dwukolorowe zdjęcie np: szara twarz a tylko czerwone usta

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
jak wykonać takie zdjęcia i w jakim programie, z góry dzięki za udzielenie mi tych informacji (jak wykonać np. szarą twarz a tylko czerwone usta i w jakim programie) :)
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
w photoshopie 9.0 jest opcja kolorowania zdjęć czarno-białych (być może w 8.0 też), poza tym w zwykłym 6.0, czy 7.0 też da się to zrobić poprzez warstwy
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Chociażby w Corel Paint Shop Pro Photo XI i starszych wersjach. Proszę:

1.
beztytuuuz8.jpg

2.
beztytuu2ad8.jpg

3.
beztytuu3pz0.jpg

4.
beztytuu4im8.jpg


Efekt:
beztytuu5ae1.jpg


Jeśli o to chodziło, mam nadzieję, że pomogłam :) Wersje Corela są darmowe przez 30 dni, więc zdążysz przerobić parę fot :p
 

treterte

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Takie coś właściwie możesz wykonać w każdym programie graficznym, ale ale polecam Ci Adobe Photoshopa ( bez różnicy jaka wersja, ale najlepiej 8.0 CS 2 lub CS 3 )
 

oksii

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja do tego typu operacjii polecam program Picasa2 ;] Bardzo łatwy w obsłudze i sama sie zorietujesz jak zrobic taki efekt, gdyż są one wszystkie podane w ramce obok obrazka ;)
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Jeżeli masz zamiar przerobić zdjęcie kolorowe na czarno-białe z jakimś kolorowym motywem, identycznym kolorystycznie jak na fotografii bazowej to w photoshopie ciekawy efekt można uzyskać poprzez:

1) powielenie kolorowego zdjęcia na nową warstwę ( [shift] + [j], teoretycznie ten krok można pominąć )
2) desaturację powielonego zdjęcia ( image / adjustments / desaturate )
3) użycie narzędzia History Brush na warstwie z powielonym, czarno-białym zdjęciem (w zamalowywanych miejscach przywracane będzie zdjęcie o wyglądzie sprzed edycji, w tym przypadku przywracane będą kolory).

Moim zdaniem najprostsza metoda, ale trzeba wykazać się precyzją przy "odmalowywaniu", chociaż zależy to przede wszystkim od skomplikowania krawędzi obiektu, który chcemy odmalować.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
SSR86, a nie można użyć różdżki? czy innego narzędzia do łatwego zaznaczania?
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
SSR86, a nie można użyć różdżki? czy innego narzędzia do łatwego zaznaczania?

Można jak najbardziej. Podaję jedynie technikę, dzięki której można uzyskać ciekawe efekty przy stosunkowo niewielkim nakładzie sił, a która nie była w dotychczasowych postach opisywana.
 

oscypek_NES

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
GIMP:

1.Wchodzisz w warstwy (Ctrl+L)
2.Duplikujesz warstwę Tło.
3.Na duplikacie wybierasz Kolory--->Desaturacja.
4.Na tej samej warstwie wybierasz gumkę i wycierasz usta.

I gotowe....:)
 
Do góry