Gibraltar - raj podatkowy?

Z

zypek84

Guest
Nie będę zakładał nowego tematu - czy wciąż istnieją miejsca, w których nie ma podatku dochodowego i rzeczywiście można tam przenieść swoją firmę?
Jakie są możliwości w tym zakresie?
 
R

rabunia89

Guest
Wciąż istnieją. Ostatnio np. przycięli Cypr, ale istnieje np. Delaware. Znacie? Kojarzycie? W Delaware wprowadzili prosty przepis - firma płaci 250 dolarów rocznej opłaty i to wszystko. Nie musi przelewać żadnych środków w ramach vatu, dochodowego czy zusu. Po prostu tam dbają o to, by działalność była rozwijana. Polska raczej nie bardzo.
 
Z

zypek84

Guest
Ale zobacz. Mam w Polsce działalność. Nagle przenoszę ją do Delaware, a żyję w Polsce. Co na to urząd skarbowy?
Nagle przestaję odprowadzać podatki, a żyję tak samo jak żyłem dotychczas. Nie czepiają się?
 
R

rabunia89

Guest
Całe rozliczenia i wszystkie jego elementy przenosisz na kancelarię. Ona prowadzi twoją księgowość i tym sposobem całość rozliczeń jest zgodna z polskim prawem. Tak więc odpowiedzialność nie leży na Tobie, tylko na obsługujących, podobnie jak przy pomocy biura rachunkowego.
 
S

successus

Guest
znacie kogoś kto ma już firmę w Delaware? chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce.
 
Z

zypek84

Guest
Zamierzam mieć ;-)
Sporo już wiem. Zakłada się spółkę LCC. W Delaware udziałowcy mają całkowitą anonimowość. Spółka może być założona przez jedną osobę.
By nie płacić podatku dochodowego nie wolno być rezydentem USA, ani sprzedawać na terenie kraju.
To chyba najważniejsze kwestie jakie zanotowałem.
 
Z

zypek84

Guest
Dzięki. Skontaktuje się - jeśli uda się coś załatwić na poważnie, to dam wam znać na forum, ale liczę, że się powiedzie ;-)
Musi się powieść...
 
R

rabunia89

Guest
Dowiedziałeś się czegokolwiek konkretnego? Ja również nie wiem wszystkiego i chętnie przekonam się jak to wygląda w praktyce ;-)
 
Z

zypek84

Guest
Tak. Według moich kalkulacji całe koszty zwrócą się po pierwszym miesiącu (o ile tylko zachowam aktualną wysokość dochodów)
Umowa wygląda przejrzyście, masę spraw biorą na siebie, a to ma kluczowe znaczenie. Zanosi się, że będzie to bardzo ważny krok w procesie działania mojej firmy.
Oczywiście o efektach na pewno was poinformuję.
 
R

rabunia89

Guest
Ale powiedz mi jeszcze - jaka strategia? Z tego co wiem, to można np.utrzymać działalność w Polsce i otworzyć przedstawicielstwo w Delaware. Wtedy niewielka część sprzedaży idzie przez Polskę, a większość przez delaware i głównie dzięki temu podatki są znacznie niższe. Tak macie działać?
 
Z

zypek84

Guest
To kancelaria, która zajmuje się obsługą firmy załatwia wszystkie sprawy. Tak jak w Polsce wszystkim zajmuje się biuro rachunkowe, tak również i tam papierami zajmuje się firma, która organizuje założenie spółki LCC. Akurat tego już się nie obawiam, bo wszystko odbywa się zgodnie z prawem.
 
R

rabunia89

Guest
Dokładnie - dałeś dobry przykład. Biuro rachunkowe pilnuje tego, aby wszystko było załatwione zgodnie z polskim prawem.
Podobnie jest z kancelarią, którą pośredniczy przy zakładaniu działalności gospodarczej. W sumie to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie, bo ma się pewność legalności całego interesu.
 
W

Wiewiorekk

Guest
Najważniejsze jest by nie narażać się prawu. Lepiej jest prowadzić wszystko zgodnie z prawem, by później nie musieć płacić gigantycznych kar.
A raje podatkowe rzeczywiście pozwalają na obniżenie kosztów prowadzenia działalności...
 

gburon

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Najważniejsze jest by nie narażać się prawu. Lepiej jest prowadzić wszystko zgodnie z prawem, by później nie musieć płacić gigantycznych kar.
A raje podatkowe rzeczywiście pozwalają na obniżenie kosztów prowadzenia działalności...

Też tak uważam. Lepiej skorzystać z udogodnień, jakimi dysponuje się u nas, jak zwrot podatku vat, czy inne ulgi. Zabawa w „raje” może być opłacalna dopiero przy większych firmach i większych pieniądzach.
 
K

kabol

Guest
Ale tutj nie ma niczego niezgodne z prawem - po prostu zaprzestajesz działania na terenie Polski i tyle. Działasz w Delaware, a tam nie ma zus, nie ma vat, nie ma dochodowego. Jest tylko opłata roczna, która wynosi 250 dolarów. I tak własnie opłaca sie prowadzić biznes, bo w polskich realiach jest to nawet bardziej niż trudne - niestety.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Optymizm jest słuszny, acz nieco przesadzony - właściciel musi składać podpisy i on odpowiada, a nie przedstawiciel.

Atraklcyjność "podatkowa" niektórych wysp brytyjskich i Gibraltaru polega przede wszystkim na zasadzie, że nie ma wykroczenia, jeśli nie ma legalnego dowodu.
Łapsy przez lata czatują, by zdobyć dowód przekrętu lub naruszenia, bo sąd brytyjski oddali wszelkie "uzasadnione" domniemania.

Ktoś kupił nowy dom, jacht, firmę itp? Nie wolno pytać skąd wziął na to forsę - trzeba udowodnić przed sędzią, że ukradł, zrabował, oszukał.
Twierdzenie, że znalazł też nie wymaga dowodu - musi dowieść łaps, że nie znalazł, pokazując dowody, że uzyskał forsę, naruszając prawo.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Każdy raj podatkowy wiąże się z pewnym ryzykiem,a firmy korzystają z usług takich miejsc tylko dlatego, że mogą ukrywać wpływy. Tam nikt nie udostępnia jakichkolwiek danych o środkach trzymanych przez właścicieli firm. Tylko mamy przykład Cypru, gdzie właściciele firm bardzo kiepsko wyszli na tym, co zrobili - w sumie to pewnie więcej na tym stracili niż zyskali.
 
B

bajderman

Guest
Dalej mamy przecież American International Corporation, w ramach którego działa się w 100% legalnie.
A tam nie ma zus, vat, dochodowy jest dużo niższy i można prowadzić większość działalności...
 
Do góry