Sprawdź czy panujesz nad swoim umysłem

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Za chwilę zobaczysz animację tancerki. Kiedy się jej uważnie przyjrzysz, zauważysz że obraca się w którąś ze stron - lewo lub prawo. Dzięki temu dowiesz się coś więcej o swoim mózgu. Jak?



Jeśli ruch będzie zgodny w ruchem wskazówek zegara, to będzie znaczyło, że w tej chwili bardziej używasz prawej półkuli mózgu.

Ruch przeciwny do ruchu wskazówek zegara oznaczać będzie, że to lewa półkula jest w tym momencie bardziej aktywna.

Jesteś gotów do testu? No to chodź, teraz...

...spróbuj siłą woli zmienić kierunek ruchu tancerki, którą widzisz poniżej w przeciwny. Jeśli się nie porusza, odczekaj kilka sekund sekundę.

Po prostu bez wysiłku skup się przez chwilę i skłoń ją do zmiany kierunku obrotu.

Jeśli ci się uda, to oznacza, że jesteś wśród 30% najlepiej rozwiniętych mentalnie osób w społeczeństwie!



"To niesamowite, że KIERUNEK OBROTU TANCERKI ZALEŻY JEDYNIE OD TWOJEJ PERCEPCJI."​
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Ja tam wpierw zwróciłem uwagę jak jest dobrze ukształtowana. Co to znaczy?
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
A tak pozatym, u mnie kręci się w prawo. I mimo starań, nie mogę zmusić jej do kręcenia się w lewo. Jest jakiś posób, żeby mózgowi w tym pomóc trochę? :D
Mańkuci widzą ją kręcącą się w lewo?
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
nieważne.
Prawdopodobnie leworęczni (czyli np. ja) mają bardziej rozwiniętą półkulę prawą, a praworęczni - lewą. Nie wiem tylko, czy aby dobrze słuchałem na biologii w gimnazjum ;P


A tak pozatym, u mnie kręci się w prawo. I mimo starań, nie mogę zmusić jej do kręcenia się w lewo. Jest jakiś posób, żeby mózgowi w tym pomóc trochę? :D
Mańkuci widzą ją kręcącą się w lewo?
Czyli to oszustwo ;)
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
nie oszustwo bo u mnie kręci sie w dwie strony :p
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
nieważne.
Spójrzcie na cień tej tancerki...

Edit:

Wypowiedź z pewnego forum:
składa się z 34 klatek
o prędkości 30ms
zmieniłem prędkość z 30ms na 300ms i?
To przez prędkość nasz umysł myśli, że tancerka się obraca, a gdy zmniejszymy prędkość i przyjrzymy się uważnie...
Tancerka obraca się z lewej do prawej i z powrotem. Nie obraca się dookoła!
A i ten cień porusza się tylko w lewą stronę.

Oryginalna animacja:
http://joemonster.org/i/aa/moc.gif

Spowolniona:
http://img134.imageshack.us/img134/1534/mockr2.gif
I wszystko jasne ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
hahahaha znalazlem ciekawy sposob aby zaczelo sie w inna strone krecic :D i nie trzeba byc na mase rozwinietym zeby to zaliczyc ;]
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
patrz na obrazej ulamek sekundy zamknij oczy szybko otworz zamknij wyobrazajac sobie ze sie kreci w przeciwno strone niz dotychczasm jak nie pomoze wstan, schyl sie bokiem glowe jak najbardziej w dol zeby patrzec na obrazek do gory nogami, odwracaj sie powoli kilkja razy zfubisz go i nzowu bedzie sie krecil w poczatkowym kierunku, mozesz prostujac sie tez mrugac, moze pomoc :)
 

gwiazdeczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
853
Punkty reakcji
0
Wiek
35
patrz na obrazej ulamek sekundy zamknij oczy szybko otworz zamknij wyobrazajac sobie ze sie kreci w przeciwno strone niz dotychczasm jak nie pomoze wstan, schyl sie bokiem glowe jak najbardziej w dol zeby patrzec na obrazek do gory nogami, odwracaj sie powoli kilkja razy zfubisz go i nzowu bedzie sie krecil w poczatkowym kierunku, mozesz prostujac sie tez mrugac, moze pomoc :)

a mi sie udaje bez zadnych akrobacji sprawic zeby panienka krecila sie w jedna albo w druga strone :D

ale zdolniacha ze mnie :D :D
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
przecież to nie zależy od nas, ona sama zmienia kierunek obrotu :/
czytałam instrukcje, luknełam pare razy na nią co jakiś czas i raz sie kręciła pzreciwnie do ruchu wskazówek zegara, potem z .
jak dla mnie chłam ^^
 
Do góry