Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pieszczochy i Karwasze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 03 maj 2008 - 21:08

Temat głównie skierowany do metali i gotów (prawie o nich zapomniałem :D ) , bo to właśnie członkowie tej subkultury noszą takie rzeczy, bardzo rzadko, raz na ruski rok widuję pieszczochy u punków.
A więc co myślicie o pieszczochach oraz karwaszach???

Nosicie? Jak tak to jakie???

Jakie macie zdanie o pieszczochach i karwaszach z ćwiekami typu piramidki???
Dla mnie to totalny kicz. Piramidki ostatnio za bardzo mi się kojarzą z emo i "bravo girls"...

Ja osobiście jeszcze miesiąc temu nosiłem taką pieszczochę:
Dołączona grafika
(sorrka za takie zdjęcie, ale tylko takie udało mi się znaleźć, bo w RMS gdzie ją kupiłem nie znalazłem jej teraz)
niestety byłem zmuszony do sprzedaży (pilne zapotrzebowanie na kasę).
teraz myślę nad zakupem pieszczochy ale gładkiej bez ćwieków, lub z wytłoczonym logiem jakiegos zespołu. Jednak do tego drugiego nie mogę przekonać się. Co myslicie o pieszczochach z wytłoczonym logiem zespołu???

//edit: niby sprawdziłem cały dział czy nie było podobnego tematu i nie znalazłem, ale wiadomo jak to czasem jest, mogło coś umknąć mojej uwadze.
Jeśli tak się stało to dajcie link na priv, a temat niech moderator umieści w koszu :)

Użytkownik master6x6 edytował ten post 03 maj 2008 - 21:11

• 0

#2 Eark

Eark

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 maj 2008 - 21:20

ja posiadam kilka pieszczoch

hmm nosze czasem zalerznosci od okazji ;> (koncerty /wyapd z znajomymi i tp. )
na co dzien nienosze ;>
  • 0

#3 Flisu

Flisu

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 04 maj 2008 - 08:27

Noszenie pieszczochy, a w szczególności karwasza codziennie jest jak dla mnie niewygodne, dlatego że można o coś zahaczyć, porysować lub rozwalić coś ćwiekami. Na koncert, czy jakąś okazję to co innego.

Co do pieszczoch z logiem zespołów, to nie podoba mi się ten pomysł. Imho lamerskie i kinderowe.
  • 0

#4 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 04 maj 2008 - 09:40

ja teraz jak będę kupował to albo gładką, bez niczego, albo z małymi ćwiekami, bo jak ostatnio przekonałem się pieszczocha z wysokimi ćwiekami nie jest praktyczna w pogo- trzeba trochę uważać z nią, aby nikomu nie przerysować mordy ćwiekami :)

Co do pieszczoch z logiem zespołów, to nie podoba mi się ten pomysł. Imho lamerskie i kinderowe.

mam podobne o tym zdanie, jednak wolę doradzić się was co o nich myślicie. Jeśli mielibyście pozytywne zdanie o nich to może i skusiłbym się :D

ja posiadam kilka pieszczoch

hmm nosze czasem zalerznosci od okazji ;> (koncerty /wyapd z znajomymi i tp. )
na co dzien nienosze ;>

ja nosiłem w szkole kilka dni. ale wychowawczyni przyczepiła się do mnie o nią i chciała mi ją skonfiskować i oddać rodzicom na wywiadówce (już zabrała mi smycz bo była ozdobiona "trawką" i ma mi oddać na koniec roku. gdyby nie zależało mi na ocenach z przedmiotów których uczy to wysłałbym na wywiadówkę ojca- on powiedziałby jej co mysli ) więc przestałem nosić...
A teraz kiedy sprzedałem dziewczyny bez niczego noszą pieszczochy z ćwiekami typu piramidki i nic im nie mówi, aż mnie szlak bierze.

A co do karwaszy jakoś bardziej kojarzy mi się jako element death i black metalowców. A wam?

Użytkownik master6x6 edytował ten post 04 maj 2008 - 09:42

• 0

#5 Anarchista

Anarchista

ni ma

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 649 postów

Napisano 04 maj 2008 - 11:24

Mam identyczna jak jest na zdjeciu , 3 rzedy prawdziwych cwiekow , a nie jakies piramidki czy takie cos a'la kwadrat( nie wiem jak to nazwac , mam nadzieje , ze zrozumieliscie :P ).

Co do sytuacji w szkole , zakazali mi noscic pieszczoche ( chodze do szkoly bardzo silnie nastawionej na katolicyzm). Zakazali mi nosci glany , bo im niby podloge rysuje :/ Nawet o wlosy sie czepiali , ale nie sciolem i nie mam zamiaru BB). Z kolei za pewien incydent zostalem oskarzony o obraze uczuc religijnych i dostalem nagane , i nawet rozpatrywali zeby mnie zawiesic w prawach ucznia. ;) Jak sie ciesze , ze juz ja opuszczam , zostalo tylko pare miesecy.
  • 0

#6 Anarchista

Anarchista

ni ma

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 649 postów

Napisano 04 maj 2008 - 11:24

Mam identyczna jak jest na zdjeciu , 3 rzedy prawdziwych cwiekow , a nie jakies piramidki czy takie cos a'la kwadrat( nie wiem jak to nazwac , mam nadzieje , ze zrozumieliscie :P ).

Co do sytuacji w szkole , zakazali mi noscic pieszczoche ( chodze do szkoly bardzo silnie nastawionej na katolicyzm). Zakazali mi nosci glany , bo im niby podloge rysuje :/ Nawet o wlosy sie czepiali , ale nie sciolem i nie mam zamiaru BB). Z kolei za pewien incydent zostalem oskarzony o obraze uczuc religijnych i dostalem nagane , i nawet rozpatrywali zeby mnie zawiesic w prawach ucznia. ;) Jak sie ciesze , ze juz ja opuszczam , zostalo tylko pare miesecy.

EDIT: NIE MAM POJECIA , CZEMU DODALO SIE 2 RAZY. PROSZE O KASACJE .

Użytkownik Anarchista edytował ten post 04 maj 2008 - 11:27

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 redhotka

redhotka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 04 maj 2008 - 12:06

Mam kilka pieszczoch ale ostatnio (od kiedy pieszczochy były jako dodatek do jakiejś tandetnej gazety i zaczęła je nosić połowa lasek w budzie) ich nie noszę :/
  • 0

#8 Lovcia

Lovcia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 04 maj 2008 - 12:19

Ostatnio były w BRAVO beznadzieja!

Użytkownik Lovcia edytował ten post 04 maj 2008 - 12:20

• 0

#9 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 04 maj 2008 - 12:20

Mam kilka pieszczoch ale ostatnio (od kiedy pieszczochy były jako dodatek do jakiejś tandetnej gazety i zaczęła je nosić połowa lasek w budzie) ich nie noszę :/

to już wiem skąd te 5 lub 6 dziewczyn z mojej szkoły ma identyczne pieszczochy różniące się tylko kolorem skóry :D
  • 0

#10 Abnormal

Abnormal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 04 maj 2008 - 12:25

Generalnie to szkoda mi kasy ;o Ale jak już, to kupiłbym cuś takiego: http://kropa.pl/prod...oducts_id=22656

Kiedyś, w podstawówce miałem takie śmieszne coś...Za:cenzura:ałem koleżance która czyta brawo taką śmieszną pieszczochę z jakimiś kwadracikami czy chvvj wie co. Wyjąłem je i powbijałem pełno gwoździ, hrr. Ale sie rozpadło...
  • 0

#11 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 04 maj 2008 - 13:27

A mi się pieszczochy nie podobają i nosić takowych nie zamierzam.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 04 maj 2008 - 14:15

Generalnie to szkoda mi kasy ;o Ale jak już, to kupiłbym cuś takiego: http://kropa.pl/prod...oducts_id=22656

Kiedyś, w podstawówce miałem takie śmieszne coś...Za:cenzura:ałem koleżance która czyta brawo taką śmieszną pieszczochę z jakimiś kwadracikami czy chvvj wie co. Wyjąłem je i powbijałem pełno gwoździ, hrr. Ale sie rozpadło...

miałem taką samą pieszczochę co jest w tym linku tylko ze srebnymi ćwiekami. i zapłaciłem prawie 40zł a ta kosztuje tylko 25zł.
szok :D

A mi się pieszczochy nie podobają i nosić takowych nie zamierzam.

każdy ma swój styl :)
  • 0

#13 Wojownik1988

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 04 maj 2008 - 14:50

Kiedyś bardzo lubiłem nosić pieszczochę (jeszcze mam) i latem, kiedy chodziłem w samych koszulkach, ewentualnie z kamizelką na wierzchu, to obowiązkowo, przy każdym wyjściu zakładałem ją na rękę. Ale już od dawna nie jest to dla mnie takie ważne. Czasem se założę.
Master 6x6 - a co to jest karwasz ?
  • 0

#14 Morion

Morion

Sinner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10335 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:11

ja sobie zamierzam kupić karwasz :) ale jak to zwykle, od dawna już zamierzam :P
  • 0

#15 Flisu

Flisu

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:14

@Wojownik1988
Pierwotnie była to część pancerza chroniąca przedramiona (stalowe), a u łuczników ochrona przed cięciwą (te były skórzane i gładkie). Teraz to po prostu pieszczocha na całe przedramię.
  • 0

#16 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:16

Ja karwasze miałem raz. Jak grałem Krasnoludzkim Wojownikiem w DnD ;)
  • 0

#17 Wojownik1988

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:18

@Wojownik1988
Pierwotnie była to część pancerza chroniąca przedramiona (stalowe), a u łuczników ochrona przed cięciwą (te były skórzane i gładkie). Teraz to po prostu pieszczocha na całe przedramię.

Aha, taka długa pieszczocha. Rekord w takich pieszczochach pobił chyba Kerry King ze Slayera, który nosi na koncerty pieszczochy do łokci, nabite 15-sto centymetrowymi gwoździami.
  • 0

#18 BusSsi_:*

BusSsi_:*

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 04 maj 2008 - 15:31

Ja mam jedną pieszczochę z małymi ćwiekami i czasem ją noszę..
Z tym, że sytuacja w szkole identyczna - już parę razy się czepiali <_<
Jednak - jako, że jestem lubiana przez nauczycieli - postękali, postękali i odczepili się :lol:
Trzeba było się jednak trochę ustatkować.. ^_^

Karwasz nie noszę ;)

Użytkownik BusSsi_:* edytował ten post 04 maj 2008 - 15:33

• 0

#19 Morion

Morion

Sinner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10335 postów

Napisano 04 maj 2008 - 16:37

u mnie się tylko przyczepili o jedną naszywkę bo był na niej pentagram, ale to dlatego że raził uczucia religijne jakiegoś skina, a tak to o wygląd nie mogli nic zrobić poza papalaniem nad uchem jak to się okropnie wygląda.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8976 postów

Napisano 04 maj 2008 - 17:03

Nie lubię takich rzeczy. Mogę zrozumieć jeszcze jako część imadżu jakiegoś artysty, ale nosić tak na co dzień to nie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0