Stopy i ich higiena

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam taki problem, otóż często moje nogi niezbyt ładnie pachniały, w wakacje sobie kupiłem nowe buty i było wszystko ok., dwa tygodnie temu założyłem raz grubsze skarpetki i problem powrócił, zarówno wkładani do butów jak i cale stopy po całym dniu w szkole znowu brzydko pachną, chciałem się was poradzić, czy znacie jakąś żel, maść lub cokolwiek na tego typu dolegliwości, na necie znalazłem preparaty firmy Sholl ale nie wiem czy jest to skuteczne i warto zakupić, prosiłbym o jakieś propozycje.
I jeszcze jedno pytanie, zna ktoś nazwę takiego sprayu do butów?? Parę lat temu widziałem takie coś w GO Sporcie za 10zł było to koloru niebieskiego ale nigdzie tego nie mogę teraz dostać :/
Dodam że dbam o higienę stóp od kiedy pamiętam, myje je po każdym powrocie do domu, skarpetki zmieniał za każdym razem jak gdzieś wychodzę.


Pozdrawiam
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Możesz iść do dermatologa i on przepisze Ci talk do zrobienia w aptece. Sypiesz sobie po umyciu na stopy, dokładnie między palcami zwłaszcza. Koszt niewielki, ok 10 zł ,a naprawdę działa, ja nie stosowałam ale moja kuzynka owszem i była zachwycona, bo jak zdjęła buty to nie można był normalnie wytrzymać.
 

kruszynka_on

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pyrlandia // Poznań
Przede wszystkim noś bardziej cieńsze skarpetki!
Po 2 produkty Sholl'a są bardzo dobre, tylko drogie w cholerę!

Ja osobiście używam talku - do skarpetek + spray do stóp, ale zazwyczaj psikam sobie w butach, ale na skarpetki. I z wkładek można jeść wręcz :) - żel tej firmy też jest dobry, tylko na skarpetkach zostawia takie żółtawe ślady - na białych i nawet nie schodzi po wypraniu i nieciekawie wygląda.

A jeżeli masz wymienne wkładki, to tez warto wyprać od czasu do czasu i oczywiście codziennie świeże skarpetki!
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
A moglibyście polecić jakiś produkt Sholla? chodzi mi o nazwy bo niem am pojęcia co można wybrać, tych produktów jest masa :(

I jaki to ma być talk o którym mówisz kruszynka_on ?
 

kruszynka_on

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pyrlandia // Poznań
W sumie widziałem ze 2 talki i ze 3 spray'e, ale ja Ci powiem jakich ja używam:

Talk - Foot & Shoe - z serii odour control - 1
Spray - Foot spray - z serii odour control - 2


1
22477.jpg


2
22482.jpg
 

forever88

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Dziękuje za odpowiedź, hmm ale te środki są na zapobieganie się poceniu stóp, moje stopy są zawsze suche, więc te środki raczej nie pomogą :(
Może jakieś inne propozycje?
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Ja mam super krem happy end z bielendy moje stopy są nawilżone i tak pięknie pachną, teraz gdy mamy wiosnę trzeba o nie zadbać:)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
może faktycznie trzeba je nawilżyć, przy okazji ta seria happy end jest dobra, też jej używałam, co do skarpetek to ja noszę tylko 100% bawełny beż żadnych udziwnień, może nie są zbyt piękne, ale bardzo bardzo moje nogi je lubią:)
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Teraz wiosna bardziej narażone są stopy, ponieważ stópki pocą się;-) w aptece Ziko dermo - dermokonsultantka doradziła mi w miare niedrogi krem do stóp, musze smarować przed pójściem spać.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Zdrowe masz te stopy? Może to nie kwestia pocenia skoro stopy są suche..
 
Do góry