Cyfrowa ramka

szeruga

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z Was bawił się cyfrową ramką do wyświetlania zdjęć? Czy taki gadżet się sprawdza? Jak z jakością zdjęć? Ostatnio widziałem, żeby była opcja zdobycia takiej ramki po taniości i zastanawiam się czy warto...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Skoro po taniości to kup, nie sprawdzi się to sprzedaj drożej :p.

Co do samej jakości, no zależy czy chińska tandeta czy porządny model, jakie fotki chcesz umieszczać, wystrój wnętrza, no wiele się na to składa.
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z Was bawił się cyfrową ramką do wyświetlania zdjęć? Czy taki gadżet się sprawdza? Jak z jakością zdjęć? Ostatnio widziałem, żeby była opcja zdobycia takiej ramki po taniości i zastanawiam się czy warto...

..ja się "bawiłem" :) - chciałem kupić coś takiego jako prezent. Ramki sprzedawane "po taniości" to kompletny złom. Dopiero modele w cenach od ok. 700 zł mają jakąś sensowną jakość wyświetlania zdjęć. Większość tzw. noname-ów nie ma nawet podanych specyfikacji technicznych zastosowanego wyświetlacza i później się okazuje że rozdzielczość ekranu (pomimo jego wielkości) ramki jest niższa niż wyświetlacza w twoim telefonie komórkowym :(
 

szeruga

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
Znajomy kupil telewizor samsunga i dostal w promocji taka ramke gratis. MIalbym ja po taniosci, bo on twierdzi, ze jemu sie nie przyda, na allegro taka chodzi po kilka stowek wiec chyba niezla. Jak znajde jakiegos linka, to zapodam.
Phunk, serio az tak slaba jest rozdzielczosc w no-name ?
 

phunk

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
... ogromna większość tych tanich ramek ma rozdzielczość w pionie 240 pikseli (nawet przy dużych przekątnych wyświetlacza). Teraz spróbuj przeskalować dowolne zdjęcie któe posiadasz do takiej rozdzielczości i zobaczysz mniej więcej jak to wygląda. Taka ramka powinna mieć wg mnie minimum(!) 480 w pionie. Swoją drogą, ciekawe skąd oni (producenci) biorą w dzisiajszych czasach jeszcze takie słabe wyświetlacze...
 

szeruga

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
169
Punkty reakcji
0
eee, no to ta samsunga ma zdaje sie 640x480. chociaz musze dokladnie sprawdzic, nie jestem tego pewien.To ramka SPF+72H. 800x400 + troche niestandardowa rozdzielczosc, ale wystarczajaca. 128ramu. Koszt w sklepie okolo 500zl. Czy kupno takiej ramki juz ma sens??A dostal ja z takiej promocji:http://www.promocja.samsung.pl/
 

clubbasse

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
ja robie swoje ramki w PS i nie uwazam gotowcow :) www.artmovie.digart.pl
 
A

Alek06

Guest
Chciałam sobei kupic taka rameczke,ale podobno sa takie gdzie mozna ogladac bardzo duzo zdjec to te drozsze albo tylko 2-5.W Vobis teraz widziałam ramke cyfrowa za 350 zl.I tak sie własnie zastanawiam.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Ramki cyfrowe fajne są. Sama chciałabym taką sobie kupić. Z miesiaca na miesiac tanieją, wiec gdy poczekam jeszcze kilka tygodni to może sobie kupie tego samsunga za mniej niż 200zł ;)
 

czarna_ania

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam, ja mam ramkę hannspree 8" i mogę na niej nawet filmy oglądać. Nie wiem, co bym bez niej zrobiła. Na początku miałam pewne obiekcje co do niej, bo sądziłam, że będzie kiepska jakość zdjęć czy filmów, a okazało się, że spokojnie daje radę. a kupiłam ją w jakimś sklepie internetowym o śmiesznej nazwie (której dokładnie nie pamiętam, hihawa... albo jakoś tak).
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Taka ramka, to znakomita rzecz, przede wszystkim dla osób, które robią duże ilości zdjęć. Jeżeli ktoś nie chce wywoływać wszystkich zdjęć, to może sobie takką ramkę sprawić, zgrać na nią zdjęcia i postawić dajmy na to na półce. Ceny takich ramek są różne, ale z reguły ok 400 zł trzeba dać. Bardzo fajne ramki widziałam na magicznej planecie, cenowo wychodziło za nie podobnie jak już wspomniałam.
 
K

kornell

Guest
Czy ktoś z Was bawił się cyfrową ramką do wyświetlania zdjęć? Czy taki gadżet się sprawdza? Jak z jakością zdjęć? Ostatnio widziałem, żeby była opcja zdobycia takiej ramki po taniości i zastanawiam się czy warto...

Ramka cyfrowa to naprawdę fajny gadżet jeśli ktoś lubi elektroniczne bajery. Ostatnio widziałem nawet breloczek na klucze z wyświetlaczem zdjęć - naprawdę fajna sprawa
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Te cyfrowe ramki są takie sztuczne, zabierają urok ;) starym zdjęciom.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
A mnie się wydaje, że to całkiem dobry pomysł. Przede wszystkim dlatego, że ułatwiają dostęp do zdjęć. Nie trzeba za każdym razem, gdy chce się oglądnąć zdjęcia - zerkać do komputera. Poza tym, wyglądają bardzo estetycznie. Coraz częściej są stylizowane, w fajnych obudowach, więc są ozdobą samą w sobie.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Miałem styczność z kilkoma ramkami różnych firm ale jakoś taki gadżet nie przypadł mi do gustu.
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wg mnie taka ramka to fajna rzecz dla osób, które robią dużo zdjęć i które np. sporo jeżdżą i podróżują albo zależy im na przemieszczaniu zdjęć i wyświetlaniu ich. Wydaje mi się też, że faktycznie lepiej dać więcej kasy za taka ramkę i mieć pewnośc jakości obrazu. Wiadomo, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością ale mysle ze takie totalnie tanie sprzęty mogą szybko okazac sie pieniedzmi wyrzuconymi w błoto.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ramki są genialne - tylko też trzeba się zastanowić czy potrzebna Ci ona tylko do wyświetlania zdjęć, czy może chciałbyś sobie na niej obejrzeć film, wtedy warto zainwestować w większą o lepszej rozdzielczości. I raczej nie rzucałbym się na jakieś super okazje - można się naciąć. Jeśli chciałbyś też coś do oglądania filmów to możesz zobaczyć np tę http://www.wasserman.pl/pl/p/Ramka-cyfrowa-Intenso-Mediacreator-10/1720 - jest dosyć duża, ale wygodniej na takiej oglądać film.
 
Do góry