Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Pranie - co jak prać

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Barton

Barton

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1428 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:12

Witam. Sorry, że defacto nie ten dział, ale wydał mi się najodpowiedniejszy.

Muszę sobie zrobić pranie i już mnie głowa boli.

Mam skarpety, dżinsy, bawełniane tkaniny, poliestrowe, białe, kolorowe, jaskrawe (czego nie dokońca potrafię rozróżnić) i nie.

Jak ja to mam wszystko wyprać. Metki mówią jedno, pralki drugie a proszki trzecie. Normalnie zawrót głowy mnie czeka. :P

Jak Wy segregujecie pranie?Muszę wpierw uprać skarpetki i myślę, czy włożyć wszystkie razem, czy może podzielić na jaskrawe i ciemne tkaniny. Z czego wogóle się robi skarpetki. W jakiej to temperaturze mogę prać?

Już nie wiem komu ufać, bo np. na metkach piszą co innego niż mam na pralce Whirlpool napisane. :(

Co ze stroną prania. Czy wszystko się pierze na lewo?

Użytkownik Barton edytował ten post 14 styczeń 2008 - 13:16

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Sica_

Sica_

x]

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:35

dzinsy - odwroc na druga strone i pierz tylko i innymi dzinsami

czarne, granatowe, ciemno brazowe rzeczy - razem

to, co moze zafarbowac (najczesciej czerwone i rozowe farbuja chyba ale nie zbyt czesto zdarza sie zeby zafarbowalo sie pranie, przynajmniej u mnie w domu) pierz osobno

białe oddziel od kolorow

bielizne odkad pamietam u mnie pierze sie razem :)

edit: no i moze podobne do siebie kolory pierz razem ;p to bedziesz mial pewnosc ze np czerwona bluzka nie zafarbuje Ci zoltej :)

Użytkownik Sica_ edytował ten post 14 styczeń 2008 - 13:36

• 0

#3 Barton

Barton

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1428 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:40

a skarpety? wszystkie do jednego kosza i fruu czy jakoś osobno, tudzież mieszając z nromalnymi ubraniami można?
  • 0

#4 Sica_

Sica_

x]

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:44

napisalam wyzej ze u nas sie pierze bielizne z bielizną ale tez np czarne i biale (i pochodne tylko kolorow) osobno, tyle ze u nas zazwyczaj cala pralka sie uzbiera b.szybko :P

mysle ze jak masz pranie danego koloru to mozesz dorzucic bielizne w tym samym kolorze :P

te moje rady wynikaja tylko z obserwacji tego co robi moja mama ii z tego ze czasem ja to pranie wyjmuje i rozwieszam ale mysle ze jak zrobisz tak jak Ci powiedzialam to nic sie nie stanie Twoim ubraniom :)
  • 0

#5 Barton

Barton

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1428 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:47

wiem. białe osobno, jaskrawe osobno, ciemne osobno. tak czytałem na opakowaniu proszku do prania. moja mama np. nie zwraca uwagi czy coś jest jaskrawe, tylko raczej pierze biale, ciemne i reszta. ja sie nauczylem wybierac biale, jaskrawe i reszta. niestety czasem np. mam problem czy moge wyprac zielony z czerwonym :] wynikaloby to z tego, czy czerwony (lub rozowy) nie zafarbuje reszty, czyli, ze uzasadnione mam obawy.
  • 0

#6 Sica_

Sica_

x]

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:51

napisalam - pierz kolorami :)
albo zobacz ktore rzeczy Ci farbuja i na przyszlosc bedziesz wiedzial ze nie mozna ich prac razem z innymi ;p mi np farbuje 1 turkusowy sweter ii musi byc prany sam tudziez z innymi rzeczami tego koloru a ze mam ich malo to dlugo strasznie na niego czekam ;] o ;]
jakies pytania jeszcze :>?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Barton

Barton

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1428 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:58

a skarpety prac na lewo czy normalnie?
  • 0

#8 Sica_

Sica_

x]

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1680 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 14:15

normalnie :P
  • 0

#9 Użytkownik20

Użytkownik20

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 19:21

Witam.

Sorry, że odświeżam taki stary temat, ale mam ten sam problem, bo od wrześnie kawalerka i sam się będę musiał tym zajmować.

Ok, więc czytałem poprzednie posty i tak sobie myślę. Białych, bielizny, ręczników i prześcieradeł, oraz niefarbujących spokojnie uzbiera mi się cały bęben. Mogę je prać razem w pralce.

Największą zagadką są dla mnie czarne T shirty i swetry (kolorowe i czarny). Po pierwsze to boję się, czy swetry wogóle można prać w pralce ? Po drugie Czarnych rzeczy uzbiera się może z 1/6 bębna - to aż szkoda odpalać pralkę :P

Poza tym gada się o jakimś praniu ręcznym - to wystarczy do michy z proszkiem pomajtać koszulkę, zostawić, znowu pomiętolić, przepłukać i gotowe ? <_<

Proszę o rady i wyrozumiałość :*
  • 0

#10 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1114 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 19:25

Słuchajcie, a co do prania-to czy do delikatnych rzeczy uzywacie proszku czy płynu ?
Czy tez w taki sposób dzielicie pranie ?

Użytkownik rokiczaaa edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 20:26

• 0

#11 konwalka

konwalka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 09 maj 2011 - 14:00

no wlasnie, dobre pytanie co do tych plynow, kiedys stosowalam, ale efekt byl beznadziejny, slyszalam niedawno o jakims nowym wynalazku pt dreft, co o tym sadzicie???
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1114 postów

Napisano 09 maj 2011 - 17:01

O słyszałam,ze jest dobry.Pranie powinnismy wlasnie koniecznie dzielic na kolory i na pewno nigdy nie mieszac ich ze soba.A dreft daje nam własnie taka mozliwosc bo jest do kolorów,ciemnych i do tych najdelikatniejszych.
  • 0

#13 owocowa

owocowa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 10 maj 2011 - 14:05

Poza tym gada się o jakimś praniu ręcznym - to wystarczy do michy z proszkiem pomajtać koszulkę, zostawić, znowu pomiętolić, przepłukać i gotowe ? <_<

Proszę o rady i wyrozumiałość :*

Tak, pranie ręczne to tak jak napisałeś do michy a proszkiem, ewentualnie z płynem do prania. Ja zawsze zostawiam daną rzecz w misce, żeby sie trochę pomoczyła, wtedy proszek lepiej działa. Trzeba uważać przy tym moczeniu, bo niektóre proszki mają takie niebieskie granulki w składzie i wtedy jeśli za długo bedziesz trzymał to ubranie w wodzie z proszkiem, wtedy granulki wejdą w strukturę tkaniny i zostaną małe niebieskie kropeczki ;/
A jeśli chodzi o miętolenie i płukanie później, to ja zawsze ugniatam i nigdy nie wykręcam ciuchów, bo są potem strasznie zmięte i ciężko wyprasować. Stosuje metodę "na ręcznik", a mianowicie w miarę odciśnięta bluzkę rozkładam na ręczniku, potem zawijam w rulon i tym sposobem woda wsiąka w ręcznik, a nie kapie, no i ubranie nie jest zmięte. Później rozwijam całą konstrukcję i wieszam na wieszaku do wyschnięcia :)
  • 0

#14 juwe

juwe

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 16 maj 2011 - 16:47

myślałem ze takie rzeczy wszyscy wiedzą.. ale jak już sie ktoś znalazł to pranie najlepiej reczne na drugiej stronie i koniecznie oddzielać jasne od ciemnych.. :)
  • 0

#15 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1114 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 15:07

ale ja teraz tez nei widze problemu jesli chodzi o takie pranie,zwłaszcza ze naprawde mamy teraz wszelakie srodki do prania,wiec bez stresu ;)))
  • 0

#16 apra

apra

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 09:14

Środki do prania są ważne, ale od pralki tez zależy efektywność prania, im większa klasa tym lepiej. Moja pralka LG F 1443 KDS ma 14 programów prania w tym pranie parowe to dla każdego rodzaju tkaniny mam program.
  • 0

#17 monisiunia02

monisiunia02

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 11:02

Witam, mam taki problem kupiłam bluze granatowo-białą (ma białe rękawy i kaptur a granatowy tułów) i mam takie pytanie jak mam to prać? możliwe że granat może farbować na metce jest napisane że mogę w 30stopniach a nie mogę suszyć w suszarce będnowej ale wolę się upewnić bo trochę za tą bluzę zapłaciłam i nie chcę żeby się zniszczyła.. proszę o pomoc
  • 0

#18 Konrad Driesen

Konrad Driesen

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 18:13

Oj prać kolega nie potrafi? Będziesz prawdziwym twardzielem, jeśli ręcznie to wypierzesz hehe. Powodzenia. Ostro jedziesz z koksem! :)
  • 0

#19 rku

rku

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 15:11

Witam
Pierwszy raz kupiłam chemie niemiecka w sklepie internetowym qioskcafe.pl
Uważam, że jest niemiecka chemia jest lepsza niż polska, ze względu na zapach jaki jest po praniu i mniejszą ilość proszku.
Co o tym sądzicie?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 20:22

Sama używam niemieckiej chemii i muszę przyznać, że jest o wiele lepsza od polskiej. Tak więc polecam wszystkim ją wypróbować. :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0