Jak sprawdzic numer zastrzezony?!

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Numer zastrzezony ma to do siebie, ze nie wiadomo kto dzwoni. I nie dowiesz się ;]
 

Lindros

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Brześć Kujawski
Ale mi sie zdaje ze sie da,kiedys dzwonilem do jakiegos kolesia z zastrzezonego to potem do mnie zadzwonil! I naewno byl zastrzezony!
 

HappyKuba

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2007
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nisko
Ale mi sie zdaje ze sie da,kiedys dzwonilem do jakiegos kolesia z zastrzezonego to potem do mnie zadzwonil! I naewno byl zastrzezony!
Może domyślił się, że to Ty.
Ja kiedyś nie wiedziałem jak wyłączyć zastrzeganie numeru i wszyscy musieli się domyślać, że to ja, bo tylko ja dzwoniłem z zastrzeżonego. Nie znam niestety sposobu na sprawdzenie numeru.
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Poruszę tą kwestię jeszcze raz... Może teraz ktoś napisze coś sensownego...
Mam ten sam problem.... Eh już mnie to wkurza :/

Jak ten numer sprawdzić ? Da się jakoś?
 

cojack

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Ewentualnie jak masz w symbiana, możesz napisać sobie program, który będzie sprawdzał identyfikator sieciowy nr telefonu, albo IMEI z którego do Ciebie ktoś dzwoni, później "włamać" się do bazy danych operatorów komórkowych w polsce, i po nr identyfikacyjnym sprawdzić nr telefonu :p

Innymi słowy nie da sie :)
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Ewentualnie jak masz w symbiana, możesz napisać sobie program, który będzie sprawdzał identyfikator sieciowy nr telefonu, albo IMEI z którego do Ciebie ktoś dzwoni, później "włamać" się do bazy danych operatorów komórkowych w polsce, i po nr identyfikacyjnym sprawdzić nr telefonu :p

Innymi słowy nie da sie :)

No nie mogę tak na pewno tak zrobię .... !!

A nie wiecie czy można coś takiego z bilingu wyczytać ?
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Numer zastrzega się właśnie po to, aby inni nie mogli się dowiedzieć kto dzwoni.
Jeśli dałoby się ustalić numer, to idea 'numeru zastrzeżonego' byłaby bez sensu...
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
er-zetMoże i masz rację... Ale nie wiem czy by Ci się to podobało jak ktoś puszcza Ci strzałki o 12, 3 (nocy) czy 6 rano sygnały.. Rozumiem raz czy dwa ale nie ciągle... A w dodatku jak odbiorę mówię "Słucham" to numer się rozłącza...
Jestem tylko ciekawa kto to ... !!
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Ale nie wiem czy by Ci się to podobało jak ktoś puszcza Ci strzałki o 12, 3 (nocy) czy 6 rano sygnały.. Rozumiem raz czy dwa ale nie ciągle... A w dodatku jak odbiorę mówię "Słucham" to numer się rozłącza...
Jestem tylko ciekawa kto to ... !!
Mam tak samo, czesem to już jest wkurzające, a jak ktość Cie jeszcze obudzi w środku nocy...

er-zet masz racje ;)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A więc jedynym wyjściem jest zmiana numeru.
No, chyba, że temu 'komuś' się znudzi to ciągłe puszczanie sygnałków (a reagując = odbierając jego telefony na pewno się 'go' nie pozbędziesz).
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
1)Jeżeli masz numer w Orange to:
1. Rejestrujesz się na stronie www.orange.pl
2. Sprawdzasz połączenia które przychodziły. Mały schemacik
KTOŚ DZWONI (zastrzeżony nr dodaje na początek numeru #31# -> Łączenie do centrali ->Weryfikacja oraz zastrzeżenie numeru przez operatora -> Dodanie nr do listy (twojej) -> Przekierowanie rozmówcy na twój nr z poleceniem #31# -> "Nr. Zastrzeżony dzwoni" Więc sprawdzenie połączeń jest możliwe. Wtedy jeszcze nr nie jest zastrzegany.
----
2)Jeżeli masz Sony Ericsson
Menu -> Ustawienia -> Połączenia -> Zarządzanie połączeniami -> akceptacja połączeń -> Wybierasz: Tylko z listy (Edytuj), wpisujesz nr, które mogą się połączyć. Następnie zatwierdzasz i nr zastrzeżony nie ma szans na połączenie. Zostanie tylko wpis, że ten numer chciał się połączyć, jednak telefon go rozłączył.

Kiedy włączyłem akceptacje połączeń nr zastrzeżony po chyba kilku próbach dał sobie "spokój".
Pozdrawiam!
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
Ja wiem co zrobić. Zadzwoń do delikwenta. A jeśli nie odbiera to masz takie opcje:
opcja nr1/ piszesz esa że ma się ODPIE....RNICZYĆ.
opcja nr2/puszcza Ci strzały to go łap
opcja nr3/miej go w DU.... W Nosie
opcja nr4/zmiana numeru (najskuteczniejsza)
opcja nr5/tylko nie na policje!!!
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
To kiepsko z tobą. Kiedyś w jakimś starym Sagemie miałam ustawiony od początku nr prywatny i za nic nie umiałam tego zdjąć. Nie dość, że wszystkich to wkurzało, to jeszcze ja niefajnie sie z tym czułam.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Sada: Podaj mi jeszcze tylko model Twojej Nokii, a postaram się znaleźć jakieś rozwiązanie. Jeżeli telefon posiada Symbiana będzie dużo prościej, ponieważ istnieje taka aplikacja ala "czarna lista". Niestety na Java nie ma takiego czegoś, ponieważ ona ma ograniczenia w dostępie do systemu telefonu.
 
Do góry