Przesunięcie okresu

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Slyszalam,ze mozna przesunac okres za pomoca tabletek nie robiac tej 7 dniowej przerwy. Jak to sie robi?? Bierze sie cale opakowanie bez przerwy,czy tylko te pare tabletek,o ile dni chce sie przesunac okres, potem robi sie przerwe i konczy to opakowanie?? czy jak?? :)
PILNE!
prosze, pomozcie :)
 

tirintirin

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny slask
Konczac jedno opakowanie, omijasz 7-mio dniowa przerwa i od razu zaczynasz nastepne opakowanie (czyli bierzesz dwa opakowania pod rzad). Okres wystapi dopiero po tym jak zrobisz przerwe 7 dniowa po zakonczeniu brania drugiego opakowania.
Poza tym nie jest to za zdrowe, wiec nie stosuj tej metody za czesto, co najwyzej w awaryjnych sytuacjach.
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
czyli biore dwa opakowania pod rzad,potem przerwa?? dzieki :*

wlasnie teraz mam awaryjna sytuacje... wyjazd :D niezdrowe... tzn?? moga pozniej wystapic jakies problemy??
 
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 545
Punkty reakcji
0
Mogą, może Ci się w ogóle zatrzymac okres..
I i tak możesz się czuc jak byś go miała, przecież jest tyle sposobów jak sobie z nim radzic, nospa tampony i looz, a nie kosztem własnego zdrowia przez jakiś głupi wyjazd. Już tym bardziej jeśli nie masz regularnych.
 
M

Mia

Guest
nie chce nowego tematu zakładac wiec spytam tu. miałam wziaśc pierwszą tabletke po miesiaczce w środe ale pokreciły mi sie dni tyg i wziełam we wtorek. czy może to obniżyc ich skuteczność?
 

anulka2007

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Po wybraniu pierwszego opakowania tabletek, nie robisz tej siedmiodniowej przerwy, tylko zaczynasz kolejne opakowanie. kiedy przerwiesz branie tabletek z drugiego opakowania, powinna pojawic sie miesiaczka. Ale nie polecam tego sposobu za czesto, poniewaz nie wpłynie to za dobrze na twoje zdrowie.
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
Mogą, może Ci się w ogóle zatrzymac okres..
I i tak możesz się czuc jak byś go miała, przecież jest tyle sposobów jak sobie z nim radzic, nospa tampony i looz, a nie kosztem własnego zdrowia przez jakiś głupi wyjazd. Już tym bardziej jeśli nie masz regularnych.

zatzymac okres...??
mam regularne. a chcialabym przesunac, bo naprawde nie chce miec okresu na wyjezdzie... to co mam robic?? pomozcie,jade za 3 godziny! :(
 

anulka2007

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Nie napisałas czy brałas juz wczesniej tabletki, czy to jest pierwsza tabletka. Jesli brałas wczesniej to jesli zapomnisz wziac jednej tabletki to najlepiej przyjac ja po kilku godzinach (nawet jesli miałabys wziac dwie tabletki jednego dnia). Nie moge odpowiedziec jednoznacznie czy zachowaja one swoja skutecznosc, ale na wszelki wypadek zabezpieczaj sie dodatkowo:)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
generalnie jezeli chcesz przesunac okres o tylko o kilka dni to mozesz tez wziac kilka tabletek wiecej i po nich zrobic 7 dniowa przerwe - nie musisz brac obydwu opakowan na raz... tylko tego opakowania, z ktorego wyjelas te kilka tabletek nie powinnas juz brac w nastepnym miesiacy ale zostawic np na "zgubiona tabletke"...

niezdrowe jest w zasadzie samo branie tabletek, branie 2 opakowan pod rzad tymbardziej... komplikacje moga byc takie jak np plamienie przez 2 opakowanie...
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
zapozyczyłam sposob mojej kolezanki ktora ma dodatkowe opakowanie "awaryjne". Lezy sobie w szyfladzie na wypadek zgubienia tego podstawowego czy jakis innych komplikacji.
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Mia napisał:
nie chce nowego tematu zakładac wiec spytam tu. miałam wziaśc pierwszą tabletke po miesiaczce w środe ale pokreciły mi sie dni tyg i wziełam we wtorek. czy może to obniżyc ich skuteczność?


No pewnie, bardzo ważne jest kiedy zażywa się pierwszą tabletkę.
 

eva77

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
szczerze mowiac to nie wiem jak to jest.
Sama biore tabletki antykoncepcyjne i zauwazylam ze okres rzeczywiscie sie spoznia, ale nie po to biore tabletki ;) takze nie wiem jak to jest.

Jak sie ma okres to sie wtedy nie bierze tabletek ? :|
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
szczerze mowiac to nie wiem jak to jest.
Sama biore tabletki antykoncepcyjne i zauwazylam ze okres rzeczywiscie sie spoznia, ale nie po to biore tabletki ;) takze nie wiem jak to jest.

Jak sie ma okres to sie wtedy nie bierze tabletek ? :|
taletki bierze sie przez 21 dni po których robi sie 7 dni przerwy - po tej przerwie zaczyna sie kolejny 21 diowy cykl wszystko jedno czy krwawienie z odtawienia sie skonczylo czy nie.
 

nwr

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2005
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,

mam do sprzedania dwa opakowania Syndi-35.
Zmieniłam tabsy, więc jeśli ktoś chętny... zapraszam na priv!
 

Flower2

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja byłam w tym tygodniu u lekarza i dostałam proszki na przesuniecie okresu ale nie są to tabletki antykoncepcyjne tylko inne bo nie zabezpieczja przed ciążą tylko przesuwaja okres. Zaczyna sie je brac na 3 dni przed planowanym okresem i bierze sie tak długo jak długo sie nie chce mieć okresu i potem jak sie przestanie brac to na drugi dzień miesiączka przychodzi .
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja czytałam ostatnio, ze są tabletki o wydłużonym schemacie stosowania, które bierze się przez 91 dni, co daje 4 krwawienia w roku, więc jak wypada urlop to juz nie trzeba się martwić, że okres popsuje nam wakacje czy inne uroczystości :)
 
W

wiki9969

Guest
A ktoś poda skutki uboczne stosowania takich tabletek? :D

Ja ostatnio oddałam krew. Okres przesunął mi się o ponad tydzień. Polecam taki sposób, który jest korzystny także dla innych, niż truć się jakimiś niesprawdzonym środkiem. ;)
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
wiki9969 napisał:
A ktoś poda skutki uboczne stosowania takich tabletek? :D

Ja ostatnio oddałam krew. Okres przesunął mi się o ponad tydzień. Polecam taki sposób, który jest korzystny także dla innych, niż truć się jakimiś niesprawdzonym środkiem. ;)
to nie o to chodzi, żeby brać dane tabletki na tzw. "pałę" tylko trzeba iść do lekarza ginekologa, który zlecić powinien szereg badań m.in.
  • badanie ginekologiczne,
  • cytologia,
  • badanie piersi,
  • krzepliwość krwi,
  • próby wątrobowe,
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi
I jak lekarz dobierze odpowiednią formę antykoncepcji to wtedy te skutki uboczne są minimalne, są większe korzyści ze stosowania antykoncepcji.
Oprócz zapobiegania niechcianej ciąży to też zaletą jest zmniejszenie zmian skórnych (trądzik), mniej bolesne miesiączki, złagodzenie PMS. I wiele innych zalet.

a tu wrzucam wypowiedz specjalisty który wypowiada się o tabletkach z wydłużonym schematem stosowania http://nooblandia.com/teksty,zdrowie_i_uroda,11,1,miesiaczka_tylko_4_razy_w_roku_,7309.html
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
I jak lekarz dobierze odpowiednią formę antykoncepcji to wtedy te skutki uboczne są minimalne, są większe korzyści ze stosowania antykoncepcji.
Oprócz zapobiegania niechcianej ciąży to też zaletą jest zmniejszenie zmian skórnych (trądzik), mniej bolesne miesiączki, złagodzenie PMS. I wiele innych zalet.

Zgadzam się w 100%, ja akurat wybrałam doustną antykoncepcję i teraz nie zamieniłabym jej na nic innego, dobrze się czuje, mam pewność i komfort:)
 
Do góry