Ustąp mi miejsca, drogie dziecko.

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Dzisiaj byłam świadkiem komicznej sytuacji. Dziewczyna, może miała jakieś 15 lat, weszła do autobusu. Ja, jako jedna z nielicznych, widziałam, że miała nogę w gipsie. Usiadła na siedzeniu i wyciągnęła nogę (miała na niej jakiegoś rozciągniętego buta). Po czym wchodzi do autobusu starsza kobieta. Jakaś koło 60 lat. Odszprycowana jak cholera. Buty na gigantycznym obcasie. Spódniczka przed kolana, do tego futerko. Wchodzi, patrzy na nogę tej dziewczyny i rzuca tekstem: 'oh, ta dzisiejsza młodzież jest taka niewychowana'. Cisza w autobusie. 'Bardzo niewychowana, i rozsiada się na tych fotelach jak na tronie, niektórzy nawet przejść nie mogą'. Kobieta potem zapytała dziewczynę, czy ustąpi jej miejsca, bo ona jest już schorowana i chciałaby usiąść, bo bardzo bolą ją nogi. A dziewczyna, że nie zejdzie, bo nie może. I zaczęło się piekło. Kobieta tak się darła na temat 'współczesnej młodzieży', że cały autobus się tylko śmiał. Gadała tak jakieś 5-6 minut. Po czym dziewczyna wstała i podniosła nogawkę od spodni. Babka zrobiła się czerwona. Podziękowała za miejsce i wyszła z autobusu na następnym przystanku. Jak ktos biegnie szybciej niz ja, zeby zdazyc na autobus, a poniej prosi o wolne miejsce, to cos nie tak Mam takie samo prawo do siedzenia, tez place za bilet. I wkurza mnie jak jestem przeziebiona, zle sie czuje i wracam o 19 ze szkoly, a ktos mi wyskakuje tekstem, ze jestem niewychowana.
Tak, osoby w moim wieku nie maja prawa zle sie czuc.

A jak Wy postępujecie gdy widzicie jakąś osobę starszą/chorą/w ciąży/z maleńkim dzieckiem itp.? Schodzicie z miejsca, żeby ona mogła usiąść czy raczej twardo siedzicie?
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
denerwują mnie babcie, które mimo wolnych miejsc, zatrzymują się akurat przy moim siedzeniu, dyszą ciężko i czekają, aż raczę im ustąpić miejsca. no jeśli jest tłok, a do autobusu wsiada schorowana staruszka, to oczywistym jest, że ruszam dupsko z fotela. rozwydrzyło nam się to starsze pokolenie, nie ma co.
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Oj ja bym chyba nie wytrzymała i powiedziała coś tej kobiecie :eek:h:

Tzn. kiedyś napewno bym tak zrobiła ale ostatnio jakaś bardziej opanowana jestem :p

W autobusie zawsze stoje, bo lubię. Dodatkowo uwalnia mnie to od problemu komu ustąpić i czy ustąpić miejsca. Jedynym moim problemem jest to, żeby przejść w inne miejsce jak do autobusu wejdzie ktoś z wózkiem.
Zawsze obserwuje starszych ludzi jak wchodzą do autobusu... Jak patrze na ich mine i te dziwne ruchy to mam wrażenie że szukają tylko pretekstu żeby sie na kimś wyżyć <_<
 

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Taaa.. Raz jakaś baba staneła nade mną, zaczynała mi sapać do ucha ( i wydawać mase dźwięków. ) , a jak widziała, że to nie działa to się na mnie wpycha z torbami i mi na kolana postawiła. o__O to takiej powiedziałam tylko 'może mi pani jeszcze na kolanach usiądzie...' wtedy obruszyła sie mamrocząc coś pod nosem i poszła na drugi koniec danego środka lokomocji ^^ W tym tygodniu stanęła nade mną taka babcia dobrze po 60 odpicowana jakby szła na jakiś balet, stanęła nade mną i zaczęła dyszeć, tak, że czułam co jadła na śniadanie ^^Najbardziej wkurza jak są siedzenia tak że są po dwa na przeciw siebie, że ludzie siedzą przodem do siebie (wiecie o co chodzi xD) siada sobie młody człowiek na jednym siedzeniu, na drugim kładzie plecak, a na tych dwóch na przeciwko kładzie nogi. I ma głęboko w :cenzura:e, że inni muszą stać. Ostatnio wracałam wieczorem, z ciężką torbą i właśnie taka sytuacja. Wkurzyłam się i usiadłam chłopakowi na nodze którą trzymał na siedzeniu. Jeszcze cham mi wyskoczył, że jestem niewychowana. :lol: Cała ja. xD
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
nie no komiczna sytuacja :p
kurcze jak będę stara i będą mnie często nogi bolec to będę zakładać wygodne buty na płaskiej podeszwie i wtedy dopiero będę mogla sobie po marudzić ze mnie nogi bolą.
A co do ustępowania miejsca to jestem za ale tak jak wiola wole postać. siadam jedynie jeśli jadę wieczorem lub gdy w autobusie jest mało ludzi :p
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Nie no dobre xD
Ja takich ciekawych sytuacji nie mam :p
Ale chętnie patrze na innych :D

Chociaż....mam takie swoje ulubione miejsce do stania ^^ i tam sie czasem jakieś staruszki z zakupami na mnie cisną o_O położą gdzie popadnie i idą usiąść o_O


CiekawaSwiata - ja nawet jak autobus jest całkiem pusty stoje xD to już pewnie dziwnie wygląda :p
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Jeśli czuję się dobrze to zawsze ustąpię. Ale każdy miewa takie dni, że nie da rady ustać nawet tych kilku przystanków. Ja na miejscu tej dziewczyny od razu bym coś powiedziała tej babce, tudzież pokazała gips. Nie lubię jak ktoś bezpodstawnie się pastwi nade mną. :/
 
P

Pałka

Guest
A ja w ogóle nie lubię określenia "dzisiejsza młodzież". Oczywiście, wiadomo że te pokolenia z lat 60' były inaczej wychowywane, ale żeby uogólniać wszystkich młodych ludzi to przesada.

A co do sytuacji, to ja na pewno bym nie siedziała cicho, nawet jakby to nie z mojego powodu był ten wywód o młodzieży. Stanowczo bym powiedziała żeby się uciszyła... może jeszcze bym coś dodała :D Taka już jestem :p
Na ogół to ustępuje miejsce starszym. Troche kultury być musi :)
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
jak zobacze jakąś schorowaną staruszkę, to oczywiście, że jej zejdę, ale nie wszytscy starsi to owe schorowane staruszki więc niech stoją ^^
i w ogóle całe szczęście, że żadko utobusem jeżdże ^^
 

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Ja zawsze jestem taka hej do przodu że tak powiem. ;D ostatnio jak jechalam z cala klasa na zajecia z dziennikarstwa, to weszla taka baba z wozkiem. ja stala obok ale pare dziewczyn stalo w takim wolnym miejscu, moze i na wozki, nie wiem.
no i wchodzi ta baba i cos takiego:
- odsuncie sie kurde, nie widzicie ze tu jest miejsce na wozki? - tak po chamsku.
na to moja kolezanka, ze nie widzi zadnej naklejki o tym. moze i przesadzila, no ale tamta tez nie byla za mila. ale sie posunely troche.
i ta kolesiowa zaraz do niej cos tam, "nie badz taka zarozumiala gowniaro, nie pyskuj, kur*a wpychasz dupe na miejsce innych".. zal po prostu.
rozumiem, ze czasem niektorzy zajmuja miejsce na cos innego, no ale nie da sie po prostu zapytac "czy mozecie sie posunac, to miejsce na wozki?" tylko od razu tak bezczelnie?..
 
K

kened88

Guest
kiedys jak jezdzilem pociagiem do szkoly(teraz na szczescie juz nie)po drodze wsiadła jakas starsza pani z jakimis wielkimi torbami i staneła przy nas wiec moj kulturalny kolega wstał zeby ustapic miejsca a ta gosciowa zamiast usiasc to te torby polozyla na siedzenie normalnie ze smiechu nie moglem wytrzymac a kolega taki speszony wyszedl z tego przedzialu :p:p

a wczoraj jade busem a taka babcia idzie przez busa bo chce wysiasc,kierowca zjezdza na pobocze autobusem troche buja a ta babcia wpadła w te srodkowe drzwi ,ja siedze przed tymi drzwiami i slucham muzyki i zanim sie zerwałem to juz zdarzyła wstac
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
hehe ja to cichutka jestem na ogól ale jak by mi jakaś babka stękała nad głową i miała jakieś wąty to tez bym jej coś powiedziała :p
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Ja zawsze jestem taka hej do przodu że tak powiem. ;D ostatnio jak jechalam z cala klasa na zajecia z dziennikarstwa, to weszla taka baba z wozkiem. ja stala obok ale pare dziewczyn stalo w takim wolnym miejscu, moze i na wozki, nie wiem.
no i wchodzi ta baba i cos takiego:
- odsuncie sie kurde, nie widzicie ze tu jest miejsce na wozki? - tak po chamsku.
na to moja kolezanka, ze nie widzi zadnej naklejki o tym. moze i przesadzila, no ale tamta tez nie byla za mila. ale sie posunely troche.
i ta kolesiowa zaraz do niej cos tam, "nie badz taka zarozumiala gowniaro, nie pyskuj, kur*a wpychasz dupe na miejsce innych".. zal po prostu.
rozumiem, ze czasem niektorzy zajmuja miejsce na cos innego, no ale nie da sie po prostu zapytac "czy mozecie sie posunac, to miejsce na wozki?" tylko od razu tak bezczelnie?..

niektórzy poprostu przeginają. Od "dzisiejszej młodzieży" wymaga się wielkiej kultury, a wpada takie za przeproszeniem babsko i jaki daje przykład? : /
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
ja gdy jeździłam autobusem [bo teraz to naprawde rzadko, no chyba, że szkolnym albo busem] to też zazwyczaj stałam.

DZISIEJSZA MŁODZIEŻ? a co niby oni byli lepsi? : O
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
ja tam często używam określenia 'dzisiejsza młodzież' :p
ale mam nadzieje że jak bede stara to nie bede taka jak te 'dzisiejsze staruszki' o_O
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Ogólnie rzecz biorąc wypada (należy?) ustąpić miejsca starszym, ale zachowanie typu: dzisiejsza młodziesz i wpier***anie sie w "nasze" sprawy, to przesada całkowita...
Ah... Ojciec Rydzyk ... ^^ wszystko zadźwięczmy mu... :)
 

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Tak, tak. :D Czasami do ust ciska się pytanie : ' a Ty kobito jaka byłaś? ' niektórzy staruszkowie zachowują się naprawde wulgarnie. Ustępuje kobietą w zaawansowanej ciąży i tym którzy widać nie mogą stać. Raz do mnie taki facet góra 25 lat, nie był kaleką dyszał nad ramieniem. Nie ustępiłam. Źle się czułam ( mam chorobe lokomocyjną. )
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
A ja mnie to wisi i nigdy nie ustępuje, chyba że jest to osoba naprawdę stara, albo kaleka. Emeryci sobie za dużo pozwalają. Siedzą przed pudłem całymi dniami i oglądają seriale, to niech postoją. A już kobietą nie ustępuje w ogóle. Jestem zwolenikiem równourprawnienia.
 

h4x0r

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Ze wszond
Wkurza mnie bezmyślność tak dużej ilości osób. Dzisiaj w metrze (centrum) stoi 5 osób do windy. Ja z rowerem, kobieta z małym psem, kobieta z 3-letnim dzieckiem i mężczyzna. Z rowerem jest tak, że muszę wejść pierwszy żeby się wszyscy ze mną zmieścili. A kobieta z psem sie chamsko wpycha, stoi 5 sekund na środku i zastanawia się który guzik nacisnąć. Ok, zmieściłem się, wchodzi druga kobieta. Jeszcze dużo miejsca w windzie, dziecko się drze "Ja, ja, guzik, ja!" i stoją. Koleś mówi "Może by się pani posunęła", ta jak głucha, drzwi się zamykają i tylko słychać "K***** mać, ja p*******"

btw. Kimberlly, fajnie posty piszesz :)
 
Do góry