Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

SIEKIERA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 23 maj 2008 - 09:18

A z której płyty? ;)
  • 0

#22 Dezerter 38

Dezerter 38

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 23 maj 2008 - 18:50

Warto chyba dodać, że utworów Siekiery można posłuchać czasami na koncertach Armi - Budzyński jak widać pamięta o swoich korzeniach ...i muszę przyznać, że ten momenty na koncercie Armi podoba mi się najbardziej
  • 0

#23 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 23 maj 2008 - 20:00

Warto chyba dodać, że utworów Siekiery można posłuchać czasami na koncertach Armi - Budzyński jak widać pamięta o swoich korzeniach ...i muszę przyznać, że ten momenty na koncercie Armi podoba mi się najbardziej

Koncertu Armii jeszcze niestety nie uświadczyłem :( Ale bardzo dobrze, że Budzy pamięta o Siekierze, bo mimo krótkiej kariery narobiła ona sporo hałasu w polskiej muzyce punkowej.
  • 0

#24 turecky

turecky

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 25 maj 2008 - 22:47

A z której płyty? ;)

Z "Nowej Aleksandrii" :D
  • 0

#25 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 26 maj 2008 - 18:50

Każdy lubi to co lubi. Ja na przykład mógłbym słuchać tego krążka godzinami i by mi się nie znudził. W takim razie spróbuj starszych piosenek z '84 roku ;)
  • 0

#26 tomek_1425211

tomek_1425211

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 89 postów

Napisano 03 czerwiec 2008 - 14:09

Kurde jeszcze niedawno pisałem że siekiera jest dla mnie za cięzka, nie mogłem się do niej przekonać i rzeczywiśćie tak było. Ale ostatnio kumpel w szkole puscił mi pare piosenek i kurde no nie wiem jak to się stało ale zaczałem ich słuchać . Ostatnio mam fazę na piosenki idzie wojna, ludzie wschodu i burek dobry pies.

P.S Mógłby mi ktoś wypisac nazwy wszystkich płyt siekiery ??

Użytkownik tomek_1425211 edytował ten post 03 czerwiec 2008 - 15:47

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Dezerter 38

Dezerter 38

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 16 wrzesień 2008 - 22:00

P.S Mógłby mi ktoś wypisac nazwy wszystkich płyt siekiery ??

Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale wyszła nowa w 2008 roku dzięki pasjonatom z wielce zasłużonej wytwórni niezależnej
W MOICH OCZACH
Z Jarocina
sprzedało sie 6 tyś
polecam masę ciekawych informacji

Użytkownik Dezerter 38 edytował ten post 16 wrzesień 2008 - 22:01

• 0

#28 Adamoss

Adamoss

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 428 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 20:04

Siekiery zaczalem sluchac niedawno i powiem ze kilka piosenek mi sie spodobalo. Ale najlepsze sa z Jarocina 84' :P
  • 0

#29 TommyGun

TommyGun

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 10:42

"Nowa Aleksandria" to obok "Klaus Mitffoch", najlepszy polski album. :)
  • 0

#30 Dezerter 38

Dezerter 38

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 19 styczeń 2009 - 23:15

"Nowa Aleksandria" to obok "Klaus Mitffoch", najlepszy polski album. :)

:) Uważam dokładnie tak samo!
nic się nie zestarzały, słucham je z taką samą ekscytacją jak ....ćwierć wieku temu!
ciekawe czy na 3 miejscu stawiasz czarną Brygady Kryzys czy czerwoną AYA RL?
  • 0

#31 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 01 luty 2009 - 16:43

Czy Siekiera wróci? Właśnie znalazłem w internecie półoficjalne informacje o rzekomej reaktywacji puławskiej legendy.

Wizja wskoczenia Tomasza Adamskiego jednym skokiem z powrotem w rok 1984 czy 1987 może świadczyć albo o ograniczeniu umysłowym stawiającego taką tezę albo o kompletnej nieznajomości osoby Tomasza Adamskiego. Myślę, że na tym forum mamy do czynienia raczej z tą drugą "opcją" Wink Bo nie jest to akcja pt. "No to przećwiczmy stare kawałki i pojedźmy w trasę odgrzać stare kotlety"
Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy z Robertem Jaroszem na umówione spotkanie z Dzwonem w kwestii wydania Siekiery na dzień dobry usłyszeliśmy następujące zdanie:
"SIEKIERA jest ideą, która nigdy nie została wyrażona we właściwy sposób przede wszystkim ze względu na ograniczenia techniczne sprzętu, którego używaliśmy, ale również i niski czasem poziom umiejętności technicznych niektórych muzyków"
Zwracam Państwa uwagę na drugie słowo w tym zdaniu, pierwszym zdaniu, jakie mieliśmy okazję usłyszeć z ust Tomasza. Mówiąc szczerze nogi się pode mną ugięły, gdy sobie to zdanie przeanalizowaliśmy wracając z Puław do Warszawy autem (dobrze więc, że siedziałem).
Następnie okazało się, że Tomasz Adamski wraz z Pawłem Młynarczykiem (klawisze w Siekierze nowofalowej) pracowali nad materiałem SIEKIERY III (tak to sobie umownie nazwijmy) kilka miesięcy i powstały nowe utwory. Prace z pewnych względów zostały zatrzymane. Jeden utwór jest w zasadzie gotowy, drugi wymaga dogrania "gościnnego" wokalu.
W tej chwili Tomasz Adamski pracuje nad całym materiałem tego trzeciego wcielenia SIEKIERY. Rozmawialiśmy czy umieścić te utwory na płycie nowofalowej Siekiery, jako zapowiedź nowego materiału, jednak ostatecznie nie zdecydowałem się na takie rozwiązanie.
Miałem zaszczyt wysłuchania tych utworów i myślę, że w momencie ich opublikowania reakcja słuchaczy będzie podobna do reakcji punków w Jarocinie w 1985 roku. A Tomasz Adamski ma pełną wizję nowego oblicza swojej muzyki, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak i wizualnej. Powstaje coś, co będzie totalnym zaskoczeniem dla Nas wszystkich.

http://ultimathule.n...=...c&start=510
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 TommyGun

TommyGun

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 02 luty 2009 - 22:16

Bardzo jestem ciekawy jak ma wyglądać to trzecie wcielenie Siekiery. Jak uwielbiam "Nową Aleksandrię", tak jakoś niewiedzę tej nowej Siekiery. ;/
  • 0

#33 Dezerter 38

Dezerter 38

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 06 luty 2009 - 23:35

Ja też słyszałem w "trójce" o reaktywacji Siekiery pod wodzą Adamskiego, ale nic więcej nie wiem więc nie dzieliłem się "plotkami"
Ale jak ta trzecia będzie tak dobra jak dwie pierwsze to
Jah bless him
  • 0

#34 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 07 luty 2009 - 04:51

Adamski od początku był głównym trzonem Siekiery i nie wyobrażam sobie jej bez niego. Pozostaje czekać z nadzieją, że wydadzą coś porządnego ;)
  • 0

#35 karlik

karlik

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 07 luty 2009 - 09:37

A ja uważam że pewne zespoły nie powinny sie już reaktywować, dla mnie będzie to profanacja legendy, tej brutalnej i agresywnej jak i tej nowofalowej...

Jeżeli dojdzie do tej reaktywacji to miejmy chociaż nadzieję że się nie zbłaźnią ( patrz sex pistols )

Użytkownik karlik edytował ten post 07 luty 2009 - 09:39

• 0

#36 Dekadentyzm21

Dekadentyzm21

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 248 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 04:37

Budzy szczególnie pamieta o swoich korzeniach gdy śpiewa "bog jest miloscia"
  • 0

Janusz