Wpływ tabletek YASMINELLE na organizm.

Iwonaaa18

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałam zapytać co by sie stało,jakbym brała tabletki Yasminelle bez tygodniowej przerwy między opakowaniami.
Czy miałoby to negatywny wpływ na mój organizm?czy dostałabym okres wtedy?
proszę o odpowiedź
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
po to bierze się dwa opakowania pod rząd żeby nie mieć krwawienia z odstawienia. może jedynie pojawić się lekkie plamienie podczas drugiego opakowania. teoretycznie można tak robić (patrz ulotka) ale nie jest zalecane robienie tego zbyt często.
 

Cruella De Mon

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Chciałam zapytać co by sie stało,jakbym brała tabletki Yasminelle bez tygodniowej przerwy między opakowaniami.
Czy miałoby to negatywny wpływ na mój organizm?czy dostałabym okres wtedy?
proszę o odpowiedź

Jeśli nie zrobisz tygodniowej przerwy w stosowaniu tabletek, nie dostaniesz okresu z odstawienia. Podczas przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania może wystąpić niewielkie plamienie lub krwawienie. Dodatkowo dodam, że jeśli chcesz przesunąć miesiączkę o przykładowo trzy dni - rozpoczynasz kolejne opakowanie trzy dni wcześniej. Tak działa ten mechanizm :D
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
a powiedzcie mi jak to jest z alkoholem podczas brania tabletek Yasminelle?;]
 

ComeBabyToMe

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Białystok
Jeśli weźmiesz 2 opakowanie bez przerwy na okres, to po prostu nie będziesz go miała ;) Mój lekarz, mówi, że czasem nawet jest to wskazane, ale bez przesady ! Nie rób tego często ! Tylko w awaryjnych sytuacjach np. gdy okres wypada Ci na wyjazd, sylwestra czy coś ;)
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Hejo:)
Za pare miesiecy po porodzie planuje zarzywać yasminelle.
Powiedzcie mi chudniecie/tyjecie po nich?Pisdzcie wszystko co o nich wiecie:) byłabym wdzięczna:)
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
ja osobiście schudłam 4 kg w ciągu miesiąca :) na początku miałam poranne mdłości i wstręt do jedzenia. akurat mi to nie przeszkadzało bo zawsze chciałam zrzucić te 4 kg. no i miałam plamienie przez pierwszy miesiąc brania ale po pierwszej przerwie wszystko minęło jak ręką odjął :) teraz jestem chyba przy 5 opakowaniu i jak na razie mi służą. Teraz to i podczas okresu normalnie funkcjonuję :) jak na razie same plusy.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
no to się chyba na nie skusze:) po urodzeniu pasowało by "coś" zrzucić:)
 
C

*ChMuRkA*

Guest
w tym miesiącu zaczęlam brać te tabletki, czy odrazu mogę nie robić tygodnia przerwy na okres? czy to jest nie wskazane przy pierwszych tabletkach? p.s. mój lekarz mówił, że takie przesuwanie okresu jest nie wskazane, ponieważ okres później trwa 2 tyg i organizm jest rozregulowany.
 
B

Blancaaa

Guest
1 miesiac brania tabletek to zrob lepiej ta 7 dniowa przerwe, potem sobie jak chcesz rob
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
okres później trwa 2 tygodnie?? pierwszo słyszę. ja brałam 2 opakowania pod rząd i krwawienie z odstawienia miałam o wiele mniejsze i jak zawsze 5dniowe.
 

garnier

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Biore 1sze opakowanie Yasminelle i wczoraj wieczorem zapomnialam wziac tabletke:/ wzielam dzisiaj rano i nie minelo 12h ale tam jest napisane ze jezeli to jest trzeci tydzien (a jest) to nalezy nie robic przerwy na okres tylko wziac drugie opakowanie ale jezeli to dopiero moje pierwsze opakowanie to czy nie bede miala komplikacji ze nie zrobilam przerwy?
 
B

Blancaaa

Guest
wiec jezeli wzielas ta zapomniana tabletke przed uplywem tych nieszczesnych 12 godzin to robisz 7 dniowa przerwe po skonczeniu brania tych tabletek, do konca wez wszystkie tabletki lepiej bez zapominania ;)
 

garnier

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
tak ale ja jej zapomnialam w 3 tygodniu a tam jest napisane ze jezeli zdazy sie zapomniej w 3 to bez przerwy brac i nie wiem:/
 
B

Blancaaa

Guest
od zapomnienia tej tabletki minelo 12 godzin????napisalas ze nie minelo wiec czego panikujesz, rob normalnie 7 dniowa przerwe jezeli jest tak jak napisalam
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
Blancaaa dobrze Ci mówi. Przeczytaj dokładnie ulotkę... nawet w opakowaniu pisze "Tylko jedna tabletka pominięta (przyjęta ponad 12 godzin za późno) i jest odnośnik, że nie robi sie przerwy. więc skoro nie przekroczyłaś 12 godzin to robisz normalnie 7dniową przerwę.

!!Ulotka rzecz święta!!
 
B

Blancaaa

Guest
i nawet jezeliby przekroczyla te 12 godzin to tak moglaby zrobic 7 dniowa przerwe bo tabletki przestaja dzialac po ok 35 godz...ehhh dziewczyna zaczela brac tabletki nie czyta ulotki i jeszcze mi nie wierzy <_<
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Blancaaa przeczytała ulotke yasminelle to sie za głowe chwyciłam, powiedz mi kiedy mpgą pojawić się PIERWSZE EFEKTY UBOCZNE? tzn omdlenia, wypadnie włosów itp?? Przy 1ym opakowaniu czy przy kolejnych??
 
Do góry