Dobry tani kurier

andrjej

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2006
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Czy wiecie jaki jest dobry kurier który przewiózł by kanape, + dwa fotele z Inowrocławia do Sędziszowa Młp.??

Czy jest taki który bierze jedna sumę niezależnie od kilometrów, podobno tak jest w DHL i to jest 90 zł chyba. Ale czy to nie jest tylko dla firm?
Taka kanapa i fotele to ważyły by ze 200kg.
 

Cherokee

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
DHLa nie polecam. Szczerze nie polecam. Chciałem przetransportować łóżko rehabilitacyjne, opisałem wszystkie wymiary, wagę itd, pani, która odbierała zgłoszenie powiedziała, że dobrze, nie ma problemu. Potem przyjechał gościu zabrać łózko ale stwierdził, że nie może go zabrać i, że jest mu przykro z tego powodu. Zadzwoniłem ponownie do pani przyjmującej zgłoszenie i ona powiedziała, że też jej przykro z tego powodu ale niestety oni łózka nie wezmą. Zatem wszystkim było przykro, a ja zostałem pod blokiem ze spakowanym, ofoliowanym, pozaklejanym taśmami łóżkiem a pan kurier radośnie sobie poszedł.

DHL zatrudnia niekompetentnych ludzi, a raczej ludzi, którzy nie potrafią słuchać a potem uciekają od konsekwencji tego niesłuchania.





---o w mordę, ale stary ten post. Ale trudno, niech na przyszłość ktoś wie. ;)---
 

igorles

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
WItam! Polecam wszystkim Grupę przewozowa www.grupaprzewozowa.pl, kozystam z ich usług juz od roku i jak do tej pory nie było zadnych kłopotów. Paczka odbierana jednego dnia trafia do odbiorcy na dzień drugi.
 

kocham_piwo

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
198
Punkty reakcji
2
A ja tak trochę z innej beczki- poszukaj na oferia.pl, może tam akurat ktoś będzie jechał w Twoim kierunku z pustym samochodem. Wbrew pozorom często się to zdarza, np po dostarczeniu towaru do klienta zleceniobiorca wraca 'na pusto' i wtedy pewnie za parę groszy by Ci przewiózł.
 
B

bone1906

Guest
Ja po przykrych doświadczeniach z Pocztą Polską, korzystam tylko z usług kurierów, a dokładniej firmy AIN. Mają bardzo wygodny system obliczania ceny za paczkę. Są terminowi i ostrożni, co jest dla mnie nawet ważniejsze niż terminowość, bo zamawiam plastikowe modele do sklejania, więc nic mi po tym, że mi przyślą paczkę w 2 dni, jak będzie sprasowana. U AIN takich problemów nie ma, przy współpracy z pocztą działo się to zbyt często. W ogóle poczta u mnie na osiedlu to jakaś tragedia, 4 okienka, 1 otwarte, siedzi baba z fochem na twarzy i z łaską cokolwiek robi.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Niestety z pocztą tak właśnie czasami bywa. Ja na szczęście jeszcze nigdy nie dostałem uszkodzonej paczki, ale zdarzało mi się czekać po kilkanaście dni na przesyłkę :/ Nie pamiętam już ile wyniósł rekord w moim przypadku, ale na pewno coś koło trzech tygodni :/
 

MAWIRA

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja korzystalam ze strony
kurier



i tam z ups ale tylko przez ta strone bo normalnie w ups duzo drozej wysylalam w ozek w 2 paczkach ktory wazyl 26 kg i zapalcilam za niego 38 zl - jak dla mnie to taniooo
pozdrawiam:)
 

pawel1975

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jest obecnie chyba wiele firm, które wysyłają tanio korzystając z UPS, czy DHL. Kontaktując się ze wszystkimi najlepsze warunki zaproponowała mi firma z tej strony: kurier Z tym, że ja wysyłam koło setki paczek miesięcznie.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No obniżyć można koszty wysyłki korzystając z pośrednika, czyli broker kurierskiego. Wtedy na przykład usługi takiego UPS są tańsze. Sprawdziłem to na stronie firmy, o której pisał @bone1906. Za paczkę do 30 kilogramów płaci się 21 złotych. A korzystając normalnie z usług UPS trzeba by zapłacić 30 złotych. Wiec jest taniej, prawie dychę :)
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Dla mnie tylko DPD szybko i bez problemow!

no i w miare tanio, za komplet opon z niemiec do polski zaplacilem ok 65€

polecam!
 
B

benjamima

Guest
siema, właśnie rozglądam się za jakimś tanim kurierem bo muszę wysłać duży drewniany stół ( pamiątka rodzinna ) z Krakowa do Poznania... firm kurierskich jest mnóstwo i zanim przekopię się przez wszystkie oferty minie trochu czasu... Jak już znajdę najtańszą ofertę to dam znać, bo faktycznie ciężko się połapać gdzie jest najtaniej :/
 

bibu

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
spokojnie można sprawdzić serwis https://www.kurjerzy.pl/ , gdzie od razu można sprawdzić koszt przesyłki
 

misiu26bb

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!
Ja chciałbym ze swojej strony polecić nowy portal tanikurier.com na który ostatnio przypadkowo wpadłem, a który przypadł mi do gustu. Na pewno jest to tani kurier, bo zapłaciłem prawie połowę mniej niż normalnie w UPS, a to własnie ta firma zajęła się moją paczką
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Ja wiem właśnie, że broker kurierski to dobre rozwiązanie jeśli zależy nam na oszczędzeniu pieniędzy. Jak pisał bone1906 - ta firma ma rzeczywiście fajny kalkulator ale nie wiem czy aż takie cięzkie przedmioty przewożą. Do 70 kg na pewno ale nie wiem jak z cięższymi. Może ktoś wie?
 

sipre

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepszy jest ten kurier: https://www.kurjerzy.pl/pp/dedcj23 !!!
Polecam, bo możesz tam o wszystko spytać konsultanta przez czat i ceny nie są wygórowane (od 13zł). Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, aby przesyłka nie była dostarczona w ciągu 24h, lub żeby była zniszczona. Jak dla mnie najlepszy kurier.
 

lisss182

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
No obniżyć można koszty wysyłki korzystając z pośrednika, czyli broker kurierskiego. Wtedy na przykład usługi takiego UPS są tańsze. Sprawdziłem to na stronie firmy, o której pisał @bone1906. Za paczkę do 30 kilogramów płaci się 21 złotych. A korzystając normalnie z usług UPS trzeba by zapłacić 30 złotych. Wiec jest taniej, prawie dychę :)

witam, niedawno korzystalam z posrednikow-faktycznie kazdy zachwala ze maja podpisane umowy z duzymi firmami kurierskimi a ich ceny sa konkurencyjne-w moim przypadku nie bylo zbyt rozowo. postanowilam wyslac paczkę do anglii z dpd za posrednictwem Kurier na Wyspy-reklamuja sie ze od 3 do 5 dni trwa przesylka a u mnie minal tydzien i nic. zadzwonilam by spytac czemu kurier jeszcze nie dojechal do odbiorcy-plusem jest ze oni wszystkim sie zajeli-pracownicy znalezli szybko moja paczke, okazalo sie ze kartka z adresami odpadla a moja przesylka czekala na identyfikacje-pozytywnie mnie zaskoczylo ze z informacjami dzwonili do mnie czesciej jak mama <lol> nie dalabym rady sama rozmawiac z anglikami w jednym z oddzialow i opisywac jak wygladalo pudelko
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
NIGDY UPS! Kurier podpisał sie wczoraj na liscie przewozowym za kogos do kogo wysyłałam paczke. Wszyscy kłamali, że paczka doszła, a to była nieprawda. Będą mieli sprawę w sądzie za fałszowanie dokumentów.
 

sipre

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepszy jest ten kurier: https://www.kurjerzy.pl/pp/dedcj23
Naprawdę tanio, szybko, jest infolinia, jak się czegoś nie wie. Korzystałam już wiele razy, i zawsze wszstko ok. Kurierzy baaaardzo uczciwi (miałam dośiadczenia). Swietnie ogólnie rzecz biorąc.
 

hawka81

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
"Naprawdę tanio" u Kurjerzy.pl? Wystarczy sprawdzić oferty różnych brokerów, żeby zobaczyć jak jest. ;) Ja wysyłam DPD, ostatnio z Furgonetka.pl - w październiku zrobili promocję wysyłkową, więc skorzystałem.
 
Do góry