Rozwój osobisty - książki, które warto przeczytać

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Witam.

Od pewnego czasu (mniej więcej pół roku) interesuję się tematyką rozwoju osobistego. Jak wiadomo na rynku jest mnóstwo książek na ten temat, jednak mało która zasługuje na większą uwagę - większość to chyba poradniki dające takie rady jak "zmień swoje myślenie", "bądż optymistą" itp - czyli znane, proste hasełka, które są tylko hasełkami. Czyli książki nie dające praktycznie żadnych praktycznych wskazówek, czy przykładów.

Ja narazie mogę polecić jedną książkę "Sztuka efektywności. Skuteczna realizacja zadań" (orginalny tytuł "Getting Things Done"). Przeczytałem i choć w niektórych miejscach widać typowe lanie wody, to jednak parę wskazówek odnośnie organizacji własnego życia wcieliłem w życie :)

Czekam na wasze propozycje.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Anthony Robbins - i wszystkie jego ksiazki
zwlaszcza "Obudz w sobie Olbrzyma", fajna ksiazka ;)
 

Patrick182

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wielkopolska
Arkadij i Borys Strugaccy - "Stalker", "Miliard lat przed końcem świata"
Książki Paulo Coelho

To moje ulubione :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Polecam czystym sumieniem ksiażkę Konrada Milewskiego "Niebo na Ziemi". Książka to drogocenna wskazówka jak żyć przekraczając siebie, ciagle się rozwijając a przy tym spełniając marzenia. Ksiażka jest skierowana do ludzi wierzących ale eż dla tych poszukujących :) Uświadamia nam naszą niepowtarzalną wartość. Podtytułem ksiażki jest Zapragniesz i spełnisz Marzenia. są wiej miejsca na różne notatki dzięki którym możemy dokonać refleksji, wyzwolić w sobie pozytywne emocje. ksiazka to przykład z życia oraz niebanalne historie. jest tak wiele radosci i entuzjazmu. Polecam warto ją przeczytać.
 

Thoru

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lubin
Polecam:
*Haruki Murakami - wszystkie książki, świetny pisarz :)
*Natuso Kirino - "Ostateczne wyjście"
*James Patterson - "Pamiętnik pisany miłością" - można sie popłakać ;)
 

Verdi

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Pismo święte - polecam zacząć od Nowego testamentu ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Martin E. P. Seligman - Co możesz zmienić, a czego nie możesz

Połączona biomedycyna z samodoskonaleniem się. Interesującym faktem jest, że jak tytuł wskazuje autor radzi co możemy zmienić w naszym życiu, a co jest od nas niezależne. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i stresu.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
a ja polecam książkę psychologiczną

pt: "Okularnica"
autor:Wojnarowska Elżbieta
jest to książka bardziej tak dla młodzieży przedstawia ona życie normalnej dziewczyny, która z powodu rozstania rodziców oraz
nie odwzajemnionej miłości popełnić samobójstwo, dzięki pomocy swojej przyjaciółki próbuje odbudować swoje życie i takie tam :)
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
"Sztuka efektywności. Skuteczna realizacja zadań"
o to coś dla mnie.. ;p
właściwie to gdzie szukać tego typu książek ? w bibliotekach ? nie sadzę. Pewnie muszę nastawić się na zakup ? ;p
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
czego nie jeszcze zależy w jakiej bibliotece :)

może to i śmiesznę ale bardzo zainteresował mnie książka
Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec"
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Pt: "PSYCHIATRIA DZIECI I MŁODZIEŻY"
Autor: Namysłowska Irena
Książka o rozwoju młodzieży i dzieci. Są tam opisane zaburzenia emocjonalne okresu dzieciństwa takie jak jąkanie się,
jak fobie i różne inne :)
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
o to coś dla mnie.. ;p
właściwie to gdzie szukać tego typu książek ? w bibliotekach ? nie sadzę. Pewnie muszę nastawić się na zakup ? ;p

W/w książkę kupiłem przez Internet - w wydawnictwie OnePress. Ale o "Getting Things Done" (GTD) jest mnóstwo artykułów w Internecie.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Pt: "Czarny leksykon"
Autor: Białecka Joanna
Jest to książka gatunku biografia, autobiografia czy tam właśnie pamiętnik.
Świetna książka! Dobry styl, ciekawy temat! I co najważniejsze, wszystkie zbrodnie opisane w książce są autentyczne. Polecam!
 

r3I3orn

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
146
Punkty reakcji
0
Miasto
EU
A to ja polecę:

- Wodnikowe Wzgórze

Książka warta uwagi.
 

Makavel

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2007
Posty
190
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Cyrk
ja czytam co wpadnie w rękę, ale najlepsza jest własna obserwacja, później analiza, nie ma książki, która zastąpi doświadczenie
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Jasne, że własne doświadczenie jest najcenniejsze, z drugiej strony po co wyważać otwarte drzwi?
A co do książek właśnie zacząłem czytać "7 nawyków skutecznego działania" - autor: Stephen R. Covey
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
Polecam czystym sumieniem ksiażkę Konrada Milewskiego "Niebo na Ziemi". Książka to drogocenna wskazówka jak żyć przekraczając siebie, ciagle się rozwijając a przy tym spełniając marzenia. Ksiażka jest skierowana do ludzi wierzących ale eż dla tych poszukujących :) Uświadamia nam naszą niepowtarzalną wartość. Podtytułem ksiażki jest Zapragniesz i spełnisz Marzenia. są wiej miejsca na różne notatki dzięki którym możemy dokonać refleksji, wyzwolić w sobie pozytywne emocje. ksiazka to przykład z życia oraz niebanalne historie. jest tak wiele radosci i entuzjazmu. Polecam warto ją przeczytać.

cos dla mnie ludzi poszukujących nie widziałam tej książki gdzie ja kupiłaś w Empiku czy jakoś w necie?
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
ja osobiście kupiłam ja w merlinie ale wiem że jest już dostępna w empiku, bynajmniej u mnie ją widziałam :) na stronie ksiażki jest więcej info.
 
Do góry