Odzyskiwanie podatków za pracę w Anglii

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
To może być głupie pytanie, ale skąd mam wiedzieć czy mogę odzyskać podatek za pracę w Anglii?
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
No tak, to przecież logiczne. Trudno, żebym chciała odzyskać podatek od pracy na czarno :p Praca legalna, a jak uzyskać zwrot?
 

zetnktel

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Niewiem jak to dokladnie jest. Jak sie pracuje tymczasowo. Oczywiscie legalnie to sie sklada papiery do jakiegos urzedu i w kwietniu wplacaja na konto.
Ps. Papiery sie sklada zagranica przed wyjazdem.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Da się -- możesz zwrócić się do firmy polskiej która zajmuje się odzyskiwaniem podatku (chociażby euro-tax) oni załatwiają formalności. No ale oczywiście biorą od tego prowizję.
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Zniechęciłam się i tak się zastanawiam, czy w ogóle warto sobie zawracać tym głowę. Jak wysokie są takie zwroty, jeżeli ktoś przepracował tylko 2 miesiące?
 

Koksinell

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the dark side of the moon
Zniechęciłam się i tak się zastanawiam, czy w ogóle warto sobie zawracać tym głowę. Jak wysokie są takie zwroty, jeżeli ktoś przepracował tylko 2 miesiące?
Jeżeli przepracowałaś tylko 2 miesiące to nawet sobie tym głowy nie zawracaj!! Wysokość zwrotu oczywiście zależy od tego jak wysoki podatek miałaś pobierany. Jednak po przepracowanych dwóch miesiącach "kokosów" nie dostaniesz więc odpuść to.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Wiesz w sumie za 3 miesiace pracy w WB można odzyskać nawet 450 funtów. Za dwa wychodzi wiec około 300. Jeśli nie chcesz takiej kasy to ja chętnie wypełnie wszystko za Ciebie i podam swój numer konta. Dobra?:)
 

Koksinell

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the dark side of the moon
Wiesz w sumie za 3 miesiace pracy w WB można odzyskać nawet 450 funtów. Za dwa wychodzi wiec około 300. Jeśli nie chcesz takiej kasy to ja chętnie wypełnie wszystko za Ciebie i podam swój numer konta. Dobra?:)

Za dwa miesiace może wyjść jej 300 a może również i 100 albo mniej w zależności od zarobków jakie miała i w zależności od tego w jakiej wysokości był podatek pobierany. Nie sugeruj się tym, że ktoś dostał 450 funtów za 3 miesiące, bo to akurat każdemu wychodzi inaczej... to raz.
A dwa... o zwrot podatku będąc nawet w Anglii trzeba się trochę postarać, wykazać wszystkie dokumenty typu Home Office, National insurance number, wszystkie payslip`y i wypełnić trochę papierków. Jeżeli nie masz tych dokumentów to po sprawie.
Będąc już w Polsce masz jedynie możliwość odzyskać to przez firmy zajmujące się tym. One pobierają prowizję( około 10%) ze zwróconego podatku, a do tego zanim wezmą się za całą robote musisz wpłacić około 2000 zł.
Tak więc nawet gdyby miała dostać i te 300 funtów zwrotu, to ja szczerze odradzam z powodów przedstawionych powyżej.
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Będąc już w Polsce masz jedynie możliwość odzyskać to przez firmy zajmujące się tym. One pobierają prowizję( około 10%) ze zwróconego podatku, a do tego zanim wezmą się za całą robote musisz wpłacić około 2000 zł.

Tzn, że nie dość że zabierają z tego co odzyskają to jeszcze na początku muszę im 2 tysie zapłacić? Niedoczekanie, niech się w nos cmokną ;)
 

b4rt0s

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
jasne ze sie oplaca nawet po 2 miesiacach ja pracowalem przez 3 miesiace tego lata w angli i niedlugo juz bede mial zwrot tyle ze zanim wyjechalem pozalatwialem sobie papiery i poprosilem znajomego zeby wypelnil rowniez te papiery ktore dopiero mialy przyjsc od mojego pracodawcy ze juz zakonczylem pracowac... jezeli masz jakiegos znajomego to dobrze by bylo jakbys go porosil zeby wypelnil za Ciebie i zaniosl do urzedu czeka sie do 8 tygodni zazwyczaj szybciej 2000zl za zwrot podatku to jest cos nierealnego i jezeli jakas firma cos takiego oferuje to jest smieszne wedlug mnie to juz lepiej nie barc zwrotu bo mozna tylko na minus wyjsc:p
 

inteq

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
skądinąd
Niestety nie mam tam nikogo, komu mogłabym zlecić załatwienie sprawy na miejscu :(

2000zl za zwrot podatku to jest cos nierealnego i jezeli jakas firma cos takiego oferuje to jest smieszne wedlug mnie to juz lepiej nie barc zwrotu bo mozna tylko na minus wyjsc:p

No właśnie nie wiem jak to do końca jest. Przeglądałam oferty różnych firm i w żadnej nie było, że trzeba z góry coś płacić. Zabierają tylko % od tego co odzyskają. Tak więc albo Koksinell się pomyliła, albo są jakieś ukryte koszta (w co wątpię - nic takiego nie widziałam)
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Największą (sprawdzoną) firmą zajmującą się odzyskiwaniem podatków jest euro-tax oni nie biorą żadnej zaliczki a zabierają tylko jakiś procernt od tego co odzyskają.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Z tego co wiem formalności wszystkie trwają od 2 do 3 miesięcy. Można odzyskać podatek do 5 lat wstecz. No i firma wie co robi więc zna dokładnie o wszystkich kruczkach prawnych.
 

b4rt0s

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
2-3 miesiecy to nawet szybko jak na odzyskiwanie przez firme a nie samemu
normalnie w tych terminach co tearz czeka sie do 8 tygodni ale to w najgorszym wypadku bo tak naprawde u mnie to teraz trwalo z 3 tyg(ale nie przez firme ktora sie tym zajmuje)
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
No własnie. A przez firmę zawsze jest trochę bezpieczniej. Tym bardziej że wiele z nich (a na pewno euro) nie bierze żadnej kasy przed wykonaniem zadania. Więc się nic nie traci.
 

c.t.oskar

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam.

Jeśli pracowaliśmy w Wielkiej Brytanii to prawie zawsze należy nam się zwrot pewnej kwoty podatku - szczególnie jeśli nie przepracowaliśmy w tym kraju okresu całego roku.

Kwota wolna od podatku w roku 2007 wynosi £5225.00 na rok, co oznacza, że jeśli w danym roku podatkowym nasze całkowite zarobki brutto nie przekroczyły tej kwoty to należy nam się zwrot całości zapłaconego podatku.

Przykładowo jeśli dana osoba pracowała w Wielkiej Brytanii przez 3 miesiące w roku 2007 i zarabiała średnio 1000 Funtów brutto/ miesiąc - czyli przez 3 miesiące zarobiła brutto 3000 Funtów - to uprawniona jest do otrzymania zwrotu całości zapłaconego podatku.

Podstawowym dokumentem, który potrzebny jest do odzyskania podatku jest P45 - jest to taki PIT, który każdy brytyjski pracodawca ma obowiązek wystawić pracownikowi na zakończenie kontraktu.

Moim zdaniem nawet jeśli macie do odzyskania "tylko" 100-200 Funtów to i tak WARTO to zrobić, choćby dlatego, że szkoda tracić taką kwotę.

Jeśli chcecie sprawdzić jaki zwrot podatku Wam się należy to TUTAJ macie możliwość dokonania bezpłatnej kalkulacji.

Nie wiem jak inne firmy odzyskujące podatek ale TAXBACK nie pobiera żadnych opłat przed odzyskaniem podatku, tylko procent od odzyskanych już pieniędzy, a ponadto jeśli nie zabraliście z UK dokumentów o dochodach (P45) to pomagają je uzyskać.

Więc czemu nie spróbować skoro nie wymaga to wielkiego wysiłku?
 
Do góry