Bolące uszy przy wietrze i niskich temperaturach

Maciek764

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Ma ktoś taki problem? Jak np. na dworze jest 10 stopni to po 20 minutach bolą mnie uszy w środku i jak wejdę do domu to dopiero po kilkunastu minutach ten ból ustaje. Tak samo jest jak jest wiatr przy troche wyższych temperaturach. A jak leciałem w samolocie to myślałem że mi łeb rozsadzi! O co w tym chodzi? Nie jest to co prawda uciążliwe ale wkurzające bo odbiera przyjemność z jazdy na rowerze.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
To raczej normalne. Masz po prostu wrażliwe uszy. Ciepła czapka i tyle.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Szczerze mówiąc to pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Chociaż nie, często jak wyjeżdżam w góry ciśnienie 'zatyka' uszy, no ale to nie boli...
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
W środku? Takie samo uczucie jak przy zapaleniu ucha? Jesli chodzi o takie coś to nie mam, ale bola mnie strasznie jeśli nie założe czapki, bo "zamarzają", robia sie czerwone i trace w nich czucie... Są wrażliwe.
 

Pro Traceur

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
555
Punkty reakcji
0
Moze po prostu odmarzniete? Moj kumpel chodzil w czapce z daszkiem w zime i tez zimą w jednym uchu nie ma czucia i jest czerwone, dopiero jak wejdzie do cieplego pomieszczenia to normalnieje ;)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
no wlasnie masz wrazliwe uszy, nos czapke :)
do jazdy na rowerze mozesz sobie w uszka troche waty wlozyc ;)
a co do samolotu to wplyw cisnienia...
tak samo jak pod woda...
to cisnienie trzeba poprostu wyregulowac :)
 

rwowo94

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dzień dobry. niewiecie może dlaczego przy smarkaniu bolą mnie uszy że niemoge wytrzymać niewiem co z tym zrobić <_<
 

sołtys

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
32
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Gdańsk
Dzień dobry. niewiecie może dlaczego przy smarkaniu bolą mnie uszy że niemoge wytrzymać niewiem co z tym zrobić <_<


Ucho jest połączone z z jamą nosową za pomocą trąbki Eustachiusza więc przy mocnym "smarkaniu" część wydmuchiwanego bądźco bądź pod dużym ciśnieniem powietrza dostaje się do ucha i powoduje wzrost ciśnienia i ból.

bolą mnie uszy w środku


a miałeś kiedyś zapalenie ucha środkowego? może masz nie do końca wyleczone i dlatego cię w określonych warunkach bolą. Ja miałem zapalenie ucha i własnie tak to wyglądało że mnie pobolewaływ różnych sytuacjach (zimno, wiatr, basen) kilka wizyt u laryngologa wszystko załatwiła.

jeżeli chodzisz regularnie na basen to może to być wynikiem "niedosuszenia" uszu, tak samo po kąpieli... od laryngologa usłyszałem ze tak na prawde woda jest wrogiem ucha i nalezy zwracać uwagę na to aby ucho było odpowiednio suche.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja przy trochę chłodniejszej temperaturze, albo przy delikatnym wietrze zaraz łapię zapalenie też. A już nie wspomnę o tym, że nie mogę sobie uszu patyczkiem wyczyścić, bo zaraz sobie je zatykam i ból gwarantowany :( To, że bolą przy wietrze to chyba, z tego co mówicie, z powodu niedoleczonego zapalenia kiedyś tam. Ale dlaczego nie mogę normalnie wyczyścić uszu? Co mi się pokurczyły te kanaliki czy co? :p To dosyć uciążliwe :(
 
E

Elen

Guest
Jak sie startuje i laduje samolotem, to trzeba zuc gume, powaznie. W ten sposob wyrownuje sie cisnienie w uszach ...ruchami szczeki. Lekarz mi ta metode zdradzil. A jesli chodzi o bol ucha od zimna to czapka i tyle. Pomaga tez wlozenie watki do ucha jak bardzo mocno wieje. Na noc zalac ucho kroplami z antybiotykim np Otinum, i wziac Ibuprom zatoki. Przewaznie takie bole wystepuja przy niedoleczonym zapaleniu ucha lub zatok. Radze isc do laryngologa i przeswietlic sie.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ale da się z tym coś jeszcze zrobić? Czy po prostu takie są konsekwencje niedoleczenia i koniec?
 
E

Elen

Guest
Blanche napisał:
Ale da się z tym coś jeszcze zrobić? Czy po prostu takie są konsekwencje niedoleczenia i koniec?
Oczywiscie ze trzeba koniecznie cos z tym robic i sie da. Najpierw lekarz i przeswietlenia zatok, trzeba dokladnej analizy z opisu dolegliwosci pacjenta, bo przeciez objawy moga byc nieco inne u kazdego. Nie wolno tego zostawiac, bo konsekwencja niewyleczenia stanu zapalnego sa grozne powiklania, wlacznie w utrata sluchu w uchu, albo nawet zapaleniami nerwu twarzowego czy oka od zatok. Najczesciej trzeba brac antybiotyk, plus jakies naswietlania. Ale nie chcialabym sie tu wypowiadac za specjaliste, bo kazdy przypadek wymaga konsultacji. Wiem o co chodzi, bo mialam taki przypadek w rodzinie kiedys.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Rozumiem. Trochę mi naświetliłaś problem w zasadzie, bo nie sądziłam, że to aż tak może skutkować.
 
Do góry