Tabletka po stosunku

sheq

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
318
Punkty reakcji
0
cześć.

sytuacja wygląda następująco. 43 godziny po wpadce, moja koleżanka zażyła ESCAPELLE. stresu było sporo bo ginekolog powiedział, że zaczyna się już zagnieżdżać. przez parę dni cierpiała, nie mogła spać, jeść, wymiotowała. po 5 dniach zaczęła plamić, po 6 miała okres. oczywiście nie był to typowy okres, powiedzmy że trwał dobę. 2 dni po okresie zrobiła sobie test ciążowy.

moje pytania brzmią następująco:
-czy taki test mógł być wiarygodny w tym czasie? ( tzn tydzień po stosunku, 5 dni po tabletce, 2 dni po okresie? ) - wyszedł pozytywny
-i drugie pytanie które się wiąże z pierwszym. czy skoro dostała okresu, oznacza to że w ciąży już nie jest?
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
1. gospodarka hormonalna po takiej tab;etce jest powaznie zaburzona - test nie koniecznie jest wiarygodny...
2. wziecie tej tabletki gwaranyuje, ze w ciazy sie nie jest jednak na pewno zdazaja sie wyjatki... a to, ze dostala okres? po pierwsze nie byl to okres a krwawienie wywolane tabletka po drugie okres mozna miec nawet przez 3 miesiace ciazy...
 

sheq

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
318
Punkty reakcji
0
mam nadzieje ze nie pomyliles plamienia z 5tego dnia z okresem z dnia 6tego.

no nic, zobaczy sie co z tego bedzie :p
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
nie pomylilam - po przyjeciu takiej dawki hormonow krwawienie, nawet bardzo obfite, jest normalne... nie jest to jednak okres... jezeli jednak boi sie, ze mimo wszystko jest w ciazy to niech idzie do ginekologa...
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Na tym etapie lekarz ciąży nie jest w stanie stwierdzić zwykłym badaniem ginekologicznym. To już bardziej polecam badanie krwi w kierunku poziomu Beta HCG. Jęśli będzie powyżej normy to jest ciąża.
A no i ten gin to chyba trochę za wcześnie zagnieżdżanie "rozpoznał" bo do zagnieżdżania zapłodnionego jaja dochodzi ok. 5-7 dni po zapłodnieniu a nie w 43 godziny od stosunku. <_<
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Jeśli preparat zostanie przyjęty zbyt późno, kiedy dojdzie już do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy, nie spowoduje jej usunięcia. Zadziała wspomagająco na rozpoczętą ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem. Bezpieczeństwo to już dzisiaj nie tylko obietnica, to gwarancja i prawda.

więc analogicznie jest niemożliwe, by ginekolog przepisał jej tabletkę w momencie zagnieżdżenia.
 

sheq

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
318
Punkty reakcji
0
hmm.. a co z wynikiem testu? czy faktycznie było za wczesnie czy tak jak w drugim poscie zostalo opisane, mogl wyjsc prawidlowo?

i jak odebrac fakt ze od czasu krawienia ona sie juz lepiej czuje? tzn moze spac, powiedzmy, nie ma bolow...

dzieki za posty
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
czy przeczytalas ulotke informacyjna dolaczona do leku? tam sa wypisane rozne dzialania uboczne - na bak jest tam napisane, ze zle samopoczucie, oslabienie, krwawienie, plamienie moga byc dzialaniami ubocznymi... to, ze teraz sie lepiej czuje swiadczyc moze o tym, iz rownowaga w gospodarce hormonalnej jest juz na takim poziomie jakim mozna by nazwac "norma"...
 

amelienoire

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam, mam pewien problem. w 12 dniu cyklu wzięłam tabletkę ecapelle, która przepisał mi lekarz. dzisiaj, tzn w 18 dniu cyklu miałam małe krwawienie, ale nie jestem pewna czy to miesiączka czy nie, bo jeśli tak to przecież jest dużo za wcześnie. czy to może być okres? i czy escapelle może go przyspieszyć? chciałabym koniecznie wiedzieć, ponieważ lekarz przepisał mi tez tabletki antykoncepcyjne które miałam brać od 1 dnia cyklu i nie wiem czy mam zacząć brac od dzisiaj czy nie.. pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
escapelle może spowodować krwawienie, a wydaje mi się, że z pierwszą pigułką anty powinnaś poczekać do "normalnego" okresu.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
amie NIESTETY nikt na forum nie powie ci czy to jest krwawienie po escapelle czy "normalne"... wiesz,ze po tak duzej dawce hormonow krwawienie moze wystapic i zalicza sie jako skutek uboczny tego leku. jak napisala W.Redna zdecydowanie powinnas poczekac na "prawdziwe" krwawienie
 

paaati

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mam 16 lat. Kochałam się z moim chłopakiem rano o godzinie 8:00, miałam 15 dzień po okresie. Pękła nam prezerwatywa i mocno się zsunęła. Czyli tak jak byśmy się w ogóle nie zabezpieczyli. Cały dzień przeżywaliśmy stres. Wieczorem poszłam do ginekologa i okazało sie ze bardzo dobrze że zaraagowałam, ponieważ miałam dni płodne i plemnik już zdązył zagnieździć się w jajeczku. Dał mi recepte i jak najszybciej poszłam wykupić lek do apteki. Zażyłam go o godzinie 20:00 Mineło równo 12 godzin od odbycia stosunku. Mimo że wziełam tabletke escapella obawiam się ciąży. Po wzieciu tabletki escapelle 8 godzin pozniej zwymiotowalam, jakies 10 godzin po zazyciu escapelle wzielam inne tabletki błonnik 9 tab. Thermo Shape 3 tab i ocet jabłkowy 2 tab. Razem 11 tab. To są tabletki które wspomagają odchudzanie ( suplementy diety ) czy wszystkie te środki razem z tabletką escapelle nie gryzą się ze sobą? Czy tabletka escapelle zadziała? Bardzo często wymiotuje, mam silne zawroty głowy i bardzo boli mnie brzuch , dzisiaj zaczeły mnie boleć piersi. Mam wrażenie że są nawet większe. Mieszam produkty ze sobą np. czekolade ze śledziami, co gorsza mam baaardzo sily apetyt. Normalnie bym tyle nie dała rady zjeść. Jem jak za 4 dorosłe osoby. Mam potrzebe dostarczeniu organizmowi bardzo duzo ilosci płynów, zdecydowanie wiecej niz normalnie. Wiem że te wszystkie objawy są ciążowe, ale myśle ze nawet gdybym była w ciąży to one nie ukazały by się w tak szybkim czasie. Czy to znaczy że jestem w ciązy?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Po pierwsze gdzie tacy jasnowidze prowadzą praktykę, że w ten sam dzień lekarz zobaczył, że plemnik zapłodnił komórkę?
Wróżył Ci ze szklanej kuli czy z fusów? A może z ręki?
Po drugie escapelle najprawdopodobniej się wchłonęła.
Po trzecie, dziewczyno po jakiego groma na kilogramy żresz tyle tabletek? 11 tabletek?
Po czwarte te wszystkie dolegliwości czyli bóle brzucha, wymioty,kiepskie samopoczucie to zapewne od nadużywania tych wszystkich tabletek.
Jeśli chcesz się wykończyć to jesteś na dobrej drodze ku temu.
W ciąży raczej nie będziesz ale odstaw te wszystkie trucizny którymi się faszerujesz i idź do lekarza zrób podstawowe badania jeśli chcesz jeszcze kilka lat pożyć.
 

alika oo

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuu jest moje miejsce :)
Nie bój sie;) też nie dawno musiałam zarzyć tą tabletkę:) jestem w podobnym wieku doo Ciebie:) W moim przypadku też był ogromny stres i strach przed ciążą.... ale nie martw się naprawde- one działają. Zwymiotowałaś prawdopodobnie od tych odchudzajacych... w ulotce dokładnie pisze że jesli po 3 czy 4 [niepamietam dobrze juz] godzinach od zarzycia nie zwymiotujesz to tabletka się na bank wchłonie :)w twoim przypadku sie wchłoneła napewno.) najwyzej dla pewności zrób sobie test za kilka dni, ale naprawde głowa do góry i sie nie martw bo w ciaży nie jesteś napewno :))
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
po zazyciu escapelle wzielam inne tabletki błonnik 9 tab. Thermo Shape 3 tab i ocet jabłkowy 2 tab. Razem 11 tab. To są tabletki które wspomagają odchudzanie ( suplementy diety ) czy wszystkie te środki razem z tabletką escapelle nie gryzą się ze sobą? Czy tabletka escapelle zadziała? Bardzo często wymiotuje, mam silne zawroty głowy i bardzo boli mnie brzuch , dzisiaj zaczeły mnie boleć piersi. Mam wrażenie że są nawet większe. Mieszam produkty ze sobą np. czekolade ze śledziami, co gorsza mam baaardzo sily apetyt.
czy ty dziewczyno "upadals na mozg?? 3 suplementy diety mieszac<puknij sie w leb> nie dziwo, ze tak czesto wymiotujesz i cie boli brzuch! tak kurcze wmawiasz sobie objawy ciazy wiec widzisz powiekszone piersi. za miesiac zobaczysz czy escapelle zadzialalo czy nie. wracajac do odchudzania wiecej ruchu dziecko a nie zresz te "gowniane" za przeproszeniem`leki!
 

paaati

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jakimi metodami mogę pozbyć się ciąży wykluczając aborcje operacyjną? Nawet jeśli miało by to być niezdrowe. Jak samemu wyeleminować ciąże? Jest szansa że jeśli wziełam tabletka ESCAPELLE to mogła ona nie zadziałać? Wziełam 12 godzin po odbyciu stosunku. Wczesniej brałam tabletki antykoncepcyjne ale spóźniłam się i wziełam jeden raz godzine później? A dzien wczesniej przed stosunkiem tabletki nie wzielam w ogole. Slyszalam ze gdy sie te tabletki antykoncepcyjne YASMIN bierze tak w kratke to mozna jeszcze szybciej zajsc w ciaze niz normalnie. Czy to prawda? Jakie srodki prucz escapelle moga pomoc jeszcze w zwalczeniu ciazy? A te wszystkie tabletki, ktore stosuje sie do 9 tygodnia ciazy, co sa sprowadzane z zagranicy, jakie maja nazwy? Te najskuteczniejsze. Jesli bede w ciazy co mam robic niechcac dziecka!?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
A moze Ty się w końcu zdecyduj jak było co? Bo chyba sama nie wiesz jak było naprawdę...
Bo w pierwszym poście pisałaś o pękniętej prezerwatywie, teraz o tabletkach antykoncepcyjnych.
A co w następnym napiszesz?
Ja nie wiem po co Ty w ogóle wydajesz kasę na tabletki skoro ich nie stosujesz, tak dla jaj to robisz czy jak?
Za dużo kasy masz czy w domu Cię nie karmią że tylko tabletkami się żywisz?
Ale o jakiej Ty ciąży mówisz? Przeczytałaś co sama wypisujesz?
Tabletki nawet brane w kratkę po części zabezpieczają, a jeśli się doda do tego tabletkę "po" to ciąża jest wykluczona.
W zwalczaniu ciąży w 100% pomaga abstynencja i w Twoim przypadku to jest jak najbardziej wskazane.
Jeśli naprawdę Ty tyle tabletek mieszasz ze sobą to w wieku 20 lat będziesz błagać ludzi o nową wątrobę.
Użyj tego choć w minimalnym stopniu co nosisz na karku bo niszczysz własne zdrowie.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
co ty dziewczyno myslalas,ze napisze ci nazwy lekow po ktorych mozna poronic? mieszasz dziewczyno mieszasz, to jak bralas tabletki i jej zapomnialas czy prezerwatywa pekla? bo ja juz sama nie wiem o co tobie dziewucho chodzi.
Wziełam 12 godzin po odbyciu stosunku
prawidlowo przyjelas escapelle.
Wczesniej brałam tabletki antykoncepcyjne ale spóźniłam się i wziełam jeden raz godzine później? A dzien wczesniej przed stosunkiem tabletki nie wzielam w ogole.
po cholere stosujesz tabletki jezeli wcale ich nie przyjmujesz? godz spoznienia nie wplywa na obnizenie dialania hormonow, a jezeli zapomni sie tabletke trzeba ja jak najszybciej przyjac i znac zasade 7dni...
Slyszalam ze gdy sie te tabletki antykoncepcyjne YASMIN bierze tak w kratke to mozna jeszcze szybciej zajsc w ciaze niz normalnie.
yasmin nie yasmin, przy braniu "w kratke" mozna zajsc w ciaze.
Jakie srodki prucz escapelle moga pomoc jeszcze w zwalczeniu ciazy?
ciaza to nie choroba i sie jej nie zwalcza!!!!!!!
A te wszystkie tabletki, ktore stosuje sie do 9 tygodnia ciazy, co sa sprowadzane z zagranicy, jakie maja nazwy? Te najskuteczniejsze.
wiesz po co sie bierzesz za seks jezeli jestes gowniara, nie nawidze takich dziewczyn z podobnym mysleniem jak ty ze szook, dziecko drogie czy ty masz rozum?
Jesli bede w ciazy co mam robic niechcac dziecka!?
urodzic gowniaro! jezeli mialas odwage wspolzyc miej odwage poniesc konsekwencje!
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
urodzic gowniaro! jeżeli miałaś odwage wspolzyc miej odwage poniesc konsekwencje!
tu zdecydowanie się zgadzam. byłaś dość dorosła do seksu to bądź dość dorosła do pieluch!!

Jakie srodki prucz escapelle moga pomoc jeszcze w zwalczeniu ciazy?
jak w ogóle można coś takiego powiedzieć??? co za bezduszność!!
 

alika oo

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuu jest moje miejsce :)
Wogole to nie bedziesz w ciaży bo wzielas w odpowiednim czasie tabletkę... wiec nie mysl tutaj o zadnym zwalczeniu[hahaha] ciaży bo nie bedzie ci to raczej potrzebne.
 
Do góry