Młoda osoba ucząca się mająca pomysł na biznes...

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Czy mam jakieś szanse na dotacje?? Albo pożyczkę??

Potrzebuje około 3000zł na start!
:)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
akurat w dotacjach sie nie orientuje, ale ostatnio zauwazylem ciekawa oferte mbanku dla przedsiebiorcow, pozyczka 10tys na jakikolwiek Twoj biznes, wystarczy przedstawic im dokumenty zalozenia dzialalnosci, na stosunkowo malym procencie, cos ponizej 10%. Gdy firma dobrze bedzie sie rozkrecac to bedziesz mogl wziac jeszcze po pol roku dodatkowo 20tys zl. Mysle, ze to bardzo uczciwa oferta dla osob ozpoczynajacych swoja dzialalnosc ;) Taka ciekawostka, gdybys nie znalazl mozliwosci dotacji (chociaz powininno cos sie znalezc :))
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Przez przypadek wpadłem na coś takiego w necie http://www.cis.wroclaw.pl/owies.html - podjadę tam w poniedziałek i zapytam bo powinni wiedzieć chyba jak z tym jest.


10 tys. to trochę dużo, ale jeżeli nie byłoby innej opcji... hehe


Dzięki za odpowiedź :)
 

pHeO

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Czy mam jakieś szanse na dotacje?? Albo pożyczkę??

Potrzebuje około 3000zł na start!
:)


dotacja unijna,bezzwrotna,wyplacana jednorazowo, w wysokosci 5000 euro BB)

musisz tylko sprawdzic czy Twoja dzialalnosc spelnia wymogi do otrzymania dotacji
 

Qbol

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Gdańsk
Też bym się chętnie dowiedział jakie wymogi należy spełnić.
 

asip

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
można też zarejestrować sie jako bezrobotny/bezrobotna w PUP i otrzymać pozyczkę bezzwrotną na biznes 18 000 zł warunkiem ejst prowadzenie działalności przez 2 lata z tego co sie orientuje :)

zależy od Twojego pomysłu na biznes - oczywiście jeżeli jest to pomysł innowacyjny to proponuje spróbować w inkubatorach technologicznych lub BA ( Bussines Angel) którzy sfinansują Twoje działalnia oraz wesprą merytorycznie i zapleczem technologicznym.

Jeżeli są to usługi a nie produkty lub sklep internetowy proponuje AIP ( inkubatory przedsiebiorczosci), które na start sa dobrym testem samego siebie jak i pomyslu na biznes.

W ostateczności można wystarać sie też o pożyczkę w Agencji Rozwoju Regionalnego ( w moim obszarze to MARR), którzy daja na start firmy anwet do 200 000 zł od 1000 zł i na bardzo preferencyjnych warunkach : oprcentowanie około 5-6 % w skali roku.

Oczywiście wszystko zalezy od typ biznesu , który chcemy prowadzić.

pozdrawiam
 

Top Girl

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
no-tylko,żeby wam się nie wydawało takie coś jest dla większości potrzebującuch do "PUPy" ;) jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy bezzwrotną pożyczką a...ZWROTEM !
Generalnie poza bankami,wszelkie takie instytucje daja dopiero ZWROT kosztów popełnionych przy inwestycji.
 

asip

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
no-tylko,żeby wam się nie wydawało takie coś jest dla większości potrzebującuch do "PUPy" ;) jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy bezzwrotną pożyczką a...ZWROTEM !
Generalnie poza bankami,wszelkie takie instytucje daja dopiero ZWROT kosztów popełnionych przy inwestycji.

Nie wiem czy do końca zrozumiałam Twoją wypowiedź, ale jeżeli miałeś na myśli iż najpierw sami inwestujemy swoimi pieniędzmi a nastpępnie ONI nam zwracają to faktycznie tak było z docjami unijnymi ( od tego roku zmieniły sie przepisy i jeżeli dofinansowanie wynosi 45% to TY wykładasz przy inwestycji 55% a Unia jednocześnie dopłaca 45% tak wielkim uproszczeniu).

Jeżeli masz pomysł na biznes z dziedziny IT/Mobile to dobra alternatywą może być incuBIT.pl, gdzie po przejściu etapu selekcji i po podpisnaiu umowy można otrzymać 30 000 EURO na start a nawet do 200 000 euro na cały projekt ( incuBIT.pl jets finansowany z UE działanie 3.1 więc pewna gotówka), tak jak wcezśniej wpsomniałam wszystko zależy od determinacji człowieka oraz częsciowo od pomysłu :)

Wszystkim "młodym przedsiębiorcom" życze powodzenia oraz wytrwałości w polskiej biurokracji ;)
pozdrawiam,
 

Top Girl

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
miałAś (spójrz na nick;) )

tia... tylko to wszystko nie jest takie proste, wiele zależy od regionu, w dużych miastach o dziwo trudniej o pomoc, gdyż te programy często opierają się o inwestycje w ramach wzrostu konkurencyjności napędzającej mikrorynek i kiedys tam przyczynowo-skutkowo poprawiając sytuację. Z tego powodu firma musi też zabłysnąć jakością usług, innowacyjnością, kosztami produkcji, czy wykonania, ekonomicznością etc...generalnie musi spełniać wiele warunków,przy czym programy dotacyjne zwykle ograniczają się do koncentracji nad wązką grupą branżową- firma robiąca gry komputerowe, tuningująca samochody,czy produkująca efekty audio-wizualne będzie musiała sie obejść ze smakiem. Inwestuje się w edukację pracowników i oświatę, turystykę,medycynę ,budownictwo, działki branzowo spokrewnione z biznesem,ekonomia,zarządzaniem , pomocą społeczną czy branżą IT. Oryginalne pomysły na ten rok raczej nie mają większych szans z uwagi na automatyczne monopolizowanie w mniej rozwiniętych ekonomicznie regionach,a w dużych miastach i aglomeracjach w sumie całkiem duży czynnik inwestycji wysokiego ryzyka...

Próbować zawsze można,ale co się trza nazałatwiać i nawypełniać to już wasze. Nie wiem czy wiecie,ale firma musi mieć stanowiska pracy, jak sa kompy, to cały soft oryginalny,pracownik musi móc się wysikać,coś zjeść,czegoś napić,trza mu ufndowac szkolenie,zapewnić ubezpieczenie i bezpieczeństwo w miejscu pracy, a nawet trza mieć strażnika- tia...zatrudnić kogoś z przeszkoleniem + kogoś, kto przeszkoli z BHP,a jak jest kuchnia,to jeszcze wchodzi sanepid na głowe i może stwierdzić,że zabudowa do przebudówki,bo gzymsik jakiś wystaje...
takie niemalże są realia załatwiania sobie dużych zwrotów dotacyjnych , przy jednoczesnej działaności o pewnym ryzyku wtopienia,czy nie zapewnienia odpowiedniego motoru ekonomicznego (bycia nadajacą się częścią do stworzenia całości struktury ekonomicznej regiony,czy tam miasta)
 

123ewa

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Można dostać dotację (bezzwrotną) 40 tys zł. Wiem, bo dostałam. Dowiedzieć się można w swoim Wojewódzkim Urzędzie Pracy (albo poszukać w internecie) Dotacje w ramach programu Kapitał Ludziki, działanie 6.2.
 

bioevo

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
o takie rzeczy najlepiej pytać w UP, ja się obecnie staram o dopłatę do DG, na sumę 18 tyś zł
 
A

Alek06

Guest
Można dostać dotację (bezzwrotną) 40 tys zł. Wiem, bo dostałam. Dowiedzieć się można w swoim Wojewódzkim Urzędzie Pracy (albo poszukać w internecie) Dotacje w ramach programu Kapitał Ludziki, działanie 6.2.


Czy rzeczywiscie tak prosto mozna otrzymac taka dotacje ?
A czy myslicie juz o ubezpeiczeniu swojej firmy ?
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
U mnie wygląda to tak, chciałem otworzyć firmę zajmującą się frezowaniem elementów precyzyjnych.
do 17 000 PLN - jeśli firma będzie jednoosobowa, zwolnienie z płacenia ZUS przez pierwsze 6 miesięcy, firma musi się utrzymać min. przez rok
(inaczej trzeba oddać całą sumę + odsetki)
warunki: 2 poręczycieli zarabiających minimum 1700 zł brutto miesięcznie, lub zabezpieczenie na zamrożonej lokacie w wysokości danej kwoty plus odsetki, starający się o dotacje może negocjować warunki z dyrektorem PUP, 30 % wkładu własnego

W procesie kwalifikacji przede wszystkim uwzględnia się takie cechy jak:
wiek, doświadczenie, wykształcenie

Czyli młoda osoba bez specjalistycznego wykształcenia w danej branży, bez wkładu własnego oraz doświadczenia nie ma szans na jakąkolwiek dotację, ani na pożyczkę inwestycyjną tym bardziej jeśli się jeszcze uczy i nie ma stałego źródła dochodu.

P.S było to na początku zeszłego roku i mogło się przez ten czas nieco zmienić

3000 PLN? nawet nie wystartujesz same koszta administracyjne są duże
 
A

ania.s

Guest
W przyszłym roku prawdopodobnie nie bedzie zadnych ciekawych dotacji dostepnych juz.
 
Do góry