The Ramones

michal90

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
Aż wstyd, że nikt nie podał tu jeszcze tej kapeli są poprostu swietni pierwsza kapela punkowa 100 razy lepsi od Sex pistols polecam wszystkim kto jeszcze nie slyszal radze jak najszybciej przesluchac pozdrawiam!

Witam po dlugiej przerwie ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Niezaprzeczalnie genialna kapela. Zacząłem słuchać parę lat temu i bardzo szybko się wciągnąłem. Spontaniczna, wesoła wręcz nuta z dużą dozą energii. Warto szczególnie posłuchać: I Wanna Be Sedated, Rock'n'Roll High School, Pet Cementary, Blitzkrieg Bop.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Toż to legenda. Nie znać ramones to tak jak nie wiedzieć kim jest Bin Laden. Do pistolsów mam sentyment (bo bez nich punka by nie było) i lubię czasem posłuchać ich "grania", ale u ramones słychać kunszt i umiejętności przynajmniej xD
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
Ramones - dobra kapelka:) A dlaczego bez pistolsów panka by nie było??
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ramones wskazali odpowiedni kierunek, ale dopiero Pistolsi to wszystko wprawili w ruch.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
ja tylko znam ich dwie piosenki:p i tro w dodatku covery :p

wonderfull world (czy jakos tak)

i

somebody to love :p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Bo to menager sex pistols wpadł na genialny pomysł, żeby stowrzyć nowy ruch i nazwać go punkiem. Zebrał paru chłopaków, nauczył grać na instrumentach i stworzył kapelę. Oczywiście wcześniej grano coś podobnego, tylko nikt nie nazywał tego "punkiem". Wszystko zasługa Malcolma McLarena, który zapoczątkował subkulturę punk.
 

BlackMeg

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kutno ?
Bardz ich lubie xD moja ulubiona piosenka *I wanna be sedated* xD polecam syskim xD :*
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Sa genialni:p Mam do nich straszny sentyment, bo to od ich kawalkow zaczynalem nauke gry na basie:)

HEY HO! LET'S GO!
 

tomek_1425211

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Miasto
Korzemowo małe
Aż wstyd, że nikt nie podał tu jeszcze tej kapeli są poprostu swietni pierwsza kapela punkowa 100 razy lepsi od Sex pistols polecam wszystkim kto jeszcze nie slyszal radze jak najszybciej przesluchac pozdrawiam!

Witam po dlugiej przerwie ;)

Ramones to kapela której mogę słuchac non stop i nie nudzą mi się. Aha no i zgadzam się z toba są 100 razy lepsi od sex pistols.
 

exio

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
ramones klasyka i legenda ktora wszyscy beda sluchac az do konca swiata !

to pierwszy zespol punk rockowy
 

killercola

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dark of the matinee
Zgadzam się, że legenda itepe, w każdym razie spotykałam się nieraz ze zjawiskiem, jak szanowna młodzież nosi ich koszulki BO TO KLASYK, w ogóle tego nie czując. Wstyd mieć takich znajomych, ale jednak.
 

tomo255

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Po prostu kocham ich muzę. Jakoś ulubionego utworu nie mam, większość z nich lubię na porównywalnym poziomie. Ale jedną muszę wyróżnić - Baby I love you. Miłość do tego zespołu wpoił mi ojciec, wielki fan Ramones, a także ogólnie grup rockowych (nie tylko punk).
 
P

pandaredski

Guest
Czemu The Ramones i wszyscy podobni im twórcy amerykańskiego tzw. melodyjnego punka nie mogą tego zrobić tego po brytyjsku, polsku czy w ogóle europejsku. Kiedyś obsesyjne słuchałem Ramonsów ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, że to jest jakiś punk. Teraz trochę się poszwędałem po amerykańskich stronkach i jak tam się jakiś punkowy niedobitek uchował to zaraz jest wypisz wymaluj Ramones. Te wszystkie Green Day'ie melodyjne do bólu.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Czy tego chcesz, czy nie chcesz taki właśnie był pierwszy punk. Prosty i rock'n'rollowy. Ramones, The Clash, legendy tak grały. I porównywanie ich twórczości do Green Day'a jest co najmniej nie na miejscu.
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Czemu The Ramones i wszyscy podobni im twórcy amerykańskiego tzw. melodyjnego punka nie mogą tego zrobić tego po brytyjsku, polsku czy w ogóle europejsku. Kiedyś obsesyjne słuchałem Ramonsów ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, że to jest jakiś punk. Teraz trochę się poszwędałem po amerykańskich stronkach i jak tam się jakiś punkowy niedobitek uchował to zaraz jest wypisz wymaluj Ramones. Te wszystkie Green Day'ie melodyjne do bólu.

Czyli dla ciebie 999, chelsea, x ray spex i wiele, wiele innych kapel 77 to też nie punk ? Punk to nie tylko napierdalanie w stylu G.B.H czy discharge. Na samym początku liczyła się energia tkwiąca w muzyce. Punk miał być prosty i z wykopem ( wielu przypadkach też " rokendrolowy" ) ale ty widocznie tego nie rozumiesz.

A propo ramones - jest wszystko muzyka opierająca się na 2,3,4 akordach, proste teksty i przedewszystkim energia :)
 
P

pandaredski

Guest
Czyli dla ciebie 999, chelsea, x ray spex i wiele, wiele innych kapel 77 to też nie punk ? Punk to nie tylko napierdalanie w stylu G.B.H czy discharge. Na samym początku liczyła się energia tkwiąca w muzyce. Punk miał być prosty i z wykopem ( wielu przypadkach też " rokendrolowy" ) ale ty widocznie tego nie rozumiesz.

A propo ramones - jest wszystko muzyka opierająca się na 2,3,4 akordach, proste teksty i przedewszystkim energia :)

hey dzięki za op...ke, z rąk Polaka nie boli, też trochę źle mnie zrozumiałeś, ja po prostu kiedyś dostałem tych Ramonsów gdzieś od kogoś bez żadnej punk etykietki i się tym tagowaniem w ogóle wtedy nie interesowałem. Przeciwnie,z pewnych względów wolałbym żeby ludzie próbowali szerzej rozumieć ' punka'. Zapisałem się raz do takiego jednego popularnego radia internet. a tam jeju jakieś horror punk, art punk, acoustic punk. Trza by tego posłuchać.
Jestem zdziwiony, że ludzie tu w Polsce lubią albo lubili te takie bardziej rockendrolowe rzeczy punkowe. A w ogóle to widzę, że jestem trochę chyba muzycznie niedouczony. Wydawało mi się, że to wszystko się zaczęło w tej pochmurnej Great Britain a tu ludzie mnie informują inaczej.
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
hey dzięki za op...ke, z rąk Polaka nie boli, też trochę źle mnie zrozumiałeś, ja po prostu kiedyś dostałem tych Ramonsów gdzieś od kogoś bez żadnej punk etykietki i się tym tagowaniem w ogóle wtedy nie interesowałem. Przeciwnie,z pewnych względów wolałbym żeby ludzie próbowali szerzej rozumieć ' punka'. Zapisałem się raz do takiego jednego popularnego radia internet. a tam jeju jakieś horror punk, art punk, acoustic punk. Trza by tego posłuchać.
Jestem zdziwiony, że ludzie tu w Polsce lubią albo lubili te takie bardziej rockendrolowe rzeczy punkowe. A w ogóle to widzę, że jestem trochę chyba muzycznie niedouczony. Wydawało mi się, że to wszystko się zaczęło w tej pochmurnej Great Britain a tu ludzie mnie informują inaczej.

Bo to się zaczęło w UK tylko, że ramones grali swojego " rokendrola " już troszeczkę wcześniej niż to wszystko zostało oficjalnie nazwane Punk :)
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
E tam , pierwsi punkowcy to The Stooges :D A Ramones wiadomo, klasa.
 
Do góry