Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

Conservative Punk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#61 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 08:52

Zapytam wprost, bo ułatwi nam to dyskusję. Jesteś anarchokapitalistą, czy jakimś bardziej lewicowy anarchistą?

Jestem anarchistą. Tyle. Kapitalizmem się brzydzę. Stawiam raczej na niezależność jednostki.

w anarchie tak na serio to nikt nie wierzy jest to raczej ideał o którym warto pamiętać, ale lepiej to niech on się nie ziści, albo inaczej - z anarchii szybko się wyrasta (choć czasami na czerwonym przechodzę mruga.gif )

Zdziwiłbyś się. Anarchia jest ideałem. W ideały się wierzy. Jeśli ktoś za ideał stawia sobie anarchię to jest kretynem jeśli w niego nie wierzy. Nie sądzisz?

Są państwa, które były niegdyś cywilizowane, a teraz ludzie się samoorganizują. Chyba nie wyobrażasz sobie, że w anarchizmie każdy by żył obok siebie bez zaczepek? Zawsze będą grupy bandyckie. Właśnie od tego jest państwo, żeby zwalczać takie grupy.

Mówię to odkąd jestem na tym forum więc i dla Ciebie mogę się powtórzyć. Anarchia nie jest dla wszystkich. Anarchia jest dla anarchistów, którzy wiedzą na co się piszą. Wiedzą jakie to za sobą ciągnie zobowiązania i wiedzą, że nie będzie łatwo. Idiota sobie nie poradzi.
  • 0

#62 Dezerter 38

Dezerter 38

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 09:00

No widze jasnowidzow tu mamy , juz znaja moja przyszlosc i przyszle ideologie.

spoko - ja o sobie nie o tobie, ale niestety ....wyrośniesz (choć teraz gorąco zaprzeczysz- też zaprzeczałem BB) )- ale ani ja ani dezerterzy, Bryl, Budzy, Kazik, Kelner... juz nie wierzą w anarchie - w sensie realnego ustroju państwowego. Ale na pocieszenie dodam, że w duszy gdzieś gra i non omnis moriar
Ja nadal :
"nie wierze politykom", nie "jestem ziarnkiem piasku", nadal dla mnie wolność, równość to podstawowe wartości, nadal potrafię łamać konwenanse i szokować
"jest dobrze
jest dobrze
jest dobrze
Dobrze jest!"

Dopisane:

Zdziwiłbyś się. Anarchia jest ideałem. W ideały się wierzy. Jeśli ktoś za ideał stawia sobie anarchię to jest kretynem jeśli w niego nie wierzy. Nie sądzisz?

zaraz kretynem (ale miło posłuchać, że punki nadal w słowach nie przebierają ;) )
Należy odróżnić Anarchie jako pogląd polityczny zmierzający do wprowadzenia w państwie/świecie ustroju anarchistycznego - dla mnie nierealna utopia, którą tylko jeden facet może wprowadzić w życie - taki stary hipis...Jezus mu na imię było :)
od
anarchii jako pewnego ideału /stylu życia dla jednostki/małej grupy - ideał jak najbardziej do zrealizowania i w taką anarchię to wierze!

Użytkownik Dezerter 38 edytował ten post 17 kwiecień 2008 - 09:10

• 0

#63 TenebrosuS

TenebrosuS

Narodowy Liberał

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 09:15

Jestem anarchistą. Tyle. Kapitalizmem się brzydzę. Stawiam raczej na niezależność jednostki.

Acha, czyli anarcholewak.

Trzeba być kretynem, żeby stawiać anarchię za ideał.

Mówię to odkąd jestem na tym forum więc i dla Ciebie mogę się powtórzyć. Anarchia nie jest dla wszystkich. Anarchia jest dla anarchistów, którzy wiedzą na co się piszą. Wiedzą jakie to za sobą ciągnie zobowiązania i wiedzą, że nie będzie łatwo. Idiota sobie nie poradzi.

To niestety, ale tacy ludzie się jeszcze nie narodzili.
  • 0

#64 Przemax

Przemax

Zabójca Czasu

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3269 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 09:17

W takim razie takze jestem kretynem. Wiec co tu duzo gadac.

Ale jakos sie tym nie przejmuje. Wole byc kretynem niz idiota.
  • 0

#65 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 09:20

Chodziło mi ogólnie o ideał, nie tylko o anarchię. Stawiając sobie cokolwiek za ideał wypada w to wierzyć. Jeśli się nie wierzy to wtedy to jest ch*jnia z grzybnią i patatajcem, a nie ideał. tyle wam powiem ;)

Użytkownik jacobbs edytował ten post 17 kwiecień 2008 - 09:20

• 0

#66 Przemax

Przemax

Zabójca Czasu

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3269 postów

Napisano 17 kwiecień 2008 - 09:40

:D.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#67 Rocky77

Rocky77

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 04 czerwiec 2008 - 14:16

Mam konto i czasem coś napisze na forum CP/DP.

Zasadniczo zgadzam się z nimi. Osobiście słucham różnej muzy, w dużej mierze punk rocka, ale nie zabarwionego polityką.

Nie mieszam muzyki z polityką, którą się interesuje, ale to osobny temat BB)
  • 0

#68 fasci_nation

fasci_nation

Львівський батяр

• Użytkownik
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:50

Chodziło mi ogólnie o ideał

Ale czy debilizmem nie jest wiara w debilny ideał?
  • 0

#69 jacobbs

jacobbs

Pan Demonium

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6077 postów

Napisano 05 czerwiec 2008 - 21:21

Zdecydowanie większym debilizmem jest stawiać sobie coś za ideał i w to nie wierzyć. I to jest twierdzenie raczej uniwersalne.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#70 fasci_nation

fasci_nation

Львівський батяр

• Użytkownik
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 21 czerwiec 2008 - 10:24

Zdecydowanie większym debilizmem jest stawiać sobie coś za ideał i w to nie wierzyć.

Dlatego najlepiej postawić sobie za ideał coś sensownego, co można zrealizować. Mocna w wiara w debilny ideał wciąż pozostaje głupotą i do niczego nie prowadzi. Chyba, że traktujesz to jako "młodzieńczy bunt", ale to też jest w sumie wielka głupota.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0