Skate lub skatepunk

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Wile ludzi myli Skate

Mysla ze sa to osoby ktore sluchaja hip hop nosza luzne ciuchy i jedza na deska

Tak naprawde zgadza sie w tym tylko to ze jezdza na deskach tak naprawde sa to ludzie ktorzy sluchaja puk rock lub sam rock
z ubieraniem to nie wiem jak jest ale wiem jedno napewno ni sa to jakies luznie ciuchy to jest jedynie zly stereotyp polakow

Co wy o tym sadzicie??
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W Polsce to wygląda inaczej, przeinaczamy wiele takich elementów. Dla przeciętnego człowieka skate będzie kojarzyć się - ziom, hip-hop etc. W sumie ani to dobrze, ani źle-subkultury "przyjmują" się pod różnymi postaciami przecież nie tylko u nas.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Ale to przeciez zle ze tak jest przeciez ludzie sobie ich wyobrazaja jako calkowicie innych ludzi chcialbys zeby o tobie ludzie mysleli inaczej a w rzeciwistosci byl bys naprawde inny?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Subkultury zmieniają się pod wpływem, tego gdzie się pojawiają, jakie panują trendy, upodobania w społeczeństwie. U nas duże zainteresowanie Hip Hop'em połączyło się z kulturą skate, jazdą na desce więc funkcjonuje pod inną postacią. To nie tylko stereotyp-z grupą faktycznie identyfikują się osoby słuchające hh, preferujące luźne ciuchy. Nie znaczy przecież od razu, że to pozerzy, nic strasznego nie robią. To ich jakby własna interpretacja. W końcu najważniejsza jest sama deska.
Trzeba się z tym pogodzić, przecież nie będziesz masowo nawoływać ludzi do zmiany ich przekonań.
 

małyOi!69

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
a jeżeli chodzi o muzyke to polecam taki prwadziwy skate punk z lat 80 zespół nazywa sie JFA. znaczy może niektórym sie nie podobać ale w latach 80 własnie takiej muzyki między innimi słuchali skejci
 

Odin

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2007
Posty
62
Punkty reakcji
2
nienawidze tego ze w polsce uwaza sie skate za czlowieku ktory nosi lunie cichy is lucha hip hop to jest totalna pomylka !

to ludzie ubierajacy zwykle bluzy z kapturem najczesciej, jakies spdonie zwerzanie w dol i buty adio sluchajacy rock lub punk rock ! jezdzcy zazwyczaj na desce
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Sama nazwa "skate" wskazuje na jazdę na desce. A tak poza tym, to czy te buty muszą być adio? Czy nie mogą być to Vansy, albo DC na przykład? Albo zwykłe bazarowe przypominające te w.w krojem?
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
owszem moga byc ale on podał jako przyklad butow chodzilo mu o wyglad

moze byc kto kto jezdzi na desce i slucha hip hop i sie ubera szeroko ale taka osobe nie nazywa sie skate tylko hip hopowcem jezdzacym na desce

tak samo jak jest w kulturze hip hopowej cos takiego jak b-boy osoba ktora tanczy i ubiera sie jak hip hopowiec i czy taka osoba chciala by zeby zwykly koles ktory tanczy nazywany byl przez wszystkich b-boy ?? pewnie nie i tez pewnie nie bedzie mial nic do tego ze chlopak se tanczy bo lubi tylko nie takieog nie nazywaja b-boy tylko np tancerz
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
"Ej dziewczyno ale z ciebie skate się zrobił" ... ktoś mi takie coś niedawno powiedział... a ja "sorry stary, nie jeżdże na desce..." koleś spoglądał na mnie jak na idiotke... tak, wasze wypowiedzi są trafne, w Polsce ludzie źle rozumią pojecię Skate ... podobne nazwy z którymi ludzie maja to breakdance jako takiec, nic podobnego, nie ma takiego czegoś, jak już to się to nazywa bboy'ing... wracając do tematu.... z kąd się wzięli skate.... to głównie ludzie słuchający metalu, punkowcy i oczywiście jeżdżą oni na desce... początki wzięly się oczywiście w ameryce, od serferów, młodzi punkowcy przerzucili się na beton, jeździli w betonowych basenach gdzie woda była szpuszczona, tak też miał początek pierwszych ramp .... kurcze nie słucham metalu, nie jeżdże na desce a tyle wiem :D :D :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No właśnie wiesz niewiele. Bo skateboarding narodził się nie w Ameryce, tylko w Australii, a dzisiejsi prawdziwi skejci nie słuchają metalu, tylko skatepunka i poppunka, ogólnie punkowe klimaty. Powiesz mi, że bboying nie istnieje?
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Oj to przepraszam za tyle pomyłek .... i dzięki za poprawienie mnie :D a co do bboyingu- sama kiedyś tańczyłam ... chyba wystarczy ....
 

BoBik09

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
szkoda ze tak mało ich jest... bo można tłumaczyć dniami i nocami to ci powiedzą, że kozaczysz czy coś w tym stylu .. więc poprostu olać takich głąbów .... ja osobiscie jestem hip hopowcem, zajmuje sie rapem, początkowe producje a i tak gadaja na mnie skejciara bo taki mam styl ubioru... więc marna moja polityka i własna ideologia na ten temat ....
 

anthRaxPL

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Katowice
hip-hopowiec... ? wedlug mnie to nie jest styl ubierania, choc moze kojarzyc sie z pewnym ubiorem

skate? to juz bardziej luzne ciuchy i kojarzy sie ze sluchaniem hiphopu, deska i paleniem blantów...

ale tto tylko stereotyp, bo kto jezdzi na desce wie ze w luznych spodniach raczej trudno jezdzic,
a wiekszosc kupli z ktorymi spotykam sie 'na pomniku' sluchaja punkrocka, rocka i z hiphopem nie maja duzo wspolnego (choc ja slucham)
hiphop, skate i deska to raczej nie elementy, które sie uzupelniaja czy powinny byc razem kojarzone (choc wystepuja tez razem, ale jak duzo innych)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
hip-hopowiec... ? wedlug mnie to nie jest styl ubierania
Bo metalowiec, punk i skate też nie są stylem ubioru, tylko zainteresowaniami, muzyką i subkulturą. Ale są do nich podporządkowane pewne elementy ubioru, z których ciężko zrezygnować. Dla przykładu widział ty hip hopowca w glanach albo metala w spodniach z krokiem po kolana i w czapce z płaskim daszkiem a la 50 cent? Nie.

skate? to juz bardziej luzne ciuchy i kojarzy sie ze sluchaniem hiphopu, deska i paleniem blantów...
Teraz to dowaliłeś. Nie bardziej luźne ciuchy bo jednym ze znaków rozpoznawczych subkultury skate są obcisłe lekko jeansy. Sam jak byłem młodszy na za duże spodnie mówiłem "spodnie skate" ale z tego wyrosłem bo wiem conieco więcej.

W ogóle masz wielką zdolność konstruowania zdań i przejrzystego wyrażania swoich myśli bo mi ciężko pojąć sens Twojego postu.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
anthRaxPL w polsce tylko ludzia sie wydaje ze skate to luznie ciuchy hip hop itp a to jestes totalna sciema lune ciuchy i hip hop nic sie nie maja do skate
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Kiedyś sama myślałam, że skate to taki elo menelo ziom. Aż do czasu, kiedy przedstawicieli tej subkultury poznałam.
Jak widać wszytsko wynika z nieświadomości.
 

dogslide

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
primo:skate znaczy jezdzić na rolkach/deskorolkach
secundo:skate to pozer z deska z bikedronki ze spodniami massa albo blud
po tertio skaterzy słuchaja róznych rzeczy jedni to tacy co maa czarne spodnie i skure i sa tacy co czarna to maja tylko muzyke w odtwazaczu
 
P

Pałka

Guest
primo:tu się zgodzę
secundo:ja jestem skejtem, i jakby mi ktoś coś takiego powiedział w twarz, to by w nią dostał.Skate to nie są pozery!!To jest subkultura jak każda inna!!!
tertio:skejci nie słuchają CZARNEJ muzy! Zastanów się co piszesz. To tak jakby powiedzieć że dresiarz słucha disco-polo!!
quarto:Denerwuje mnie taka gadka. Jeżeli jesteś nieświadomy jak jest na prawdę to po co piszesz głupoty?!
 
Do góry