Koncerty i Festiwale

Hachiman

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
W tym temacie piszcie wszystko o koncertach.
Polecajcie nadchodzące.
Dzielcie się wrażeniami z tych, na których byliście.


OFF Festival 2007 w Mysłowicach, grali m.in. Lao Che,Cool Kids Of Death, Ścianka, O.S.T.R, Pogodno, Piano Magic , Electrelane , iLiKETRAiNS i Architecture in Helsinki (ich koncert zapamiętam do końca życia - takiej energii i radości z grania nigdy nie widzałem i chyba już nie zobaczę).
Organizacja na plus(głównym organizatorem był Artur Rojek z Myslovitz), zero burd, spokój, czułem się bezpiecznie.
Publika - wspaniali ludzie, otwarci na świat, nikt się na nikogo nie gapił, że wygląda inaczej, że jest dziwnie ubrany.
Najlepsza alternatywna impreza w Polsce! ;)
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Ja może powiem o koncercie na którym byłam wczoraj ^^ a więc. Szczecin - Hey - 15 lat minęło i tak dalej.
Jeżeli chodzi o publikę, 3/4 15 - 16 latków, szczerze denni ludzie. Supportem były Muchy, ale były przeciętne, natomiast Hey, najlepszy ich koncert na jakim byłam (a już trochę Kaśki się naoglądałam). Głos miała idealny, w znakomitej formie. Nowa aranżacja piosenek, która przyprawiała o dreszcze. Repertuar raczej ze starszych płyt, dzięki czemu było jeszcze znakomiciej. Dwa bisy ;) i w ogóle. Jeżeli chodzi o klub to Słowianin to Słowianin, kto był kiedyś w nim to wie, że sala nie duża, ale emocje duże.

P.S Pozdrawiam Panią ochroniarkę z Fortu ^^
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Może nie w mojej okolicy, ale... 4-6 lipca, Gdynia - kolejna edycja Heinekena, a tam... Massive Attack i Chemical Brothers, muszę to zobaczyć :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Habakuk to nie za bardzo do tego działu pasuje.

Jeśli o mnie chodzi to w tym roku nie opuszczę Woodstocku, to już pewne i postanowione. Do tego trochę lokalnych koncertów:

Alter Piknik 18-19.07.2008 - Żarka n/Nysą (k/Zgorzelca)
Zapraszam serdecznie, w tamtym roku grał Leniwiec, w tym kapele już się powoli zapisują, bardzo możliwe, że będzie Uliczny Opryszek ;) Ogólnie kapele alternatywne z pogranicza punkrocka, metalu, noise i hardcore :D

I w najbliższym czasie 20 maja jest ciekawy noise'owy koncert, na który też zapraszam, bo gra jedna z najlepszych fińskich kapel tego gatunku (FUN) ;) Więcej info
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ludzie to jest dział o punkrocku i pokrewnych, więc jeszcze raz mi ktoś wyskoczy z hip hopem, albo reggae to będzie ostrzeżenie. W dziale o reggae jest osobny temat na koncerty (założony de facto przeze mnie)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Od 18 do 19 lipca w Żarkach n/ Nysą koło Zgorzelca (dolny śląsk) kolejny Alter Piknik. W tym roku przeważa muzyka z pogranicza punk/ ska ale nie zabraknie też ostrzejszego grania. Na dzień dzisiejszy plan jazdy wygląda tak:
PIĄTEK 18.07.2008
poczatek koncertów: 18.00​
GUGUAIXINGQIU grindcore/happy hardcore - FRANCJA www.myspace.com/guguaixingqiu
KONOPIELKA punk rock POLSKA
PAIHIVO - reggae z rozbudowana sekcja dętą POLSKA
SKAPOLLO - punk, ska CZECHY
MY OCEAN metal core BIALORUS (niepotwierdzone)
mała scena: 24.00 sound systemy - Kosmos Mega Sound System Ostatni z Aborygenów Dj Jasiu

SOBOTA 19.07.2008
poczatek koncertów: 18.00​
HOTEL INFERNO indie rock - Mediolan WLOCHY
LENIWIEC przebojowy, melodyjny punk z akordeonem i puzonem POLSKA
SANGHATA odkrycie pienskiej sceny, trash punk w najlepszym wydaniu POLSKA
AMANITA MUSCARIA hard core, punk w najdoskonalszej formie POLSKA
ROHLINK ??? NIEMCY (niepotwierdzone)
MADSKAT ska punk BELGIA
mała scena: 24.00 sound systemy - JABBADUB

Do tego dochodzą imprezy towarzyszące ale o tym info podam bliżej daty koncertu. Rozmowy są jeszcze prowadzone z zespołami, m. in. Uliczny Opryszek (punk Polska), MadSkat (Ska punk Belgia) i kilkoma innymi.

Już dziś zapraszam was wszystkich na festiwal, który co roku łączy alternatywną młodzież z Polski, Czech i Niemiec dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu (tuż przy granicy z Niemcami, kilka kilometrów od Czech). Zabawa będzie przednia :D
 

Basieńka_

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
...
w Węgorzewie, co roku odbywa się Union of rock. to plan tegorocznego festiwalu:
10 lipca 2008 r.
(czwartek, 17.00-1.30)

Indios Bravos
Zespoły konkursowe
Hatifnats
Riverside
Strachy na Lachy i goście
Kult

11 lipca 2008 r.
(piątek, 17.00 - 1.30)

Habakuk
konkurs
Farell Gott
Yava (Węgry)
Dezerter
Nosowska
Coma

12 lipca 2008 r.
(sobota, 17.00-1.30)

Muchy
Radio Bagdad
Agressiva 69 i goście
Kazik & Buldog
Niespodzianka
Sweet Noise
Niespodzianka

z tego co mi wiadomo jedną z niespodzianek ma byc funeral for a friend, a o drugiej jeszcze nie wiadomo. w każdym razie negocjowano z Queens Of The Stone Age, Tool, Nine Inch Nails, Patti Smith, HIM, Rasmus, Manowar, Velvet Revolver, Funeral for A Friend.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Ja chyba znów -już trzeci raz z rzędu- do Jarocina :) , bo znów jest na co!
Kryzysu w życiu nie widziałem i byłem pewien, że już nigdy nie zobaczę tej żywej legendy, a tu proszę w oryginalnym składzie!
a poza tym wreszcie zobaczę Koniec Świata
a że Kasie to ja konsumuje pod każdą postacią, Waglewscy nagrali dobrą płytę, ekscentryczna Przemyk potrafi zaskoczyć - to wybiorę piątek
Scena główna

18.07 - piątek
BRETT ANDERSON /ex Suede/
NOSOWSKA
PRZEMYK
WAGLEWSCY
KRYZYS
KONIEC ŚWIATA
KUMKA OLIK
NAPSZYKŁAT

19.07

ASIAN DUB FOUNDATION /UK/
PETER MURPHY /ex Bauhaus/
GRABAŻ & STRACHY NA LACHY "ZAKAZANE PIOSENKI"
LAO CHE
VAVAMUFFIN
COOL KIDS OF DEATH
POISE RITE
CF98


20.07
THE SUBWAYS /UK/
BLOOD RED SHOES /UK/
KULT
TILTERS
MUCHY
PAPRIKA KORPS
ORCHID
HATIFNATS

W Jarocinie nadal jest fajnie - można pogadać z muzykami, jak za dawnych lat i to mi sie podoba, bo teraz na innych koncertach denerwuje mnie gwiazdorstwo i bariera - muzyk(gwiazda) - publiczność(szaraczki)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Pojechałbym z wielką chęcią ale w tym samym czasie jest ten festiwal u mnie właśnie, a że najprawdopodobniej będę pomagał przy organizacji to Jarocin odpada. A szkoda, bo jak się dowiedziałem, że Kryzys ma grać w dawnym składzie to aż sie we mnie zagotowało na tą myśl.
A poza tym Dezerterze: Koniec Świata widziałem na żywo i szczerze polecam ;) A co do pozostałych muzyków to Tilters ma jakieś powiązanie ze starym Tiltem?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No słyszałem, że Izrael pracuje nad nowym krążkiem, czekam niecierpliwie. Tilta może za wiele nie słyszałem, ale mi się podoba, zwłaszcza starsze kawałki ;)
 

turecky

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
Łódź xD
Ja się napewno wybieram 21.06 do Koluszek,to kilka kilometrów od mojego miasta (Łodzi).Jadę tam tylko na Farben Lehre i The Analogs...dłużej nie zamierzam tam zabawic bo potem gra molesta ewenement i jakies inne pierdoły.
No ale Analogsów i Farben Lehre opuścić nie moge :)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Koniec Świata widziałem na żywo i szczerze polecam ;)
:mruga:
jak dla mnie KS wypadlo na prlu najmizerniej , te cale popowo-punkowe przyspiewki o milosci dla nastolatek. I ten ich caly kiczowaty wokalista, bleee fuj fuj.
Nie polecam!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
To, że najmizerniej nie znaczy, że aż tak źle, a o miłości nie śpiewają aż tak wiele wbrew pozorom (może ze trzy piosenki). Nie nazwałbym tego pop-punkiem, raczej punky-reggae z naciskiem właśnie na reggae. Wokalista może i faktycznie kiczowaty, ale ma dobry głos i jakby zmienili charakter zespołu to mógłby dobrze drzeć mordę. Dla mnie KŚ to taka melodyjka kiedy mi się nic nie chce i wkurza mnie mocniejsza muzyka. Takie ot sobie dla relaksu ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
U mnie KŚ są na końcu stawki (jeśli chodzi o to co słucham), ale są. Leniwiec jest zdecydowanie wyżej ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
topik.jpg

6.jpg

godz. 20.00
bilet: 15zł / 5 EUR

KONCERTY:
POGOTOWIE SEKSUALNE (Warszawa) - melodyjny punk rock
PRAWO DO JAZDY (Berlin) - punk rock
INFEKCJA (Wrocław) - crustpunk
JONESTOWN (Praga) - punk/HC
DEAD YUPPIES (Wrocław) - punk rock
LET STONES TALK (Tarnowskie Góry) punk/HC/grindcore

7.jpg

godz. 20.00
bilet: 15zł / 5 EUR

KONCERTY:
D.N.O. (Warszawa) - industrial punk z wizualkami
LIES FEEDS THE MACHINE (Berlin) - HC
PANACEA (Puławy) - punk/HC
NO CITY NOMADS (Warszawa)
KRZYŻ KROSS (Częstochowa) - electro-punk

8.jpg

godz. 17.00 - 22.00
bilet: 10zł / 4 EUR

KONCERTY:
THE BOLD AND THE BEAUTIFUL (Lublin) - punk/thrash/screamo
SŁOWA WE KRWI (Białystok) - HC
KOYAANISQATSI (Śląsk) - punk/HC
HGW (Katowice) - punk
CASTET (Śląsk) - punk/HC/thrash

Nocleg na terenie Wagenburgu - pole campingowe
Więcej info

Ja niestety termin mam zajety lokalnym koncertem, a i funduszy może nie starczy, ale może ktoś z was się zainteresuje ;)
 
Do góry