Ludzie-szkielety

P

Pałka

Guest
Archestrades, ateński generał urodzony w czwartym wieku p.n.e, był tak chudy, że gdy jego przeciwnicy pojmali go i zważyli, bo obliczyć okup, z rozczarowaniem odkryli, że nie jest wart nawet półtora obola. Szczupłość innego starożytnego Greka, poety komicznego Filemona, była przysłowiowa i jego imię stało się w Grecji obiegowym określeniem człowieka niezwykle chudego. Sissi, cesarzowa Australii, odczuwała wręcz patologiczny strach przed utyciem i w ogóle nie chciała jeść. Spożywała jedynie soki owocowe i warzywne oraz krew z gotowanego mięsa. Była ponoć nawet piękna, ale przy wzroście 168cm masa jej ciała nigdy nie przekroczyła 40 kg. Najchudszym mężczyzną, jaki kiedykolwiek żył, był francuz Claude Ambrosie Seurat. Urodzony w roku 1798 we francuskiej prowincji Szampanii, wystawiał się na pokaz we Francji i w Wielkiej Brytanii około roku 1825. Mimo wzrostu 160cm ważył jedynie 16 kg i nie było obaw, że utyje. Jego codzienny posiłek składał się z kromki chleba i kieliszka wina. Tors tego człowieka miał jedynie 8cm grubości, co sprawiało że w jasnym świetle można było dosłownie zobaczyć, jak bije jego serce. Mimo to Seurat cieszył się doskonałym zdrowiem przez całe życie. Jednak najchudszą osobą w dziejach była Rose Lee Plemons, przypominająca do złudzenia fotografię rentgenowską, ponieważ jasne światło przeświecało przez nią! Urodzona w Wielkiej Brytanii w 1878r. w wieku 16 lat ważyła tylko 12 kg przy wzroście 152cm. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku w cyrkach i innych tego typu przedstawieniach występowało wielu zadziwiająco chudych mężczyzn, takich jak Chudy John Malone, Percy Pape i James Coffey. Najszczuplejszym z nich był bezsprzecznie Isaac Sprague, urodzony 14 maja 1841r w Massachusetts. Przez pierwsze dziewięć lat życia Isaac rósł normalnie. W wieku 10 lat nagle z przerażającą szybkością zaczął tracić na wadze i żaden lekarz nie potrafił podać przyczyny tego zjawiska. W wieku 16 lat Isaac - ważący już wtedy później 18 kg - poszedł z ojcem do cyrku. Kasjer wpuścił go bezpłatnie i zaalarmował dyrektora. Po występie przedstawiono mu ofertę nie do odrzucenia. Porzucił wiec pracę u szewca i wstąpił do showbiznesu. Dominica Castagne spotkał smutny los. Urodzony w 1869 roku we francuskiej prowincji Salogne, już jako dziecko był nadzwyczaj szczupły i kiedy skończył studia na wydziale architektury, ważył nie więcej niż 22kg. Podjął pracę w firmie jako konsultant architektoniczny, czym zarabiał na skromne utrzymanie. Obok niego pracował niejaki Cruzel, którego Castanga dosłownie zafascynował. Przekonany, że szerokie rzesze publiczności będą podzielać jego zainteresowanie, namówił Castanga na porzucenie uczciwej pracy i zatrudnienia się w jakimś objazdowym teatrzyku osobowości. Cruzel, oczywiście, niedługo potem został jego managerem i już niezależnie pokazywał swojego protegowanego w Marsylii w 1896r. Kilka razy objechali Europę i osiągnęli pewien sukces. Ale Castangę wpędzała w depresję konieczność robienia z siebie widowisko. Pewnego dnia po przedstawieniu powiesił się w swoim pokoju hotelowym.

http://www.cidernet.pl/~piotr/gify4/l91.jpg
Od lewej: Pat Robinson(29kg), Dominic Castanga(23kg), Percy Pape(31kg), Chudy John Malone(34kg)
http://www.cidernet.pl/~piotr/gify4/l92.jpg
Isaac Sprague(20kg)
 

K@mil@

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Dziwi mnie fakt że ci ludzie przy takiej wadze wogóle urzymywali się na nogach...okropne... :niepewny:
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Poprostu gościu chce sobie ponabijać posty.

Jak można żyć z taką małą wagą???Ile ci ludzie przeżyli???
 
P

Pałka

Guest
Jak można żyć z taką małą wagą???Ile ci ludzie przeżyli???
Myślę że organizm się przystosował do znikomych porcji jedzenia. Niestety to są jedyne informacje jakie były. Na pewno mieli mało tkanki mięśniowej(już nawet nie wspomnę o tej tłuszczowej ;) ) i na starość ciężko im było się ruszać. Współczuje im.
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
wspóczuć tylko tym ludziom, dla mnie tak mało ważący człowiek :mruga: wystepujący w cyrku raczej przeraził by mnie swoim stanem, niz napawał zachwytem.
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Pierwszy raz o czymś takim słyszę... Straszne!
Ostatnio byłam w Oświęcimiu i jakoś tak od razu przed oczami przesuwają mi się obrazy stamtąd jak patrzyłam na tamte zdjęcia...
No ciekawe ile tacy ludzie przeżywali...
 

Anittkaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
363
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Elblążkowo
Nie moge sobie wyobrazic jak oni funkcjonowali...przeciez wystarczy aby lekki wiatr zawial i juz ich nie ma...
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
Ale jak strasznie wyglądali!!!!
Okropnie!!


Dziwne że nie mieli ani anemii ani zaniku mięśni...
 
P

Pałka

Guest
Myśle że ciało się dostosowało do tej wady genetycznej(chudość)... Ale wyglądali rzeczywiście okropnie, "skóra i kości" w dosłownym znaczeniu
 

Smoczy Płomień

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Po prostu dla mnie głupie jest to, ze ludzi rozśmieszała ich "choroba". Głupie jest to, że więkrzość tych ludzi wykożystywała to do zarobku. No ale ludzie to ludzie
 
P

Pałka

Guest
Po prostu dla mnie głupie jest to, ze ludzi rozśmieszała ich "choroba". Głupie jest to, że więkrzość tych ludzi wykożystywała to do zarobku. No ale ludzie to ludzie

Po 1-nikt ich nie zmuszał żeby występowali, 2-nie wiadomo czy ludzie się śmieli, taka przypadłość po prostu była nowa dla ludzi i chcieli to zobaczyć, 3-nie "wykorzystywani dla zarobku", bo przecież oni też dostawali pieniądze za występy. Nie byli niewolnikami. Gdyby nie chcieli, nie musieliby tego robić. No, jest wyjątek, Dominic Castagne.
 

IloveSpeed

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Sa rozne wady genetyczne. Moze tutaj mamy do czynienia wlasnie z jednym z takich przypadkow. Z jednej strony straszne. Z drugiej fascynujace.
 
P

Pałka

Guest
Mnie też to fascynuje. Ale to nie znaczy że chciałabym tak wyglądać.
Fascynuje mnie budowa, organizm i sposób życia takiego człowieka.
 

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Sissi, cesarzowa Australii, odczuwała wręcz patologiczny strach przed utyciem i w ogóle nie chciała jeść.

W Australii nie bylo cesarstwa, a Sissi byla cesarzowa Austrii :)

Pozatym.. Mimo, ze nie waze duzo, i chcialabym wazyc mniej niz 40 kg, to czytajac to poczulam jakies obrzydzenie. Wiem, wiem, ze to moze jakas choroba, ale no coz.. wspolczuje takim ludziom bardzo serdecznie.
 
Do góry