Tabletki MICROGYNON 21

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
dzis lekarz zapisal mi microgynon 21 jak sie po nich czulyscie?? bylo krwawienie/plamienie w czasie jego brania?? jak z pierwsza miesiaczka po 1opakowaniu bez problemu? jakies skutki uboczne?? prosze napiszcie cokolwiek
 

Laluna

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Moja kolezanka czuła sie świetnie! Wszystko było bez problemow, chociaz uwaza sie ze te tabl maja konska dawke hormonow. Co nie oznacza ze sa gorsze czy mniej skuteczne. A czemu pytasz? Sama odczowasz jakies skutki uboczne? Cos jest nie tak?
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
ja ich nie biore ale moge ci na twoje pytanie odpowiedziec; to jak beda dzialac na ciebie zalezy od twojego organizmu, nikt nie jest w stanie stwierdzic "bedziesz sie czula tak i tak"... poprostu musisz sie sama przekonac:)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja je bralam 8 miesiecy, na poczatku plamienie jakies 2 tygodnie, pozniej bylo okej przez jakies pol roku a potem zaczelam sie zle czuc
ale nikt nie jest w stanie powiedziec jak zareaguje Twoj organizm, a plamienie wystepuje u wiekszosci obiet przy pierwszym opakowaniu tabletek wiec to nie jest nic niepokojacego :)
 

mizia_kizia

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Ja biore te tabletki juz prawie 3lata i są ok, czuje sie po nich świetnie :) . A to czy Ty bedziesz czuc sie dobrze to tylko zalzy od Twojego organizmu. Ale mysle ze nie powinno byc problemu bo znam duzo osob ktore je biora i tez dobrze sie czują. Skutkow ubcznych nie ma tak w sumie. Przeczytaj ulotke tam wszystko pisze. Nie bylo krwawienia podczas brania a biore juz je dllugo.

Pozdrawiam Serdecznie:) :*
 

vivien

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
bralam Microgynon21 jakies dwa lata, czulam sie dobrze, nie przytylam. Byly oki. Potem zrobilam przerwe planowalam dziecko (moj synek ma teraz 2 latka:). Dodam ze w ciaze zaszlam 6 m-cy po odstawieniu tabletek. Niedawno bylam znowu u lekarza i mowie ze chce spowrotem przejsc do antykoncepcji. Powiedzialam tez jakie tabletki bralam wczesniej. Powiedzial, ze mi ich bardzooo nie poleca juz, maja bardzo duza dawke hormonow, a teraz juz dostepne na rynku sa tabletki "mniej szkodliwe"- choc wszystkie sa:p. Ostatecznie nosze teraz plastry i jest ok. Microgynon21 cytuje mojego lekarza: " to przestarzale tabletki z zeszlego wieku, nie polecam bardzoo", a na koniec dodal :) ze nowoczesne, eleganckie babki nosza plasterki:D Sama wiem, ze plasterki nie maja nic wspolnego z elegancja:), ale sa o wiele mniej szkodliwe i nie wnikaja do ukladu pokarmowego. Microgynon 21 szczerze mi odradzal i ja mu wierze.
 

Laluna

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
owszem Microgynon to dosc stare tabletki ale wcale nie złe! Poprostu sa teraz dostepne na rynku nowsze i tyle. Moje kolezanki chwala sobie te tabl a znam lekarzy ktorzy bardzo chetnie przepisują e po wykonaniu badan a są autorytetami w swojej dziedzinie. Nie ma złych i dobrych tabl a Twojego lekarza najwyrazniej odiwedzil wczesniej przedstawiciel firmy produkujacej plastry :p ale ejsli dobrze sie z nimi czujesz to jest ok :) jednak byłabym daleka od takich sądów.
 

makareska

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja brałam microgynon. ogólnie byłam zadowolona.cena bardzo przystępna.ale miałam bóle głowy.

Pisze prace mgr na temat wpływnu antykoncpecji hormonalnej na libido kobiet i proszę o pomoc.jesli ktoras z Pań zechciala by wypelnic moja ankiete do pracy,to prosze napisac mi swój maila,a wysle ankiete.dziękuje!
moj mail- makareska@wp.pl
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
Myślę że nie powinnaś panikować.Zanim zaczęłam brać Microgynon21 przeczytałam ulotkę... i zaczęłam sie obawiać że będę sie po nich źle czuć że utyję że będę miała migreny...okazało się że nie mam jakiś szczególnych dolegliwości jedyną upierdliwą rzeczą jest regularnie branie o stałej porze... <_<
pozdrawiam
 

agatka83

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
witam dopiero zaczelam stosowac antykoncepcje lekarz przepisal mi wlasnie microgynon 21 jestem na 10 tabletce i nadal mam plamienia, w sensie zaczelma brac tak jak trzeba w pierwszym dniu okresu i ten okres jakby do teraz mi sie nie skonczyl tylko przeksztalcil w plamienia takie ciemnobrazowe, czytalam ze plamienia przy pierwszym opakownai uto normalne ale az 10 dni okresu?
 

frytka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Był ten temat więc powtórzę:
Tabletki o które pytasz zaczęłam brać w styczniu, skończyłam w kwietniu. Były to moje pierwsze tabletki. Nie ukrywam,że podczas wizyty u ginekologa, lekarz zapytał jakie chcę. Odpowiedziałam, że w miare nie drogie. Zapisał mi te. Nigdy o nich wcześniej nie słyszałam.

Ogólnie strasznie spadło mi libido. Nie miałam ochoty na seks, ani na żadne inne zbliżenia. Pobolewały mnie nogi(ale to u mnie standard), czułam się strasznie nerwowa...Mój chłopak powiedział, że kiedy je brałam i robiłam przerwe to byłam dwiema innymi osobami. Poza tym nic innego złego nie doświadczyłam.

Nie polecam tych tabletek. Są w świetnej cenie, hormony jak hormony- na każdego wpłyną inaczej. Mój ginekolog mówił, że nikt sie na nie nie skarżył.
Ostatnio miałam wizyte u prywatnego ginekologa. Zapytałam jakie inne tabletki mogłaby mi pani doktor polecić. Dowiedziałam się , że yasmin i yasminelle (chyba tak to się pisze). Z tą różnicą, że przy tych drugich pacjentki przychodziły podobno często skarżąc się na spóźniający się okres mimo braku ciąży.

Z tego co poszperałam po forum spadek libido jest praktycznie zawsze.W końcu to hormony.
 

Wiosenna_Agatka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Jak widać na każdego działają inaczej, bo biorę je od lutego i jak do tej pory czuję się świetnie. Jedyne problemy jakie miałam to pękające naczynka, ale ja ogólnie mam je słabe. Na szczęście po krótkim czasie to przeszło. Libido kto wie, może nawet mam wyższe ;P

Sama musisz spróbować, jednemu pasują, drugiemu nie, zależy od organizmu. Zawsze można zmienić ;)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Ja mam to samo przy moich, w czasie przerwy jestem tak spokojna,miła i wogóle mam ochote na małe co nie co,że szok.
A kiedy je biore zmieniam sie w istną jędze :bag:
Cóż... Microgynon 21 jeszcze nie brałam. W jakiej mniej więcej cenie one są?
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
ja zmieniam te tabl na milvane. za bardzo odczuwam skutki uboczne, libido spadlo... plamienia byly.. ogolnei kiepskie nastroje. milvane podobno jest lepsze, ale niestety drozsze, jedno opakowanie ok. 33 zl:(( ale czego sie ei zrobi dla lepszego samopoczucia i antykoncepcji. sprobujemy. za tydzien je zaczynam.
 

mona77

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
Witam. Ja biorę te tabletki od ponad roku. Wszystko jest ok. Choć w pierwszym miesiącu bolała mnie trochę głowa. Nie utyłam, nie spadło mi libido:) Póki co nie zamierzam zmieniać tych tabletek na żadne inne.
 

onusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
744
Punkty reakcji
0
Miasto
*** Tam gdzie biją serca ***
jak narazie nic nie odczuwam wczoraj wzielam pierwsza tabletke i po prostu sie obawim jak beda na mnie wplyac. dzieki za info. nikt inny ich nie bierze??

Hey :)
ja też je biorę :)
nie ma żadnych skutków ubocznych :)
libodo jak było :D
nie przytyłam :)

nie miałam krwawienia przy pierwszym opakowaniu :)
okres w tyg przerwie więc jestem naprawdę zadowolona :D
 

onusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
744
Punkty reakcji
0
Miasto
*** Tam gdzie biją serca ***
Biorę je 3 miesiąc i mam pytanie do was czy po takim czasie mogą wystąpić juz skutki uboczne?

Znaczy wieczorem głowa mnie boli i jest mi niedobrze.
Tabletke biorę o 18.

Pomózcie
 

Mamusia!!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
śląsk
Z tego co mi wiadomo po hormonach skutki uboczne moga byc niemal "zaraz" nawet po 2 tabletkach... Wszystko zalezy od organizmu kobiety. Ja właśnie biore tabletki na wywołanie miesiączki po depo-proverze i jak wkoncu sie pokaze tez mam zapisany Microgynon 21. A co do spadku libido po srodkach antykoncepcyjnych... Każdy reaguje inaczej... Ja po końsiej dawce hormonów miałm jeszcze większą ochotę :p
 
Do góry