Choroby, katar, kaszel

Magdulek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Śląsk
Witam,
nie berdzo wiem od czego zaczac, ale po kolei.
W lipcu bylam na bilansie 4 latkow z corka i chcialam ją zaszczepic Prewenarem( od wrzesnia przedszkole), ale miala suchy kaszel, pojawiajacy sie tylko w nocy przez jakis czas, wiec jej nie zaszczepiono, potem ten suchy kaszel po ok 2 tygodniach zmienił się w mokry, potem doszedł katar i tak dosć długo sie to utrzymywało lekarz przepisał AMBROSOL i OTRIVIN do nosa, ale to nie przeszło
Kolejna wizyta- pediatra przepisał CLARITINE, SINUPRET, EURESPAL, po wybraniu tych leków nie przeszło to jednak do końca.
Od wrzesnia dziecko poszło do przedszkola i przechodziła aż 3 tygodnie, nastepnie pojawił się zielony- ropny katar, oraz ropienie z oczu.
Kolejna wizyta u pediatry i AUGUMENTIN- zawiesina i BIODACYNA do oczu. Po wybraniu antybiotyku i odstawieniu kropli po 2 dniach nawrót choroby- ropa w oczach i katar zielony.
Kolejna wizyta i skierowanie do laryngologa- tam lekarz zaglądajac do gardła stwierdził ANGINA ROPNA i przepisał SUMAMED na 5 dni kuracji po dawce 5 ml raz dziennie. po wybraniu go kolejna wizytyta u pediatry bo naloty nie zniknely. pani Dr. skłania sie ku Penicylinie, lecz ja protestuję, gdyż moje dziecko NIGDY jeszcze nie brało antybiotykóm a ma 4 lata a tu nagle seria juz 3 w tak krotkim odstepie czasowym i moje zapytanie , ze to moze nie Angina- bo nie ma zadnych typowych jej objawow( nie ma goraczki, nie ma kaszlu, nie ma kataru-moze odrobine rano, choc nos wydaje sie zatkany) , ze to moze jakas grzybica po antybiotykowa nie wiem jezyk tez jest taki lekko bialy jakby mechowaty, ale poza tym nic jej nie dolega.
Dostałyśmy NASTYTYNE- zawiesine oraz BIOPAROX, bierze to od poniedzialku, ale ja nie widze poprawy gardla.
Jutro mam wizyte kontrolna i boje sie ze dostanie ta PENICYLINE, prosze o szybka pomoc, jakąs rade co kolwiek, bo ja od lipca nic nie robie tylko krąże po lekarzach i aptekach, a nic nie pomaga
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
nosek możesz płukać roztworem soli fizjologicznej, niestety jest to batdzo nie przyjemne...
wymaz z gardła i z nosa przede wszystkim, bo mogą to być bakterie.....których inaczej nie da się wykryć
mikstura zdzienickiej do podawania przez 6 tyg

3 cytryny bez pestek zemleć (włacznie ze skórką), 24 ząbku czosnku do tego też zemleć. Zalać litrem wody (w kamionce najlepiej). Po 24h odcedzić przelać najlepiej do ciemnej butelki i podawać przez 6 tyg 3x łyżeczka
taką miksture możesz bez poblemu dawać dziecku

no i ogranicz troche produkty mleczne....
 

Magdulek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Śląsk
dzieki za rade.
Wymazu nie moge jeszcze zrobic, bo dziala antybiotyk( do 10 dni po podaniu ostatniej dawki dziala)
ale robilam jej dzis morfologie z rozmazem recznym, bo tak zlecila lekarka - prywatnie, wykluczyla angine i zamiast penicyliny, ktora by pewni dzis pediatra przepisal, ma zwykly gargarin do plukania gardla i hascosept.
kazala odstawic bioparox, bo on powodowal obrzek gardla. Zobaczymy co dalej. mam nadzieje ze to co nam przepisala wystarczy i nie bede jej musiala truc kolejnymi lekami, ktore nie sa dosc trafnie dobrane i testowac ich na corce.

a ta miksture i tak zrobie :tak: :sport:
 
Do góry