Jaka ta Netia ?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Mam zamiar przejść z neo do neti,czy warto ,proszę o odpowiedzi userów którzy już to zrobili[przeszli z neo do neti].Chodzi mi o jakość połączeń itp.
 

Pumpernikla

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
176
Punkty reakcji
0
Miasto
zza horyzontu
warto, netia jest jedną z najlepszych firm, sama z niej od niedawna korzystam. za je 1 mb (nie wiem czy dobrze napisałam) zapłacisz 59 zł, za taką szybkość to niewiele
 

WacekPL

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
464
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Krakow
warto :) ja mam pakiet lacznie z telefonem
2mb netu chodzi calkiem niezle xD
zalatwili wszystko w 2 tygodnie od telefonu, wiec nawet szybko. (telekomunikacja dawala 6 miesiecy)
w dodatku gdy zadzwonisz i ich opierniczysz ze np nie wyswietla Ci nr jak ktos dzwoni mozesz liczyc na jakakolwiek reakcje z ich strony :p
ooo i zadzwonili czy bylem zadowolony z monterow ktorzy do mnmie przyszli zakladac xD
 

szaq

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja np miałem kiepskie doświadczenia z tpsa..potem walczyłem z netią!!! <_<
..dopiero moje problemy z internetem zakończył Dialnet .. dziwie się że wszyscy tacy happy za netią. :mruga:
mnie zdążyli okropnie zdenerwować i zmarnować mi nie mało czasu :/
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Mam zamiar przejść z neo do neti,czy warto ,proszę o odpowiedzi userów którzy już to zrobili[przeszli z neo do neti].Chodzi mi o jakość połączeń itp.


jakosc lacza masz taka sama, usluge pod wzgledem parametrow tez, lepszy BOK w netii i nizsze ceny. warto? ;)
 

Pati01

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Może to tylko moje zdanie, ale uważam że wszystko jest lepsze niż TP, najbardziej śmieszy mnie,że ludzie trzymaja się tej firmy bo niby to jest Polska firma a tak naprawde jest całkowicie francuska i oni mają z nas kase........najlepsze usługi i ceny ma obecnie na rynku netia, moja koleżanka tam pracuje i wiem jak to wygląda od strony pracownika, oni naprawde starają się da ludziom alternatywę w wyborze ajak ktoś dzwoni do TP-y i pyta czy może przejśc to na infolini odpowiadają że mu słupy wykopią itp.... Chyba że padnie słowo WRL czyli nazwa łączy to wtedy konsultanci łagodnieją....jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie netii to chętnie odpowiem
 

budyska

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2007
Posty
412
Punkty reakcji
1
Miasto
Jak najdalej stąd...
Witam!
Mam ten sam problem.
Za kilka tygodni kończy mi się umowa z Orange (Internet totalne dno) i chciałbym założyć Internet w Netii
1 mb/s (1 Megabit na sekundę).
CHciałabym aby łącze było dość szybkie głównie aby bez problemów można było ściągać filmy i pliki mp3 z sieci .
I tu pytanie czy warto?
Czy może lepiej założyć szybsze łącze?
Proszę o pomoc.
 
K

kened88

Guest
Ja miesiac temu przeszedłem z tp do netii i jak na razie nie mam problemów tylko czasem sie rozłacza ale bardzo rzadko.Z przejsciem tez nie było problemów. Moze miesiac to za krotki okres czasu zeby swiadomie powiedziec ze netia jest ok ale na pewno jest lepsza od tp.
Tylko problem moze byc jak ktos mieszka w małej miejscowosc a chce szybsze łacze sobie wziasc,mnie powiedzieli ze do mojej miejscowosc (10.000 mieszkańców) nie dociera sygnał 4 mb\s
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
miałem podobny dylemat z tym, że wybrałem dialnet. niedługo podpisuje umowe. polecam sobie sprawdzić opcje "dialnet 6" na ich stronie ;)
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
miałem podobny dylemat z tym, że wybrałem dialnet. niedługo podpisuje umowe. polecam sobie sprawdzić opcje "dialnet 6" na ich stronie ;)

Od 07.12.2007r. posiadam dialnet 6, który właśnie zmieniam na 4. Te 750 kb/s fajna sprawa ale 500 zadowoli mnie w zupełności. Na początku ściągałem wszystko co wpadło w łapska żeby się łącze nie marnowało (do 35-40GB dziennie) 4Mbit zawsze tańszy o te 20 zł a 5min w ściąganiu filmu mi nie przeszkodzi ;).



RegiS.
 

budyska

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2007
Posty
412
Punkty reakcji
1
Miasto
Jak najdalej stąd...
Od 07.12.2007r. posiadam dialnet 6, który właśnie zmieniam na 4. Te 750 kb/s fajna sprawa ale 500 zadowoli mnie w zupełności. Na początku ściągałem wszystko co wpadło w łapska żeby się łącze nie marnowało (do 35-40GB dziennie) 4Mbit zawsze tańszy o te 20 zł a 5min w ściąganiu filmu mi nie przeszkodzi ;).



RegiS.


Hej, czyli twoim zdaniem Dialnet jest lepszy?
Chciałbym mieć szybki Internet tak aby szybko pobierać filmy, ale i nie płacić astronomicznej sumy za koszty.
1 Mbit /s wystarczy czy może 2 Mbity/s albo więcej?
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Od 07.12.2007r. posiadam dialnet 6, który właśnie zmieniam na 4. Te 750 kb/s fajna sprawa ale 500 zadowoli mnie w zupełności. Na początku ściągałem wszystko co wpadło w łapska żeby się łącze nie marnowało (do 35-40GB dziennie) 4Mbit zawsze tańszy o te 20 zł a 5min w ściąganiu filmu mi nie przeszkodzi ;).



RegiS.


to po roku czasu mozna zmienic umowe ? i to na nizsza? czy poprostu miales 12miesieczna umowe?

a swoj dialog masz na linii tp czy na kablach dialogu? jest jakas roznica miedzy tymi opcjami?

pzdr
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
to po roku czasu mozna zmienic umowe ? i to na nizsza? czy poprostu miales 12miesieczna umowe?

a swoj dialog masz na linii tp czy na kablach dialogu? jest jakas roznica miedzy tymi opcjami?

pzdr

Umowa na czas nieokreślony na kablach dialogu. Na linii Tp są chyba odrobinę wyższe stawki.


RegiS.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
umowa na czas nieokreslony ma wiele zalet. główna to taka, że nie dzwonią do Ciebie przypomnieć, że umowa się kończy.
ale ma też wadę, bo gdzieniegdzie jest tzw. okres promocyjny w umowie na czas nieokreślony a po nim naliczana jest już inna stawka. w Dilanecie chyba tak nie ma co?
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Nie. W Dialnecie przy umowie na czas nieokreślony niema okresu promocyjnego. Dobra sprawa z taką umową ponieważ cenniki zmieniają się co 5-6 miesięcy albo jakieś promocje i wystarczy iść "odświeżyć" umowę i się mniej płaci.


RegiS.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Umowa na czas nieokreślony na kablach dialogu. Na linii Tp są chyba odrobinę wyższe stawki.

bez jaj, to maja dwie osobne umowy, dla kabli z tp i dla swoich, wierzyc sie nie chce :) ciekawe jak to w ofercie www jest rozroznione?

Nie. W Dialnecie przy umowie na czas nieokreślony niema okresu promocyjnego. Dobra sprawa z taką umową ponieważ cenniki zmieniają się co 5-6 miesięcy albo jakieś promocje i wystarczy iść "odświeżyć" umowę i się mniej płaci.

to tylko dialog tak ma, czy kazdy dostawca ma to tak rozwiazane?


bo z tego co pamietam, to w tp jesli cena nie byla 'promocyjna' to np wynosila 150zl za 512kb, i temu podobne kwoty, to w 'promocji' to tylko w miare ladnie wygladalo

pzdr
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Nie. W Dialnecie przy umowie na czas nieokreślony niema okresu promocyjnego. Dobra sprawa z taką umową ponieważ cenniki zmieniają się co 5-6 miesięcy albo jakieś promocje i wystarczy iść "odświeżyć" umowę i się mniej płaci.


RegiS.
o, to jest dobra opcja z tym odświeżaniem. musze pamiętać, że tak można. ciekawe czy z cyfrą+ to przejdzie...
 

creamdealer

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
UNIKAĆ GÓWNA Z NETII!

Naczytałem się w Internecie jaka ta netia i jej WiMax fajna... Podłączali mi ją przez półtorej miesiąca! Ale ok, zaczęło działać wybaczam... Po 2 miesiącach przestało działać, co ja wtedy przeżyłem... Codziennie zgłaszałem przez 1,5 tygodnia awarię i tylko słyszałem, w ciągu 24h awaria zostanie naprawiona lub się skontaktujemy i tak dzień w dzień jak roboty! Niestety tuż przed tą awarią podpisała umowę z nimi moja dziewczyna. 2,5 miesiąca nikt nic nie podłącza! Jak tam się dzwoni to po połowie godziny słuchania melodyjek dowiadujesz się "ciężka sprawa zgłaszam to dalej" i dalej nic! To jest jakiś inny świat w ogóle!

UNIKAĆ, szkoda nerwów.

Czytać fora, gdzie ludzie piszą całą prawdę o netii, widzę, że powstało nawet forum specjalnie temu poświęcone:
http://www.netia.fsl.pl/ nie ma za dużo tutaj wątków, ale sam fakt, że ktoś się poświęcił mówi sam za siebie...
 
Do góry