Muza a decha

poznajemy

Zbanowany
Dołączył
20 Październik 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Tyle ile ludzi tyle opini ale ciekawe jak jest naprawde....Otoz z z jaką muzyką kojarzy Wam się koleś jedzacy na desce ?
Jedni twierdzą z hh inni z rapem jeszcze inni punk rock , mniejszość wybiera muzyka metalową. Z technem sie jeszcze nie sptokalem ale czy decha a muzyka mają cos wspólnego ?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie wydaje mi się. To tylko sport i każdy kto go uprawia słucha takiej muzyki jaka mu się podoba. Osobiście takich prawdziwych skate'ów kojarzę z muzyką obracającą się w okolicach punka. Ale to jest moje mniemanie. Większość pewnie powie, że hiphop i te sprawy. Ale z tego co zauważyłem to tylko w Polsce.
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Wg mnie to punk i te klimaty ;]
Pomimo tego że w Polsce jeżdżących na desce utożsamia się bardziej z HH to więcej punkowców i metali jeździ na desce.
Tak mi się wydaje. To zaobserwowałem przynajmniej w mojej okolicy ;]
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Otoz z z jaką muzyką kojarzy Wam się koleś jedzacy na desce ?
Kojarzy mi sie z HH -> to dlatego że ludzie których znam jeżdzą na desce i własnie tego słuchają... może jest inaczej ale tak jest w moim otoczeniu i dlatego kojarzy mi sie tak a nie inaczej :lol: Ale muzyka nie ma nic do jazdy na desce wiec każdy rodzaj muzyki może być chyba :p
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
mi to sie kojazy z punk rockiem a nie z zadnym hh

ludzie ktorzy jezdza na desce do inaczej skate i tacy ludzie wlasnie sluchaja punk rock

nie mylcie skate z raperami
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Punk kalifornijski przede wszystkim.
I tak zwany ..pop punk? punk komercyjny. ( to sie samo z soba neguje, ale cos takiego istnieje )
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Tylko w Polsce się przyjęło (nie wiadomo dlaczego?), że skater to koleś, który słucha RAP i nosi "szerokie spodnie, bluzy itd. :lol:
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Sport to sport, a muzyka to muzyka. Praktycznie wszyscy [jak nie wszyscy] moi znajomi, którzy jeżdżą na deskach, czy nawet rolkach lub BMX, słuchają rocka, punku czy metalu. Ale to nie oznacza, ze nie mieliby słuchać np. HH skoro lubią.Sport to sport, a muzyka to muzyka. Praktycznie wszyscy [jak nie wszyscy] moi znajomi, którzy jeżdżą na deskach, czy nawet rolkach lub BMX, słuchają rocka, punku czy metalu. Ale to nie oznacza, ze nie mieliby słuchać np. HH skoro lubią.
 
Dołączył
3 Październik 2006
Posty
412
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
HAŁS
Nie mozna jezdzenia na desce dopasowac do jakiegos rodzaju muzyki ;p Jeden będzie jezdzil n desce i sluchal disco polo, drugi będzie wolał siąść na łące, zrobić wianuszek rocka słuchając...
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
Z tego co sie do tej pory spotkałam, to osoby jeżdzące na desce słuchali: rege, hip-hopu i punka oraz hause. Jednak uważam ze to kolejny mit, ze chlopak na desce od razu słucha hip-hopu.
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Mi deskorolka kojarzy sie przede wszystkim z PunkRockiem...
Zalezy kto jeszcze gdzie mieszka bo u niektórych wiekszosc skaterów słucha PunkRocku a a gdzieś tam większość słucha HH...

Dodam że większość znanych skaterów słucha własnie Punku, Rocku, Coru i wszystkiego co sie z tym wiąże... A jako podkład do filmów często ożywają właśnie PunkRocku i HH bo to najlepiej pasuje... A do upadków tych "niewesołych" używają czesto DeathMetalu.
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Większość skateboarderów jakich znam gustuje w ostrzejszych klimatach, najczęściej PunkRock.
 

espilo

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
179
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Znani mi skejci noszą szerokie spodnie i bluzy z kapturem...no i specjalne buty(po tym najłatwiej rozpoznać skejta-przynajmniej u mnie w szkole,no ale tez na ulicy)Bluzy i szerokie spodnie to raczej stroj charakterystyczny dla rapu i hh.Osoby słuchajace punkrocka zwykle ubieraja sie na czarno.(no ale jak wiekszosc zauwazyla-to,ze ktoś jezdzi na desce nie oznacza,ze musi sluchac hh/choc zdecydowana wiekszosc skejtow slucha wlasnie tego gatunku/).Nie slyszalem natomiast zeby skejci sluchali punk rocka :mruga: (dla nich to chyba zbyt "gejowskie klimaty").Moge sie mylic.Podzielilem sie swoimi spostrzezeniami.
 

Pasioros

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Wałbrzych
Deskorolkarze, skejci czy jak ich tam jeszcze nie nazwać, w ogóle ludzie uprawiający sporty ekstremalne od zawsze słuchali kalifornijskiego punka, czyli muzyki nawiązującej do tego czym oni sie zajmują. Ekstremalnej, szybkiej i niezależnej. Skateboarding stawał sie popularny w czasie wielkiego bumu na punk - rocka w Stanach Zjednoczonych. Skejtom szybko przypadła ta muzyka do gustu i uznali ją niejako za swoją muzę. Zresztą wielu skejtów zakładało kapele punkowe i na odwrót, wielu punkowców uprawiało sporty ekstremalne. Także amerykańscy skejci słuchają takich kapel jak Pennywiese, Bad Religion, The Offspring, The Vandals itp. itd. Rzadziej słuchają Hardcoru ( Papa Roach, Limp Bizkit). O skejtach słuchających metalu raczej nie słyszałem. Tylko u nas przyjęło się jakieś pomylone pojęcie, że skejt słucha rapu albo hiphopu, musi mieć "zajawki" i w ogóle jakby najlepiej był murzynem. Nic z tych rzeczy. A jeżeli ktoś o takich kapelach jak Pennywise czy Bad Religion pisze, że grają "pop-punka" to ja szczerze gratuluję wiedzy muzycznej i zapraszam do przesłuchania kilku albumów owych zespołów. A co :cenzura:a The Bill, KSU czy też Sedes to za:cenzura:iście punkowe kapele, a tamci to pop-punk??? Takie chłopaki z Pennywise'a grają milion razy ciekawiej niż te wszystkie polskie bezsensowne łupaniny, bo muzyka punkowa moi drodzy to nie tylko szybki rytm, dwa akordy na krzyż i darcie sie w mikrofon o jabolach, albo anarchii. No ale moje wywody pewnie i tak wam nie dadzą do myślenia. Pozdrawiam.
Znani mi skejci noszą szerokie spodnie i bluzy z kapturem...no i specjalne buty(po tym najłatwiej rozpoznać skejta-przynajmniej u mnie w szkole,no ale tez na ulicy)Bluzy i szerokie spodnie to raczej stroj charakterystyczny dla rapu i hh.Osoby słuchajace punkrocka zwykle ubieraja sie na czarno.(no ale jak wiekszosc zauwazyla-to,ze ktoś jezdzi na desce nie oznacza,ze musi sluchac hh/choc zdecydowana wiekszosc skejtow slucha wlasnie tego gatunku/).Nie slyszalem natomiast zeby skejci sluchali punk rocka :mruga: (dla nich to chyba zbyt "gejowskie klimaty").Moge sie mylic.Podzielilem sie swoimi spostrzezeniami.
Jak osoby słuchające punk-rocka zwykle ubierają się na czarno to metale pewnie ubierają się na różowo, skejci chodzą w kaloszach a skini w workach po kartoflach. Gratuluję wiedzy na temat subkultur. Napisz może kiedyś z tego tematu pracę magisterską, bo wiesz na ten temat za:cenzura:iście dużo. Pozdrawiam.
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Znani mi skejci noszą szerokie spodnie i bluzy z kapturem...no i specjalne buty(po tym najłatwiej rozpoznać skejta-przynajmniej u mnie w szkole,no ale tez na ulicy)Bluzy i szerokie spodnie to raczej stroj charakterystyczny dla rapu i hh.Osoby słuchajace punkrocka zwykle ubieraja sie na czarno.(no ale jak wiekszosc zauwazyla-to,ze ktoś jezdzi na desce nie oznacza,ze musi sluchac hh/choc zdecydowana wiekszosc skejtow slucha wlasnie tego gatunku/).Nie slyszalem natomiast zeby skejci sluchali punk rocka :mruga: (dla nich to chyba zbyt "gejowskie klimaty").Moge sie mylic.Podzielilem sie swoimi spostrzezeniami.

tez sie przyczepie: czerokie spodnie nie oznaczaja, ze od razu koles musi sluchac rapu itp. w szerokich spodniach jest chyba bardziej wygodnie jezdzic niz w jeansach ... tak samo punkrock'i nie ubieraja sie koniecznie na czarno. za bardzo szufladkujesz ludzi. kazdy robi to co chce, ubiera sie w co chce itp itd. widze ze zeszlam z tematu ....

Deskorolkarze, skejci czy jak ich tam jeszcze nie nazwać, w ogóle ludzie uprawiający sporty ekstremalne od zawsze słuchali kalifornijskiego punka, czyli muzyki nawiązującej do tego czym oni sie zajmują. Ekstremalnej, szybkiej i niezależnej. Skateboarding stawał sie popularny w czasie wielkiego bumu na punk - rocka w Stanach Zjednoczonych. Skejtom szybko przypadła ta muzyka do gustu i uznali ją niejako za swoją muzę. Zresztą wielu skejtów zakładało kapele punkowe i na odwrót, wielu punkowców uprawiało sporty ekstremalne. Także amerykańscy skejci słuchają takich kapel jak Pennywiese, Bad Religion, The Offspring, The Vandals itp. itd. Rzadziej słuchają Hardcoru ( Papa Roach, Limp Bizkit). O skejtach słuchających metalu raczej nie słyszałem. Tylko u nas przyjęło się jakieś pomylone pojęcie, że skejt słucha rapu albo hiphopu, musi mieć "zajawki" i w ogóle jakby najlepiej był murzynem. Nic z tych rzeczy. A jeżeli ktoś o takich kapelach jak Pennywise czy Bad Religion pisze, że grają "pop-punka" to ja szczerze gratuluję wiedzy muzycznej i zapraszam do przesłuchania kilku albumów owych zespołów. A co :cenzura:a The Bill, KSU czy też Sedes to za:cenzura:iście punkowe kapele, a tamci to pop-punk??? Takie chłopaki z Pennywise'a grają milion razy ciekawiej niż te wszystkie polskie bezsensowne łupaniny, bo muzyka punkowa moi drodzy to nie tylko szybki rytm, dwa akordy na krzyż i darcie sie w mikrofon o jabolach, albo anarchii. No ale moje wywody pewnie i tak wam nie dadzą do myślenia. Pozdrawiam.

:eek:k:
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Tyle ile ludzi tyle opini ale ciekawe jak jest naprawde....Otoz z z jaką muzyką kojarzy Wam się koleś jedzacy na desce ?
Jedni twierdzą z hh inni z rapem jeszcze inni punk rock , mniejszość wybiera muzyka metalową. Z technem sie jeszcze nie sptokalem ale czy decha a muzyka mają cos wspólnego ?

------------------------------------
Zapraszam na Poznajemy.pl

Jeżdżenie na deskorolce to ścisły element subkultury Hardcore, ale jest tesz bardzo powiązane z punk rockiem (raczej amerykańskim).
A z hiphopem nie ma nic wspólnego, chociaż podobno stary hh ma w sobie elementy HC i punka, bo od tych gatunków się wywodzi.

PS: W moim mieście jest skate park i przeważnie widzę tam ludzi z dredami i w portkach moro, z łańcuchami itp.
hiphopowców raczej tam nie widuję, a bardzo często przechodzę obok tego parku, np. dzisiaj tam szedłem i jak zwykle widziałem tam okoliczną grupkę ludzi w klimatach hardcore-punk z deskami w rękach.
 
Do góry