zaparcia w ciąży

myszka20

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2006
Posty
32
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich:) Mam probemy z wypróżnianiem się i chciałam wiedzieć czy mogę np zażywać herbatki ziołowe typu senes w ciąży(tzn nie wiem czy jestem ale jeśli jestem to chciałabym wiedzieć żeby nic głupiego nie zrobić)?? Dzięki za odpowiedź:)
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
z tego co wiem to nie mozna pic takich herbat, na opakowaniu powinny pisac przeciwskazania,,,wiec zobacz ;)
 

sylwiam35

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu
też miałam taki problem,lekarz zabronił mi używania jakichkolwiek środków wsomagających.tylko suszone śliwki :p dużo wody,sokjabłkowy.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Nie można zażywać takich typu herbatek!
Kiedy ja byłam w ciąży i pod koniec już całkiem nie potrafiłam sie wypróżnić, pielęgniarki (by byłam już w szpitalu) podały mi czopek glicerynowy- nie szkodzi dziecku i naprawdę pomaga ;)
 

sylwiam35

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu
tak czopki są bezpieczne ,ale dopiero w ostatnich dniach,teraz lepiej nie wywoływać gwałtownych skurczów jelit
 

MajaKornatowska

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Nie wolno pić takich herbat,ja w czasie ciąży stosowałam jeliton na zaparcia,jest bezpieczny dla kobiet w ciąży,bo to całkowicie naturalny produkt,nie wchłania się do organizmu,a naprawdę skuteczny
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Polecam batoniki owsiankowe z dodatkiem jelitonu. Są smaczne i bardzo bezpieczne no i do wykonania bardzo proste :)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
no nie można pić herbatek ziołowych w ciąży, działają rozkurczowo. W zasadzie to najlepiej nie pytać "forumowych lekarzy", tylko dopytać swojego gina. Mój polecił dobry i bezpieczny środek, czopki eva/qu, które z zaparciami dobrze sobie radzą. Ale tak jak napisałam, trzeba to zawsze skonsultować z lekarzem.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
sedzia dred napisał:
no nie można pić herbatek ziołowych w ciąży, działają rozkurczowo. W zasadzie to najlepiej nie pytać "forumowych lekarzy", tylko dopytać swojego gina. Mój polecił dobry i bezpieczny środek, czopki eva/qu, które z zaparciami dobrze sobie radzą. Ale tak jak napisałam, trzeba to zawsze skonsultować z lekarzem.
Bardzo fajne czopki, też stosowałam, ale najczęściej podczas jakiś wyjazdów. Nie wiem czy też tak macie, ale ja np mogę się załatwić tylko i wyłącznie u siebie w toalecie. Jak jestem w jakimś innym miejscu, zawsze mam jakąś taką blokadę i po prostu nie mogę. A po czopkach efekt jest szybki i przynajmniej nie ma problemu z brzuchem jak balon.
 
Do góry