Lakiery do paznokci - szkodliwe?

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Witajcie. Mam pewien problem. Otoz, ostatnio zainteresowalam sie moimi paznokciami. Kupilam odzywke przyspieszajaca wzrost, odzywke multiwitaminowa, preparat przeciw obgryzaniu paznokci. Wszystko po to, zeby byly piekne. Piszac ten temat sa naprawde wymarzone i wlasnie jestem podczas pielegnacji, czyli smarowanie odzywkami i eliminowanie skorek.. Tylko mam pytanie. Czy lakiery koloryzujace sa zdrowe dla paznokci? Czy niszcza je w jakis sposob? Bo nie chce zeby moj trud z zapuszczaniem poszedl na marne.. Prosze odpiszcie.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
są w jakimś stopniu szkodliwe.. ale jeśli nadal będziesz co jakiś czas dawać odżywki itp. to się nie zniszczą ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
spokojnie, nic im się nie stanie, tylko pamiętaj gdybyś chciała dać jakiś ciemny lakier żeby najpierw dać jakąs bazę lub lakier bezbarwny, inaczej paznokcie Ci się odbarwią
 

Frappe

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
275
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Świata marzeń....
podobno szkodzą....
ale ja np prawie ze musze malować paznokcie, bo są wtedy trwardsze, bez lakieru są jak papier.... :( więc w jakims stopniu mnie lakier pomaga a czy jakoś głębiej szkodzi to nie wiem...
 

madziula1111

next.
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
647
Punkty reakcji
1
Zależy chyba też jakich lakierów używasz.
Lepiej kupić jeden lepszy niż kilka beznadziejnych.
Powinnaś dalej używać dżywek itd to chyba nie powinno się nim nic stać ;]
 

krwawa_mery

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
336
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Zależy chyba też jakich lakierów używasz.
Lepiej kupić jeden lepszy niż kilka beznadziejnych.

również popieram...mogę się założyć że jak dziewczyna używa prawdziwego lakieru do paznokci i odżywki to nic takiego strasznego nie powinno się paznokietkom stać ale jak się używa tandetnych lakierów za 2zł to niestety trzeba się przyszykować na to że paznokcie będą zniszczone i brzydkie;/
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
również się zgadzam z osobami po wyżej :)
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Rany a jak wyglądają paznokcie po badziewnym lakierze? Łamią sie bardziej, są matowe czy jak?
Bo nawet nie wiem :niepewny:

W takim razie jakie lakiery z których firm lepiej używać? Inglot może być?
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ale te lakiery za 2zł są po prostu słabsze, szybciej schodzą odpryskują itp. a nie niszczą... tak mi sie wydaje
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
a ja muszę stwierdzić że miniaturki (5ml) z miss selene są lepsze od lakierów z rimmela- chodzi mi tutaj o trwałość
 

dziwnajakas

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Podobno lakiery z brokatem powodują rozdwajanie się paznokci i jest to chyba prawda... Kupiłam sobie ładny, jasny niebieski lakier z brokatem (ok. 8 zł) i przez pewien czas malowałam się nim. W końcu paznokcie zaczęły mi się rozdwajać i łatwo się łamały. Od razu odłożyłam ten lakier i przez kilka miesięcy w ogóle nie malowałam się żadnym (tylko czasem bezbarwnym utwardzaczem do paznokci). Powoli zaczęły wracać do równowagi... Teraz maluję się czasem zwykłymi lakierami bez brokatu i wszystko jest ok ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja znalazłam taki który nie zawiera szkodliwego DBP, formaldehydu ani toluenu, co jeszcze... są dobre dla wegan. To lakiery marki jessica jak ktoś byłby zainteresowany. Na moich paznokciach sprawdzają się super!
 
D

Dorka123

Guest
Dobrze, że piszesz o tym formaldehydzie, widziałam co sie dzieje z paznokciami, jeśli ktoś jest na niego uczulony, a jest tu substancja silnie uczulająca, paznokcie robiły się sine jak po przytrzaśnięciu drzwiami. Jeśli ktoś używa jakichś tanich lakierów, wątpliwej jakości i zauważy, ze coś się dzieje nie tak z paznokciami to należy szybko zmyć lakier, bo można sobie narobić więcej szkody niż pożytku. A najlepiej po prostu zainwestować w dobry lakier.
 

malaandzia

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
lakiery Gelcolor z OPI, ktorych uzywam krzywdy mojej plytce paznokcia nie zrobily ... dlatego kupuje sprawdzone kosmetyki, nie zadowalam sie byle jakim lakierem.. wole miec dwa a konkretne
 

judutek

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
eee no zależy jakie kupujecie. Bez przesady. Wiadomo i jedzenie kupi się szkodliwe, ale jak czyta się etykiety to wszytsko jest dla ludzi ;)
 

palinka812

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli boisz się o swoje paznokcie, to nie polecam korzystania z tanich lakierów, tak jak pisały koleżanki wcześniej lepiej jest kupić jeden dobry lakier niż trzy tanie chińskie podróbki. Dodatkowo dobrze jest zabezpieczyć się odżywką do paznokci 3w1, lub 4w1 i wtedy masz pewność, że twoje paznokcie będą ładne i zadbane przez wiele lat :).
 
A

amisia

Guest
Jeśli będziesz kupowała lakier hybrydowy to w zupełności mogę Ci polecić lakiery z Makear. Ja ich używam od jakiegoś czasu i kiedy je zdejmuję nie uszkadzają mi płytki paznokcia. Ja nie używam żadnych odżywek, robię tylko cały czas manicure hybrydowy i mam ładne paznokcie. Nie łamią się, nie rozdwajają
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
kurde ja jakoś jestem wyjątkowo wrażliwa i po tym, od kiedy zdecydowałam się na hybrydy minęło trochę czasu zanim znalazłam właściwa marke, która nie uczula.
 
Do góry