Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

a tak sie zarzekamy za młodu ...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 BusSsi_:*

BusSsi_:*

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 18:19

wojownik to zależy od subkultury. u metali tego (wyrastastania z muzyki metalowej) nie ma ale u innych można takie cos spotkac

Dokładnie..
Ale widzę też, że ludzie często słuchają tego, na czym się wychowali. Obok metalu prym wiedzie (o zgrozo :/ ) dico polo xD

Czego ja słucham?
Metal z domieszką rocka plus czasem elementy punka ;)
Za członka jakiejkolwiek subkultury raczej się nie uważam...

A wyrastanie z subkultury zależy też częto od człowieka.. ;)
Ot co :)
  • 0

#42 Interceptor

Interceptor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 19:22

ciekawe jest to jak z wiekiem zmienia nam się pogląd na subkultury
tak sie przeskakuje przez pewne okresy zanim człowiek wyrobi w sobie jakiś "kierunek"
często sie rozmawiało (rozmawia" z osobami które sie zarzekają że ich pogląd muzyczny juz nigdy sie nie zmieni
nie wieże w to gdy to słysze bo sam tak sie kiedyś zarzekałem :)
był rock .. techno .. trance.. hiphop.. i zawsze przeplatał sie w tym underground który obecnie już jest chyba na stałe na 1 miejscu
:)

a z wami jak bylo? od początku jedna i ta sama subkultura? ta sama muzyka ten sam styl ubioru ? :>

No jeżeli chodzi o mnie to od początku mam te same zasady .
  • 0

#43 damroka

damroka

the local freak with the twisted mind

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1175 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 20:49

Ja z subkulturami to nie bardzo, ale jeśli chodzi o muzykę, to jako dziecko słuchałam Janis Joplin (takiej pani-hipis, jakby ktoś nie znał), potem w podstawówce rock, r&b i trochę metalu, a gdzieś w wakacje przed pierwszą gimnazjum i w wieku 13 lat powolutku się przestawiałam tak zupełnie na metal. Nie wiem czy jeszcze kiedyś mi się zmieni... Pewnie nie, ale nigdy nie wiadomo. W każdym razie nie lubię pozerstwa, więc zapewne jeśli pewnego pięknego dnia mi odwali i zacznie mi się podobać techno, to będę go słuchać :)
  • 0

#44 darkferan

darkferan

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisano 09 październik 2008 - 21:33

Ja na początku słuchałem wszystkiego, co było trendy, wokół czego był medialny szum. To była podstawówka. Później nastał czas na 1 gimnazjum i był - o zgrozo - hiphop. Ale naszczęście, szybko zrozumiałem, że to nie jest muzyka dla mnie. Szukałem w muzyce siebie, coś o będzie zgodne z moimi racjami. II gimnazjum - w końcu moich poszukiwań nastał kres. Pożyczyłem od kolego kilka metalowych płyt. Cóż, wtedy nawet SOAD kojarzył mi się jako ciężki metal :D
Moje upodobania muzyczne już takie zostały, wiadomo, czasem sobie posłucham jakiegoś punka. Twierdzę, że jednak jestem metalem, bo gdy na koncertach, widzę pełno sierściuchów, uśmiech mam na cały ryj i czuję, że jestem wśród swoich. Zaraziłem już wiele osób moją muzyką i wiem jedno : osoba już dorosła, która KIEDYS słuchała hiphopu, raczej nie będzie sie przyznawała, bo będzie jej wstyd, a ja jak już będę miał swoje dzieci, wyciągnę z dumą moje płyty i powiem pełen dumy i szczęścia, a zarazem żalem, że te czasy nie wrócą: Patrz, kim tatuś kiedyś był (pomimo że nie będę nikim ważnym, będę dumny, że słuchałem ambitnej muzyki)
  • 0

#45 blackcoffee90

blackcoffee90

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 537 postów

Napisano 10 październik 2008 - 06:59

klasyczna-> rock, alternatywna(pół roku)->metal-> teraz: metal, klasyczna, rock gdy chcę śpiewać

ubiór zawsze ten sam-dziwny, nie pasujący do którejkolwiek subkultury, sprawiający, że dobrze się czuję bo mam na sobie to co mi się podoba, czasem tylko przegnę, bo mam za dużo ciemnych ubrań, a że ciągle się spieszę to ubieram jak leci(bo nie lubię się picować dłużej niż 5 min), zapewne wiele ludzi mnie za nieg nie lubi, jak dla mnie nie ma powodu, bo staram się nie godzić w ich autorytety. Jesli ktos jest inteligentny to pogada ze mna na ten temat i dowie sie wszystkiego, zrozumie, jesli nie to mam go w d... i może wytykać mnie palcami którymi tylko zechce
  • 0

#46 AnDa_20

AnDa_20

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 11 październik 2008 - 16:09

Powiedzmy, że metal miałam w uszach od 7 roku życia dzięki bratu, ale sama zaczęłam go słuchać tak jakoś w wieku lat 11.
Później rok, może dwa nieokreślone, przewijało się wszystko, oprócz techno, a aktualnie jestem na etapie punkowania ;P

Chociaż nie uważam się za kogoś, kto należy do subkultury punk. Słuchać, to nie znaczy być ;] Chociaż może i tak wyglądam, nie wiem, nie umiem ocenić.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 Heledore

Heledore

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 84 postów

Napisano 13 październik 2008 - 21:36

Ja to za bardzo nie wiem do jakiej subkultury można mnie przypisac, po prostu słucham rocka i ubieram się trochę punkowsko co nie oznacza iż jestem punkiem. Subkulturę trza miec przede wszystkim w sercu a nie na ubraniu.
  • 0

#48 mo4x

mo4x

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 28 październik 2008 - 20:30

Ja rozumiem doskonale to, że wkroczyłem na "drogę bez odwrotu", to był mój świadomy wybór, nie wpływ otoczenia, nie chwilowe zafascynowanie, nie żaden trend, to nie jest coś co jest i za niedługo przechodzi.

Użytkownik mo4x edytował ten post 28 październik 2008 - 20:32

• 0

#49 karusia2008

karusia2008

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 18:54

zgadzam sie z toba,tez nie wierze ludziom ktorzy sie zarzekaja,poniewz podobnie jak Ty przechodzilam kilka subkultur.
jak bylam mala to bylam zakochana w Britney Spears prze dlugie lata,dalej słuchalam roznej muzyki taka co w radui puszczja,nastepnie słuchalam metalu,jednakze troche moc mi stopniala i sluchalam tylko rocka a w tej chwili preferuje muzyke klubowa.wiec tak to bywa z tymi updobaniami;P
  • 0

#50 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 19:07

zgadzam sie z toba,tez nie wierze ludziom ktorzy sie zarzekaja,poniewz podobnie jak Ty przechodzilam kilka subkultur.
jak bylam mala to bylam zakochana w Britney Spears prze dlugie lata,dalej słuchalam roznej muzyki taka co w radui puszczja,nastepnie słuchalam metalu,jednakze troche moc mi stopniala i sluchalam tylko rocka a w tej chwili preferuje muzyke klubowa.wiec tak to bywa z tymi updobaniami;P

tylko że subkultura to nie upodobanie muzyczne. To o wiele coś więcej ;)
Też kiedyś słuchałem HH, trochę klubowej muzyki, troche popu, poprocku i punk rocku, a teraz przeważnie rock i metal- ale co z tego?
  • 0

#51 Vozone.

Vozone.

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 21:09

Ja nie należę do żadnej... Jestem mieszanką wielu... xDD
Kiedyś był HH i coś z Skate zostało ale obecnie Techno... xD Tak jakbym miał coś wybrać...
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 Anarchista

Anarchista

ni ma

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 649 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 14:31

powiedz po prostu , że jesteś dyskotekarą , po co mieszać ?
  • 0

#53 dares91

dares91

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 15:45

Ja nigdy nie należałem do żadnej subkultury zawsze było tak pomiędzy jedynym a drugim, byłem i jestem oryginalny.
Może niektórzy powiedzą że się wyróżniam ale wolę odbiegać od standardów.
Jestem takim mieszańcem, mój styl osadza się między skytem a hip-hopowcem jeśli chodzi o wygląd.
Jeśli chodzi o upodobania muzyczne to na początku było takie disco, następnie był hip-hop i rap a teraz jest trance, house i dance :) Tak ja siebie widzę.

Użytkownik dares91 edytował ten post 02 styczeń 2009 - 15:48

• 0

#54 Wojownik1988

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 02 styczeń 2009 - 17:18

Subkultury wcale nie są żadnym "wybrykiem młodości", jak to niektórzy twierdzą. A przynależność do subkultury nie jest wcale podążaniem za masą. Wręcz przeciwnie - w subkulturach można odnaleźć swój styl, ideologię, swoje własne ja.
Jestem metalowcem. I zawsze tak będzie.

Pomijając fakt, że w obecnych czasach widzi się bardzo mało metalowców, to ja wyróżniam się nawet z pośród własnej subkultury - noszę się klasycznie, tak jak kiedyś nosił się każdy metal (80-te lata):
motocyklowa skóra, dżinsowa katana, wąskie wytarte dżinsy i adidasy (białe za kostkę). I oczywiście długie włosy (to standard).
W całym moim mieście takich, jak ja można policzyć na palcach jednej ręki.
Co do zespołów, to też nie patrzę, jakich kapel słuchają inni. Słucham takich zespołów, że większość młodszych fanów Metalu nie zna ich. Oczywiście stary Metal z lat 80-tych (głównie thrash). Często mniej znane kapele i podziemie. Nie tylko zagraniczne, ale też Polskie (jest pełno starych Polskich kapel metalowych).

Starsi ludzie, patrząc na mnie wiedzą, że to styl lat 80-tych. Ale młodsi, którzy nie pamiętają tamtych czasów patrzą na mnie, jak na dziwoląga i oryginała (a faktem jest, że jest ze mnie oryginał).

I w ten sposób obalam bzdurny mit o tym, że niby subkultura to przynależność do szarej masy. Jest na odwrót - to właśnie jest wyłamanie się ponad szarą, nudną masę.

Użytkownik Wojownik1988 edytował ten post 02 styczeń 2009 - 17:21

• 0

#55 Eternal_Cowboy

Eternal_Cowboy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 05 styczeń 2009 - 19:24

Wiadomo, od czegoś trzeba było zacząć. Niestety albo na szczęście nie miałem starszego brata. Najpierw nirvana potem softowy punk rock potem reggae a potem składanka V.A. - Był kiedyś jarocin i się posypały zryte łby z agrafami w uszach. Punkowo do :cenzura:anych dni moich.
  • 0

#56 SteveHarris

SteveHarris

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 207 postów

Napisano 13 styczeń 2009 - 23:23

Popieram tych, którzy twierdzą, że z metalu się raczej nie wyrasta. To jest IMO bardziej subkultura ludzi słuchających metalowej muzyki niż ludzi o podobnych ideologiach. Sam twierdzę, że to jest muzyka na całe życie ;)

Żeby nie byc gołosłownym to taki oto filmik z 82-latkiem w roli głównej:
Filmik

Podziwiam gościa i współczuję żonie :D
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#57 wyznaczona

wyznaczona

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 15:37

w podstawówce sluchałam hh.
a od gimnazjum do teraz(2 kl szkoły sredniej) w moim sercu meta.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0