Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

POLSKIE SERWISY AUKCYJNE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 ThugLife

ThugLife

HipHop Maniak √ιק

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 869 postów

Napisano 18 luty 2008 - 12:52

Najbardziej znanym jest z pewnością Allegro, później eBay...

Mniej znane:
Świstak Bazarek24 Sprzedam.pl Subasta Kiermasz.pl Dumos.pl aleBabka

Zauważyłem, że pojawiło się kilka serwisów aukcyjnych na których Przedmioty wystawiać można za darmo.

Który z nich jest waszym zdaniem najlepszy??

• 0

#2 rastafaray

rastafaray

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 19 luty 2008 - 14:42

Mam ograniczone zaufanie do tego typu serwisów więc jeśli już to wybrałbym allegro, aczkolwiek trochę kręcę nosem :)
  • 0

#3 ThugLife

ThugLife

HipHop Maniak √ιק

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 869 postów

Napisano 19 luty 2008 - 17:11

Mam ograniczone zaufanie do tego typu serwisów więc jeśli już to wybrałbym allegro, aczkolwiek trochę kręcę nosem :)

Będąc kupującym też zawsze wybiorę Allegro.
Ale sprzedając cokolwiek denerwują mnie prowizje od sprzedaży... :)
  • 0

#4 Berials

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7372 postów

Napisano 20 luty 2008 - 01:23

Prowizja prowizją ale kilka milionów ewentualnych kupujących..

Ja sprzedaje na allegro (i kupuje) od wielu lat i jakoś mnie te prowizje nie denerwują, jest na nie sposób :].
  • 0

#5 rastafaray

rastafaray

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 21 luty 2008 - 16:04

Ja nic nie sprzedaję na szczęście. Za słabe nerwy mam na to :) Kupujący jestem i to najczęściej w sklepie typu agito bo mam przynajmniej spokojną głowę, a i faktury, gwarancje tudzież ewentualne reklamacje też bezproblemowo. A tak to nie wiem do kogo się zgłosić. Ja rozumiem, że kupowanie na aukcjach może być korzystne i bezpieczne, ale wydaje mi się, że do tego trzeba mieć dryg, a ja nie mam czasu i chęci się w to zagłębiać.
  • 0

#6 RaHmen

RaHmen

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 22:22

Kozystam z Allegro i chyba jest najlepszy wedlug mnie
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Majkel_1991

Majkel_1991

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 20 marzec 2008 - 22:33

Allegro.pl
  • 0

#8 Lesinek

Lesinek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 19:36

Dopiero co powstał
www.vidogo.pl
fajnie sie zapowiada :)
  • 0

#9 BandaiWanda

BandaiWanda

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 16:40

Ten serwis, który reklamuje kolega wyżej juz nie istnieje, właściwie to wogóle o nim nie słyszałam. Trudno jest sie wybić z dobrym pomysłem w tej branży, jesli nie proponuje się czegoś zupełnie nowego, nie trafia się w niszę, zapotrzebowanie. A serwisy kopiujące allegro powstają szybko i często i równie szybko słuch po nich ginie. Zobaczymy jak da sobie radę sprzedajemy.pl, promują sprzedaż w regionie, szybko i bez opłat, ale lepiej to sprawdzić samemu, dlatego wystawiłam tak kilka rzeczy na próbę, trochę przeczytanych książek http://sprzedajemy.p...styka-i-poezja. To będzie najlepszy test, osobiście sprawdzę, czy tak szumne i ambitne zapewnienia twórców sprzedajemy.pl sie sprawdzą...
  • 0

#10 CargO

CargO

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:54

Ostatnio trafiłem na fajna platformę na facebooku, wystarczy w wyszukiwarce wpisać "kupuje.to", to jest coś podobnego dl allegro z tym że w założeniach ma być darmowe oraz posiadać kilka innych ciekawych funkcji. Wydaje mi się że to jest ciekawy projekt, który ma szanse przebicia. Ma wystartować pod koniec kwietnia.
  • 0

#11 cala

cala

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2012 - 17:51

Niedawno powstal inny serwis http://www.bazarek.co.uk polski serwis aukcyjny w UK, mysle ze to niezly pomysl z kilku powodow, pierwszy to, to ze nie jest w Polsce i urzad skarbowy nie ma dostepu do ich baz, po drugie mozna zarobic cos w funtach i to akurat nie przeszkadza mi wcale, no i zawsze latwiej kupic cos fajnego w Anglii bez wyjezdzania tam, a przy tym nawiazac moze jakis kontakt. Oby tylko sie rozkrecil, to bedzie niezla opcja.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 insomnia4321

insomnia4321

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:26

w lipcu powstał w 100 % polski serwis aukcyjny - http://aukcje.mixfirm.pl/
zasady działania tradycyjne, jednak zupełnie inny sposób rozliczeń, żadnych prowizji od sprzedaży ani od wystawiania aukcji, promowanie prawie darmo, system opłat ryczałtowy - miesięczny abonament, naprawdę niski i w tym nieograniczona ilość aukcji do wystawienia
fajne funkcje, których nie posiada konkurencja, np. automatyczne przedłużanie aukcji, sto razy lepszy edytor wizualny plus importer gotowych aukcji z allegro
proste, jasne zasady, żadnego wyzysku sprzedających jak na innych prowizyjnych portalach
serwis przeznaczony typowo dla biznesu, dość elitarne jest to, że wystawiać się mogą zarejestrowane przedsiębiorstwa
szykuje się rewolucja w e-commerce w Polsce?
  • 0

#13 szadzia

szadzia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 18:16

Zarejestrowałam się ostatnio na tym nowym portalu tylko dla firm :https://aukcje.mixfirm.pl/, nawet skusiłam się i kupiłam z niego buty powiem szczerze, że jest bardzo dobrą alternatywą poneważ jest dużo bardziej przejrzysty i czytelny no i do tego masz pewność, że kupujesz od sprawdzonych firm;) a buty przyszły bardzo szybko, są genialne a kontakt ze sprzedającym pierwsza klasa.

Polcam ten nowy portal;)

Zajrzyjcie sobie ludzie na niego :klaszcz: ;)
  • 0

#14 tomek_razdwatrzy

tomek_razdwatrzy

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 08:49

A ja niedawno w sieci trafiłem na serwis http://webaukcje.pl dość spory serwis a mimo to dopiero teraz trafiłem tam co sądzicie ?
  • 0

#15 okazja777

okazja777

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 15:36

Nie chętnie to przyznam ale ALLEGRO bije resztę na głowę i nie prędko się to zmieni.
  • 0

#16 Martynka76

Martynka76

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 luty 2013 - 14:04

Ja korzystam z serwisu http://aukcje.mixfirm.pl/ Mam przynajmniej pewność, że aukcje są w 100% bezpieczne, bo wystawiane są tylko przez zweryfikowane firmy.
  • 0

#17 Bal_lerina

Bal_lerina

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 26 luty 2013 - 15:04

Ja też korzystam z Allegro, próbowalam coś sprzedawać na Tablicy, ale wkurza mnie te mailowanie i jeszcze negocjacje o 5 zł - masakra.
Za to jeśli chodzi o samo kupowanie, to kolega mnie zaciekawił serwisem za10groszy. Kupił teraz wypasiony ekspres do kawy za jakieś 200 zł ze wszystkimi kosztami już.
  • 0

#18 Lucka8

Lucka8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 28 luty 2013 - 16:29

Ja jakoś nie mam zaufania do ludzi z Allegro. Zamówiłam tam raptem 3 razy - ciuchy, które zawsze były a to za małe a to za duże. Stwierdziłam, że wole robić zakupy w normalnym sklepie z ubraniami gdzie mam możliwość przymierzenia itp. Jeśli chodzi o zakupy on line to korzystam z empiku i z za10groszy.pl. Ten ostatni to akurat poratl aukcyjny, gdzie udało mi się kupić perfumy za niecałe 50zł. Razem z dostawą i zakupionymi u nich kredytami, za które się przebija aukcje zapłaciłam łącznie 170 zł. Więc tak czy inaczej wyszłam na plus. Bezpieczny serwis, sprawdzony na "własnej skórze" więc korzystam nadal.
  • 0

#19 Mrówa85

Mrówa85

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 210 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 17:02

Lucka8- bo tam masz tylko nowe rzeczy i jak piszesz, tam się licytuje. Na alegro można nabyć za to różne kwiatki :) zwłąszcza jak to prywatna osoba wystawia a nie sklep. Ja tam najwyżej książki zamawiam albo coś w tym stylu, elektroniki bym się bał - niewiadomo czy będzie działać, i czy to niekradzione.
Tak swoją drogą to i tak chyba sporo zapłaciłaś - nie wiem jak można tyle kasy wydać na perfumy. :D
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Radek211

Radek211

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 17:50

Miałem do czynienia z różnymi portalami aukcyjnymi i jak przeanalizowałem całą sytuację to stwierdzam, że najbezpieczniej robić zakupy w MixFirm. Sprzedają tam firmy, a nie nieznani sprzedawcy. Ostatnio trafiłem tam na w CB radio w atrakcyjnej cenie. Cała transakcja poszła bardzo sprawnie, radyjko chodzi perfekcyjnie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0