Obrzezanie

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
To jest coś okropnego.... nie chciałabym czegoś podobnego przeżyć, chyba nikt by nie chciał....

Na szczęscie u nas nie jest to normalką taką jak w niektórych krajach, tam dziewczyny które nie są obrzezane traktowane są jak prostytutki, panienki lekkich obyczajów.... dlatego rodzice decydują się na obrzezanie swoich dzieci... okropność!!!!
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
"w niektórych kulturach jest nawet wręcz specjalnie aktem mającym sprawić ból, co ponoć ma dawać dodatkowy efekt "oczyszczający"." <=== nie rozumiem jak można komuś specjalnie sprawiać ból.... :(
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
"w niektórych kulturach jest nawet wręcz specjalnie aktem mającym sprawić ból, co ponoć ma dawać dodatkowy efekt "oczyszczający"." <===
:/

Obrzezanie wiąże się nie tylko z bólem fizycznym, ale zostaje usczerbek w psychice, zawsze bedize sie to pamietać i nie wiem jak można robić cos takiego, nie ich zycie niech sie nei rządzą!! A te biedne dzieci, ehhh...
 

malolatkazanetka

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2005
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Opole
Czytałam kiedyś książke jeśli dobrze pamiętam "Kwai pustyni" czy cos takiego. Książka naprawde mocno trafila do mnie. Uważam że to jedynie skazywanie niewinnych dziewczat czy mezczyzn na bol. Straszliwa glupota. Ciesze sie ze urodzilam sie wlasnie w Polsce. :)
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
W jednej gazecie widzialam artykul o tym!! straszne :( :(
byly tam zdjecia urzadzen do wykonywania zabiegu! jesli to mozna nazwac zabiegiem :( bez znieczulenia i bez sterylnych warunkow!! straszne :( prawo w tych krajach powinno sie jak najszybciej zmienic!!
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja tez czytalam o tym w gazecie- "dziewczynie", "Filipince" czy czyms tego pokroju :p. Byla tam przytoczona historia jednej dziewczynki i dosc szczegolowo opisany caly zabieg- dziewczynka z bolu przegryzla sobie usta...A na drugi dzien trafila do szpitala z "wystrzepiona" lechtaczka i silnym zakazeniem...Podobno dosc czesto sie zdarzaja zakazenia prowadzace nawet do smierci...
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
Ja tez czytalam o tym w gazecie- "dziewczynie", "Filipince" czy czyms tego pokroju :p. Byla tam przytoczona historia jednej dziewczynki i dosc szczegolowo opisany caly zabieg- dziewczynka z bolu przegryzla sobie usta...A na drugi dzien trafila do szpitala z "wystrzepiona" lechtaczka i silnym zakazeniem...Podobno dosc czesto sie zdarzaja zakazenia prowadzace nawet do smierci...
Nom ja też to czytałam... To było w "Dziewczynie" jeśli mówimy dokładnie o tym samym. Tak mi szkoda tej dziewczynki.. i wogóle wszystkich którzy musieli przez to przejść... To jest okropne...
Niby obrzezanie jest już zabronione w Kenii, Egipcie, Senegalu i w jeszcze innych krajach, ale napewno ktos gdzieś nadal przeprowadza ten obrzęd. Wg danych rocznie ofiar obrzezania pada 2 mln rocznie czyli 6 tys DZIENNIE! Aż nie chce mi się o tym myśleć...
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
Hej! DLa mnie obrzezanie jest czyms okropnym i potwornym! Małe i bezbronne dzieci sa poddawane temu bestialskiemu zabiegowi. Nikt z nas nawet nie jest sobie w stanie wyobrazić jaki straszny ból towarzyszy tej zbrodni.Jak w ogóle rodzice mogą pozwolic, aby ich pociechy tak cierpiały!
Ale niestety w krajach gdzie są wykonywane te obrzędy panuje już taka kultura. Nikt sie nie sprzeciwia, wszyscy postepują zgodnie z zasadami!
Pozdrawiam :papa:
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
To jest okropne.... jak już muszą to robić to w przynajmniej minimalnie sterylnych warunkach i ze znieczuleniem, a nie tak na "żywca".... :( tylko, że oni tam nie mają zbytnich szans na znieczulenie.... okropne to... cieszmy się, że mieszkamy w Polsce.... :)
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Zabieg, zresztą tak samo jak cały jego sens i przeznaczenie jest po prostu makabrycznym kures****
jak można wycinać łechtaczki dziewczynkom, tylko po to, żeby nie mogły doznawać orgazmów?

Wykastrować tych, którzy popierają takie bezduszne bestialstwo.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Witam co sądzicie o obrzezaniu? Warto, nie warto jak warto to dlaczego a jak nie warto to też napiszcie dlaczego? Gdzie najlepiej to sobie zrobić, ile kosztuje na co uważać. Może ktoś z Was jest po taki zabiegu i co o tym sądzi. W jaki wieku najlepiej się temu poddać. Napiszcie wszystko co o tym wiecie jakieś porady, ostrzeżenia i tak dalej.



Pozdrawiam.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Obrzezanie jest dobrym pomysłem w dwóch przypadkach: pierwszy, gdy masz zamiar przejść na judaizm; drugi, gdy masz stulejkę. W innych sytuacjach, nie żeby był to zły pomysł, ale zwyczajnie nie widzę sensu.

Jeśli chcesz się obrzezać, to moim zdaniem musisz się udać do urologa i jeśli masz stulejkę, to raczej nic nie będziesz musiał płacić - w końcu to metoda wyleczenia choroby, tak jakby. Tylko z tego, co słyszałem, po obrzezaniu przez jakiś okres czasu będziesz musiał sikać przez opatrunek i warto byłoby się wystrzegać wzwodu, bo ponoć cholernie wtedy boli, co zresztą jest logiczne, a już tym bardziej seksu. To tak samo jak masz nogę w gipsie - raczej nie pobiegasz.

A tak. I jeśli decydujesz się na obrzezanie całkowite licz się z tym, że będą solidne utrudnienia w masturbacji, więc jeśli jesteś z ludzi od niej uzależnionych lub po prostu bardzo lubisz miłosne praktyki między fiutem a ręką, to może to być minus, aczkolwiek jest też obrzezanie częściowe.
 
Do góry