Sucha Skóra

Sexy16

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
mam problem z sucha skora.podczas mycia twarzy strasznie mi sie napina,luszczy a potem mi sie swieci i wygladam koszmarnie.POMOZCIE MI!!!Poradzcie mi cos,bo juz nie wytrzymuje :(
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
jakich kosmetyków używasz do mycia twarzy? byćmoze to przez to...
spróbuj kremu nawilzającego i matującego. Sama nie używam ale np Perfekta,
co do suchej skóry to dobry jest nivea, ale to naprawde zależy co Tobier bedzie lepiej odpowiadało.
hm łuszczy się...moznaby spróbowac peelingu, ale boje sie ze efekt sie pogłębi.
Postaw na dobry krem... jezeli używasz podkładu to tez musisz uwazac czesto wysuszają.
 

Sexy16

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja uzywam zelu peelingujacego przeciw wagrom Clean&Clear
tonik przeciw wagrom Avon
i krem matujaco-nawilzajacy Avon
ale toniku juz nie uzywam,bo zauwazylam,ze jest z alkoholem,a to wysusza
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
moje skora tez sie czasami łuszczy, ale używam kosmetyku z alko i po peelingu.
Heh teraz używam kremu Sudocrem i jest ok, wygładza skórę i ok:) napoczatku zle reagowałam na ten krem ale tydzien i wszystko spoko.
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Zawsze po ymyciu twarzy , posmaruj buzie kremem :]
Chyba autorka nie kremuje buzi po myciu i tu tkwi problem. Bo skura się nabija , łuszczy a potem się przetłuszcza dlatego ze jest sucha skóra i produkuje sie wiecej łoju.
 
M

Mia

Guest
mydło wysusza, stad napiecie i łuszczenie.
swiecenie zas bierze sie z tego że skora chce sie 'bronic' i wytwaza duzo łoju.
1) bron boze mydło
2) woda letnia lub zimna + żel
3) obowiazkowo krem dopasowany do rodz cery.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
tak ale autorka używa własnie takich kosmetyków jak piszesz i nie używa mydła.

moze cos z tymi kosmetykami nie tak?
 

Sexy16

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
zawsze kremuje twarz po umyciu.wlasnie moze cos z tymi kosmetykami nie tak.a moze ja nei mam suchej tylko tlusta cere,bo mi sie swieci.sama nie wiem.inni mowia cos innego,drudzy to samo.ja mysle,ze mam sucha skore,bo strasznie mi sie napina i mam taki efekt "sciagniecia" czy cos takiego
 

samanta23

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
sprawdz czy to nie od zelu do twarzy i w ogole - od nadmiaru kosmetykow. ja mialam dosc dlugo problemy z przesuszajaca sie buzia i luszczeniem. a robilam, jak mi sie wydawalo, wszystko co trzeba - rano i wieczorem zel, tonik, krem.
potem na wakacjach pod namiotem okazalo sie, ze skora wyglada duzo lepiej jak jej za czesto nie szoruje zelami etc
od ponad 2 lat buzie myje zelem tylko wieczorem, a rano tylko ciepla woda. plus mocno nawilzajacy krem. w moim przypadku to zadzialalo.
 

lady_mimoza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
również mam wrażliwą, suchą skórę, ale też trochę trądzikową, jak to w tym wieku ;) i to tak dziwnie wygląda, że w niektorych miejsach się swiece a w niektórych mi skora odpada ;/ kiedys używałam właśnie kosmetykow z avonu z tej serii przeciwtradzikowej i jak dla mnie były za mocne ;/ teraz mam delikatny żel do mycia twarzy z iwostinu i do tego tez lekki krem nawilżajacy. trzy razy w tygodniu stosuje jeszcze drobnoziarnisty peeling (staram sie uzywac tak delikatniej tez), a pożniej na to krem nawilżający i pomaga :)
 

Sexy16

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
a moze ja nie mam suchej tylko tlusta skore,skoro mi sie strasznei swieci na czole,nosie i brodzie(w strefie T),ale od razu po umyciu mam takie uczucie sciagniecia i mam watpliwosci.jak wy myslicie???
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
mam uczucie sciągnięcia tylko po maseczkach, zleach, peelingach i tonikach, które sa przeznaczone dla skóry przetłuszczającej się i z wypryskami.
Twoja skóra bardziej wygląda na mieszaną :)
kosmetyki do cery tłustej będą ją przesuszać, a potem efekt bedzie odwrotny i bedzie sie sama natłuszczać.
Hm musisz trafić w kosmetyki które bedą odpowiednie, np przypadkiem odkryłam chusteczki do demakijażu takie niebieskie z wyciągiem z owsa i są super, do cery normalnej i mieszanej.
Spróbuj kremiku do cery mieszanej, np z perfecty, chociaz to naprawdę indywidualna sprawa,
być moze cały problem tkwi w kosmetykach które używasz, ale rozumie ze musisz je używać, wiec spróbuj jeszcze z tym kremikiem, zaraz po umyciu twarzy.
 

Solaf

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Musisz przede wszystkim zadbac o peelingi i o nawilzanie, to podstawa, no i kosmetyki dobrej jakosci, ja przerzucilam sioe na dermakosmetyki, bo tez mam bardzo sklonna do przesuszen skore, tak wiec w moim przypadku sama pielegnacja nie wystarczy, kosmetyki, ktorych uzywam musza miec wlascieosci lecznicze. Spytaj sie w aptece o keranorm, dla mnie rewelacja, jakosciowo jak vichy, tylko, ze tanszy.
 

shereen

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tez przez przypadek ten krem wpadl mi w rece, jestem bardzo zadowolona, a od dluzszego czasu nie moglam nic dla siebie znalezc, bo albo mialam od kremow uczulenie, albo byl tlusty strasznie, albo po prostu nie pomagal, stracilam nadzieje juz prawie i chcialam zainwestowac w jakis drogi kremik, a tu pani w aptece ten mi podunela, hehe :) tak wiec czasem mozna dobrze trafic :)
 

Solaf

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
jest jeszcze jedno zastosowanie tego kremu, otoz zapobiega wrastaniu wloskow po depilacji, potwierdzam, co obiecuja w ulotce :) naprawde fajny kremik i za przystepna cene
 

barbara987

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja proponuje nieuczulające dermokosmetyki, stworzone specjalnie do najdelikatniejszej skóry. do codziennej pielęgnacji,które mają tez działanie lecznicze.Odżywka Nanobase działa etapami, więc efekt jest długotrwały super działa w warunkach skrajnych klimatycznie,np, jak silny mróz czy wielkie słonce. skóra się nie łuszczy i naprawdę dobrze wygląda.doskonale nawilża skórę -jakość Vichy tylko o połowę tańsza.nalęży również pamiętac o nawilżaniu wew~.pić ,pić i jeszcze raz pić wodę oczywiście~ :D
 

sylwiakrupa

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
ja też stosuję tylko dermokosmetyki nanobase do pielęgnacji skóry suchej, bardzo odwodnionej .smaruję się na noc ponieważ, skóra podczas snu się regeneruje zauważam najlepsze efekty. Poza tym w ciągu dnia skóra jest obciążona zanieczyszczeniami z powietrza i innymi kosmetykami. Dlatego najlepsze są nocne kuracje:)
 

Christine

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
A moze sprobuj tzw. emolientow? To specjalne kosmetyki do skory bardzo przesuszonej. Zwykle nie zawieraja substancji aktywnych, tylko nawilzajace. Jak zapytasz w aptece, na pewno pani wskaze Ci jakies dobre. Ja tez mialam problem ze skora i tak wlasnie zrobilam. I nie myj twarzy mydlem,ale widze ze o tym pisal kazdy.

a moze ja nie mam suchej tylko tlusta skore,skoro mi sie strasznei swieci na czole,nosie i brodzie(w strefie T),ale od razu po umyciu mam takie uczucie sciagniecia i mam watpliwosci.jak wy myslicie???
Moim zdaniem masz skore mieszana,a jesli to tylko w strefie T.

zacznij używać kremu silnie nawilżającego
W aptece dostaniesz tez odzywke "gleboko nawilzajaco", firmy Astellas, to dobry kosmetyk, moze Ci pomoze. Powodzenia!
 
Do góry