzeba doplacać). Ze znalenieniem pracy od razu sa kłopoty, ale chyba mniejsze niż po kierunkach typu pedagogika, politologia itd. Jesli masz chęć na 5 lat nauki +prawdopodobne 3 aplikacji + ewentualnie 2 lata asesury to polecam. Dużo też zależy od uniwersytetu(różny poziom-różnie się trzeba uczyc), choc zasadniczo wszedzie na prawie spotkasz wariatow, a niektore egzaminy beda gehenna.Pozdrawiam. Ja znam doświadczenia(swoje lub znajomych) z UMCS, UW, UJ.
 

matura18

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
A co myslicie o prawie zaocznym?? warto studiowac zaocznie ten kierunek?? :p :p
 

Absynt

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zaoczne też dobre, tylko łatwiejsze. Poza tym juz w czsie studiów mozesz sobie szukac pracy i nabierać doświadczenia . Z drugiej strony poziom jest z całą pewnością niższy(choć uczyć sam dla siebie możesz się wiecej niż ludzie na dziennych-tylko komu się chce?), pracodawcy mogą woleć dziennych(choć niekoniecznie).
 

Nikoliii

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2006
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
37
na dyplomie nie jest napisane jakie studia kończysz... czy zaoczne czy dzienne. A przecież pracodawca nie jest aż na tyle nawiedzony żeby dzwonić na uniwerek z pytaniem o absolwenta...
lepsze są zaoczne... jesteś Panem swojej sytuacji. masz czas na nauke a nie na zakuwanie śmieci, którymi zapychają głowy żeby wypełnić grafik...
Wasza decyzja :) :papa:
 

erta

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Prawo się fajnie studiuje. Jest dużo nauki, ale głównie w sesji.
Jestem na prawie dziennym na UMCSie, pierwszy rok.
Ogólnie nie narzekam (tzn. narzekam na to, ze muszę się na poprawkę uczyć)
 

czarrnulkaa

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie dotyczące studiów na kierunku prawa.Przegladalam oferty uczelni i napotkalam na oferte szkoły w Kutnie.Gdyby ktos mogl powiedziec jakia opinia cieszy sie ta szkola?chodzi mi o studia wieczorowe? :]
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Mam też w sumie pytanie.Czy po ukończeniu studiów prawniczych, można wykonywać jakiś zawód prawniczy bez robienia aplikacji(lub podczas jej robienie) ?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Czy po ukończeniu studiów prawniczych, można wykonywać jakiś zawód prawniczy bez robienia aplikacji(lub podczas jej robienie) ?
nie,chyba,że chodzi ci np. o pracę protokolanta sądowego
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Hmmm protokolant to raczej nie to co bym chciał robić w życiu xDDD Ale hmm... Czy np. gdybym robił aplikacje adwokacką to mógłbym być jednocześnie protokolantem? Bo moge nim być do momentu zakończenia aplikacji a później rzuciłbym tą robote.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
szczerze mówiąc to nie jestem pewien,ale chyba tak,w sumie to fajna robota bo można 'wejść w środowisko' z tym że kasa marna
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
hey . Ja tez jestem na pierwszym roku prawa :) tyle ze na prywatnej uczelni :p narazie pojawiaja sie jakies kolokwia ale to tak jak wszedzie wiec nic nadzwyczajnego . ERTA a z czego poprawka ?
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
szczerze mówiąc to nie jestem pewien,ale chyba tak,w sumie to fajna robota bo można 'wejść w środowisko' z tym że kasa marna
Aha.. Hmm to nawet nieźle. Doszły mnie słuchy że aplikant także dostaje wynagrodzenie.Czytałem że koło 1800 zł. To też prawda?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
hey . Ja tez jestem na pierwszym roku prawa smile.gif tyle ze na prywatnej uczelni jezyk.gif narazie pojawiaja sie jakies kolokwia ale to tak jak wszedzie wiec nic nadzwyczajnego . ERTA a z czego poprawka ?
prywatne prawo?a to ciekawe :D mam nadzieję,że zdajesz sobie sprawe że po takiej szkole nie będziesz mógł pracować jako sędzia,adwokat,prokurator itd?
Doszły mnie słuchy że aplikant także dostaje wynagrodzenie.Czytałem że koło 1800 zł. To też prawda?
kolega robi aplikację sędziowską i tyle na bank nie ma
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
misior a niby dlaczego nie ?? nie słyszałeś o takiej szkole a już wysnuwasz jakieś wnioski. Dla informacji osoby które ukończyły prawo na mojej uczelni dostały się na aplikacje . nie wiem skąd się u Ciebie wzięła taka opinia
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Heh w gruncie rzeczy chodziło mi tylko o to czy palikanci dostają wynagrodzenie ;d Narazie mnie za bardzo nie interesuje ile.
 

wietrzna11

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja sama studiuję prawo na państwowej uczelni i trochę mnie śmieszy tekst, że po prywatnej uczelni nie można byc sędzią, prokuratorem itp. Otóż żeby podjeśc do egzaminu na aplikację trzeba miec magistra prawa (i to obojętne czy to studia dzienne, zaoczne, wieczorowe, czy prywatna czy państwowa uczelnia). Po prostu płaci się za egzamin, pisze się go i jak ktoś zda, to jest bez problemu na aplikacji. I nie liczy się to czy ktoś studiował prywatnie czy państwowo, ważny jest wynik egzaminu. A później płaci się za możliwośc robienia aplikacji. WIęc dziwią mnie teorie, że po prywatnej uczelni nie można byc takim sędzią itp. Sprawdź dokładnie, to zobaczysz, że wielu adwokatów, notariuszy, prokuratorów itp. ma zaoczne studia i jakoś pracują. Więc dziwi mnie takie uogólnienie, że po prywatnych uczelniach to ludzie są ,,be", że to tumany itp., bo osoby z prywatnych uczelni często dobrze sobie radzą
 

mmichal

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Jednym z kierunków, nad którymi się zastanawiam jest też Administracja, a potem ewentualna aplikacja komornicza. Ale zastanawiałem się nad trybem zaocznym również. I wiadomo, że każdemu bez znajomości jest trudno taką aplikację zrobić, ale myślicie, że istnieje jakakolwiek możliwość, żeby po studiach zaocznych się na taką aplikację dostać?
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
prywatne prawo?a to ciekawe :D mam nadzieję,że zdajesz sobie sprawe że po takiej szkole nie będziesz mógł pracować jako sędzia,adwokat,prokurator itd?

Nie ma żadnej różnicy gdzie studiujesz prawo. Po niepublicznej uczelni odbywasz taką samą aplikację jak po państwowej: najpierw ogólną, apotem sędziowską. Można przeczytać o tym na Jak zostać sędzią?
 
Do góry