Pomyłka?!?

Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Wiecie co, dziś zadzwoniła do mnie dyrka abym podała jeszcze jakiś przedmiot, bo tak trzeba. Wszystko już wyjaśniam. Zadeklarowałam polski, angielski i jako dodatkowy niemiecki, bez tego trzeciego. Chodziłam sto razy do dyrektorki pytać się czy tak na pewno można, a ona mnie cały czas o tym zapewniała. A teraz jej się coś tam nie zgadzalo i wyszło na to że musiałam wybrać ten trzeci przedmiot! Zdeklarowałam biologie, oczywiście podstawową.
Czy wogóle ona mogła coś takiego zrobić? Z jej pomyłki muszę zdawać jeszcze jeden przedmiot. Tyle nauki... :/
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
A zdaje ktoś z tej bioli jeszcze? Niewiem jak ja sobie poradzę.
 

Eman_77

Komendant
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
470
Punkty reakcji
2
Kinguś ...
Dzisiaj mialem lekcje o maturach* i ztego co wiem obowiązkowe są 3 przedmioty....
J. polski, J. Obcy. 3 sobie wybieramy sposród jakiejś tam listy, plus do tego mozna zaliczyć jakis przedmiot dodatkowy...



* - Ostrzgeam ze na tej lekcji byłem zajety czyms innym więc poprawnośc informacji moze nienzaczenia odbiegać od prawdy..
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
No ja tez myślałam, że trzeba jeszcze ten 3-ci przedmiot. Ale ona mnie zapewniała, że nie. To ja sie cieszyłam, że nie musiałam niczego innego zdawać. Ja chce na anglistykę to mi ten przedmiot nie był potrzebny, a teraz muszę nadrabiać i się go od nowa uczyć.
No mam pretensje trochę, ale i trochę do niej i do siebie też.
 

Eman_77

Komendant
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
470
Punkty reakcji
2
Hmm zaraz,,, Ale trzeci przedmiot ten obowiązkowy ale ktory sami sobie wybieami to nie moze być język obcy?
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
No właśnie nie.
Mam problema, nie?
Mało co umiem z bioli, ale napewno więcej jak z innych przedmiotów.
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
jutro zerkne. A nie masz czegoś jeszcze o maturze z bioli? Tzn. czego mam sie uczyć na podstawowy?
Takie internetowe repetytorium.
 

Eman_77

Komendant
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
470
Punkty reakcji
2
A przejrzyj doklandie te storny co Ci dalem... ta z priva baaardzo szczegolnie...:)
 

lukas87

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Głupota uczniów a przede wszystkim nauczycieli mnie poraża! Ludzie! jak wy chcecie przystąpić do matury jeżeli nie potraicie wypełnić prostego formularza!!! W deklaracji maturalnej nie bylo możliwości aby jako przedmiot obowiązkowy wybrać drugi język obcy! Możliwe były tylko: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu. Aby móc zdawac drugi jęzk obcy(ew. trzeci, czwarty) lub informatykę trzeba zadeklarować to jako przedmiot dodatkowy. A jak wszystkim powinno być wiadome przedmiot dodatkowy możemy zdawać tylko na poziomie rozszerzonym i zdając inny (zwany trzecim) przedmiot jako obowiązkowo. Moim zdaniem trzeba mieć oczy w du... żeby nie widzieć tego na deklaracji. A zapewne sama tę deklarację wypełniałaś i podpisywałaś (nawte dwa razy :D)
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Ty chyba nie przeczytałeś uważnie tego tematu. Przeciez wyrażnie napisałam, że pytałam się DYREKTORKI, a ona chyba powinna wiedzieć najlepiej.
 

lukas87

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
36
nie czarujmy się, inteligencją to się ktoś wypełniający taką deklarację nie popisał. Pytam więc: Jak można postawić krzyżyk w kratce j. niemiecki, jeżeli ta kratka nie istnieje?! No chyba że sobie dorysować takową...

Wcale nie bronię dyrektorki. Popełniła ona ogromny błąd. Popisała się swoją niekompetencją.
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Jakiś ty dowcipny. Pękam ze śmiechu. Ona nie kazała wstawiać w to miejsce na trzeci przedmiot nic, tylko wpisać w dodatkowy. I to nie moja wina.
 

Eman_77

Komendant
Dołączył
22 Wrzesień 2005
Posty
470
Punkty reakcji
2
lukas... zauwaz ze ja jestem w pierwszej klasie LO....:p:p:p
Więc jak moglem wypelniąć karte?
Po za tym nie cfaniakuj...
 

lukas87

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
36
OK, już daję Ci spokój. Ale pretensje kieruj pod adresem dyrektorki. W tym Cie poprę. Powinna cierpieć za swoją niewiedzę!!
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Eman to chyba jednak tyczyło się do mnie.

No właśnie. Ja wiedziałam o tym, że chyba nie można, ale dałam się namówić inteligentnej kobiecie po magisterce i tyle.
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
A zdaje ktoś z tej bioli jeszcze? Niewiem jak ja sobie poradzę.
Podstawowa matura z bioli obejmuje głównie anatomię człowieka,wszystkie układy, do tego poucz się ochrony środowiska i ekologii, ewolucjonizmu, takiego działu jak człowiek i środowisko(czyli np. różnorodność biologiczna, sukcesja ekologiczna itd)
Ja zdaję biolę rozszerzoną,podstawowa jest jak dla mnie łatwa tylko straszą tym rozszerzeniem, ale dam radę :)
A co do tej dyrektorki to bardzo źle, że nie jest poinformowana i przez to wprowadziła Cię w błąd:/ Ale co tam, biola fajny przedmiot:) Pozdro
 
Do góry