Granice ludzkich możliwosci

jezierska

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Nie będę wnikać, jak na sąsiednim forum, w teorie spiskowe, ale muszę wam powiedzieć, że oglądałam niesamowity program na temat możliwości ludzkiego umysłu, ciała. W programie Planet naukowcy eksperymentują na własnych ciałach doprowadzając się do hipotermii czy przebywają po 2 miesiące pod ziemią, aby udowodnić istnienie wewnętrznego zegara biologicznego. Macie jakieś inne ulubione tego rodzaju programy?
 

Silent

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Wołomin
ja widzialem film o takiej babce co jst naukowcem i bada smierc ludzi
nie wiem jak to zrobila ale telepatycznie poloczyla sie z dusza umierajace i czekala az on umze
i poszla z nim na tamten swai ^^ potem nie wrucila CHCĄC tego i mowila ze widzala potem tylko jakis gory poprostu jaks kraine a tamta dusza poprostu zniknelo
tyle
 

Twisted_Sister

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2007
Posty
145
Punkty reakcji
0
Chyba niedokładnie rozumiem... Ona chciała połączyć się z duszą umierającego i jej dusza poszła na tamten świat i nie wróciła...??? :niepewny:
 

b.rutka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Obejrzałam ten program, czy raczej te programy(bo to cała seria) na Planete i muszę przyznać, ze bardzo interesujące. Nie do wiary ile człowiek, a może raczej ludzki organizm może znieść w warunkach ekstremalnych.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
wzgldeme filmu mowisz ze nie worcila i potem mowila. ech.. tak wogole widzial ktos naukowca telepate laczacego sie z duszami innych ludzi?
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Przez odpowiedni, wieloletni trening mozna uzyskac duzy stopnien kontroli nad wlasnym ciałem . Mozna nawet kontrolowac działanie autonomicznego ukladu nerwowego . ( spowolnic bicie serca , zmniejszyc cisnienie krwi , zwolnic metabolizm itp. ) Ludzkie cialo moze naprawde duuzo.
 
M

Mia

Guest
Przez odpowiedni, wieloletni trening mozna uzyskac duzy stopnien kontroli nad wlasnym ciałem . Mozna nawet kontrolowac działanie autonomicznego ukladu nerwowego . ( spowolnic bicie serca , zmniejszyc cisnienie krwi , zwolnic metabolizm itp. ) Ludzkie cialo moze naprawde duuzo.

ano, organizm sie niesamowicie przystosowuje. weźmy np. kolarzy. mają tak słabve tetno ze musza nosic tentnomierze elektryczne na nadgarstkach. bywa zew czasie spoczynku stają na granicy zycia i smierci. taki 'zegarek' budzi ich wtedy i musza natychmiast zaczac robic przysiady by ich tentno wzrosło pow 40/min.

przypomniała mi sie historia biegu maratonskiego. posłaniec który biegł 43 km na rynek aten by ogłosic zwyciestwo grecji w wojnie peloponeskiej, dotarł na miejsce, krzyknął 'zwyciestwo' i ...padł trupem. jego org. tak przyzwyczaił sie do ciagłego wysiłku nie wytrzymał nagłego zatrzymania. dzisiejsi maratonczycy juz wiedza ze przed meta nalezy stopniowo zwalniac.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Wlasnie przekraczam granice ludzkich mozliwosci....

Sasiad z dolu napiepsza disco polo ze az podloga sie trzesie, ja jestem po "udanym" kole i jeszcze go nie zarabalem siekiera...
:mlotkiemgo:
 
M

Mia

Guest
A.D.D.A.M.2.3. jestes wielki...
co tam jakies fizjologiczne kontrolowanie tetna.
to dopuero jest kontrolowanie swojej pobudliwosci!!! brawo chłopie. obaliłbys freuda ;)
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
organizm sie niesamowicie przystosowuje. weźmy np. kolarzy. mają tak słabve tetno ze musza nosic tentnomierze elektryczne na nadgarstkach. bywa zew czasie spoczynku stają na granicy zycia i smierci. taki 'zegarek' budzi ich wtedy i musza natychmiast zaczac robic przysiady by ich tentno wzrosło pow 40/min.

O ja ! nie wiedziałem , że to jest az do tego stopnia z tymi kolarzami ! Wiedziałem tylko że kolarze maja jeden z najwiekszych o ile nie najwieksz stosunek maksymalnej wydolnosci organizmu do wydolnosci spoczynkowej , 5.6 przy 1.8 u osoby prowadzacej siedzacy tryb zycia!
 
M

Mia

Guest
sama kiedys doswiadczyłam tetna 36 :p
myslałam ze juz sie zegnam ale jakos sie wygrzebałam :p
 
Do góry